Skocz do zawartości

[E9x]Reset modułu doświetlania zakrętów.


2pacjg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy... ten trik jest w końcu na co ? Na niedziałające ringi czy ogolnie jeśli gdzieś nie dochodzi prąd w lampie ?

 

Mam po wykręceniu lampy taki błąd którego się pozbyć nie mogę :

 

9cbd kommunikation mit steppermotorbox rechts gestoert

 

Dodam że modułów SMC nie mogę przekodować pustym manem... ani po wymianie na inny moduł SMC nie ma żadnej zmiany (nadal ten sam błąd)

 

Próbować zresetować jak w instrukcji ??

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to resetowanie jest tylko wtedy kiedy nie swieci ktoras z zarowek. Ja mialem taki blad jak ty ale mi pomogla wymiana modulu smc. jesli nie masz tego bledu w drugiej lampie to przeloz smc z jednej do drugiej i zobaczy czy blad zniknie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz tak zamienialem smc stronami. Blad dalej siedzi w tej jednej lampie. Nawet ten silniczek (gora/dol) do sterowania podmienialem... a nawet cala skretna soczewke bo okazyjnie kupilem. Nawet jak lampy przeloze stronami to blad wtedy wskazuje po lewej :D No siła rzeczy musi byc wiazka w lampie ale miernikiem juz tyle razy sprawdzalem ze juz nie mam sily :D Chyba kupie cala lampe i zobacze wtedy ^^

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, a mozesz powiedzic jak udalo ci sie przelozyc soczewke? Moje tez trzeba wymienic bo lampy bardzo slab swieca a w jednej lampie soczewka cala drga w czasie jazdy... czy ty masz lci czy pre-lci ?

 

Resetowanie zwarcie w tool32 nie zaszkodzi... ale nie wydaje mi sie zeby to bylo to... moze cos w kostce ktora sie wpina w smc? zobacz czy nie jest zasniedziala itd...mialem ten sam problem co ty tylko w lewej lampie ale po wymianie smc ktory kupilem na allegro wszystko zaczelo dzialac bez kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy to oczywiscie LCI ;) i zeby wymienic soczewke trzeba lampe ciąć bo rozkleic to ciężko a do tylu tez nie wyjdzie.

 

Spróbuję wykonac to resetowanie albo gdzies pojade blisko zeby inna lampe na podmiane zalozyc ;) Narazie wykodowalem te funkcje na OFF i mi ani dioda nie mryga.... ani błędów na liczniku/idrivie nie wywala ;) dopiero widac pod kompem te bledy wiec nie pali mi sie z tym :D Nie zwróciłem uwagi ale samopoziomowanie chyba działa wiec.... jezdze tak :D

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
mam problem z e60. ma ktoś pomysły? świeci tylko mijania i ringi z prawej strony z przodu i postojówka ze stopem z tyłu z lewej. Czy to może być błąd zwarcia w tylu lampach na raz?! czy po prostu uwalony jest LM od świateł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

ja robilem w e60 ale tylko zarowki od ringow i lampy tylne.

 

tu masz link do forum: viewtopic.php?f=70&t=188492

 

a tu strona z dokladniejsza instrukcja:

 

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=866044

 

Wcale nie trzeba sprwdzac wszystkich argumentow. Wystarczy zajrzec do LAMPNRTEXTE[x][xx].” [x][xx] i tam wybrac sobie nr lapmy/obwodu do resetu. Pelna instrukcja na tym forum: http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=866044
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem wyżej o problemie ze światłami w e60. Zostawiam dla potomnosci. Moduł świateł LM sam z siebie się wykrzaczył. Postawiony został na stole i zastał mu zapodany nowy wsad. Ożył. Więc jeśli ktoś ma taki problem to polecam od razu wyciągnąć LM i sie do niego dobrać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może cos robie źle, ale wpisuje od 1 do tych 60 kilku i wszędzie po wciśnięciu f5 jest OKEY, ale jak ochoczo włączam inpe to błędu nie mogę usunąć. Daje, żeby wyczyścić, niby się czyści , ale jak wchodzę to jest dalej. I nie, że wystąpił znowu, bo wtedy przebieg przy błędzie był by taki jak licznik w momencie kasowania błędu, tylko jest, że wystąpił ileś tam kilometrów temu :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wpisywac wszystkich po kolei tylko tak: (wrzc do google translator jesli problem z angielskim) pozdo :cool2:

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=866044

 

 

Load the SGBD or Group File. This can be done one of 3 ways described below. After the file has been loaded, you should see 4 different windows open.

File, Load SGBD, Group File

3b. Press F3

3c. Select the small button in the top left corner that looks like a folder with a curved

arrow over it.

 

Navigate to the window labeled "Tabellen-Info." In the drop down menu, select "LAMPNRTEXTE[x][xx]." [x][xx] maybe different for you. Mine was [3][33] but this doesn't matter at all. This table lists the lamp fixtures (right) and their corresponding IDs (left). These IDs are the arguments you need to enter to execute your job. Note the lamp ID(s) for the fixture(s) that is(are) out. I have attached this list below and translated it into English for the FRM_87.prg group file. FRM_70.prg IDs may be different but the translations should be the same.

 

 

Once you have your lamp ID(s) ready, you can select the "Select Job:FRM_XX" window and on the left side, you will see the available jobs for your control unit. About a 1/3 of the way up from the bottom, select the job "_reset_kurzschluss_sperre."

 

 

Now enter your lamp ID or "argument" into the field. The checkbox for "Data" does NOT need to be checked off. If the job does not execute properly, you can try ticking this box.

 

Run the job. This can be done 2 ways. Once the job runs, another window will be brought to the front of the screen and will indicate job status. You are looking to get the result, "OKAY." Any other response indicates that the job did not execute successfully.

7a. Job, Start Job once only

7b. Press F5

 

After you have received an "OKAY" response, you can close Tool32 and use INPA or whatever program/method you use to clear any remaining faults.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no z językiem nie mam najmniejszych problemów.

Robię wszystko tak jak ma być , wpisuje 0x04 naciskam F5 i jest JOB STATUS = OKAY, po wyłączeniu tool32 wchodzę w inpe, usuwam błąd, jest że błąd usunięto, ale jak sprawdzam błędy za sekunde jeszcze raz, to błąd dalej jest

EDIT:

Już rozwiązałem problem. SGBD wczytałem "LM_AHL " -> reset_kurzschluss_sperre -> w ferworze walki zrobiłem reset od 1 do 10 i działa :clap: ( nie wiem dlaczego akurat tutaj zadziałało, a z tym co powinno czyli "LM_60" nie działało, ale nieważne - ważne że ring świeci ! :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu. Próbowaliśmy zakodować w E90 LCI doświetlanie zakrętów halogenami przeciwmgielnymi.

Bazując na poradniku z formum Bimmerfest: http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=689301 - wiem, ze to jest E63/E64, ale poszukaliśmy tych samych opcji w E90.

 

Aktywowaliśmy następujące parametry w NFRM:

 

KLS_BEI_AL_AKTIV (CORNERING LIGHTS ENABLED WHEN LIGHT SWITCH SET TO LOW BEAMS)

aktiv

 

ABSTELLPOS_SMC (SWITCH-OFF CORNERING LIGHTS WHEN STEERING WHEEL RETURNS (LIKE TURN SIGNALS)

aktiv

 

DEF_ABBIEGELICHT_CKM (DEFAULT CAR/KEY MEMORY FOR CORNERING LIGHTS)

aktiv

 

Niestety doświetlanie nie uruchomiło się - czy ktoś ma jakiś pomysł czego jeszcze brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kodowania sa do xenonowych swiatel adaptacyjnych (tzw. xenon dynamic) czyli takich gdzie lampa skreca tzn, jej wnetrze (soczewka) a nie do halogenow.

 

Z tego co sie orientuje to kodowanie doswietlania zakretow za pomoca halogenow jest nie mozliwe w BMW. Dziala to w grupie VW. Na koncu instrukcji masz podane ze kolega nie zweryfikowal ich dzialania, byly to tylko jego domysly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam taki bardzo fajny poradnik w PDF: http://www.bimmerfest.com/forums/attachment.php?s=29d939c98d6e28bd3dd6dc906bbcb0af&attachmentid=371275&d=1365893818

 

Wiem, że na pewno jest w BMW niezależnie od świateł skrętnych jest możliwość doświetlania halogenami przeciwmgielnymi. Jest o tym kilka wątków na różnych forach, więc na pewno jakoś da się to włączyć w niektórych BMW. Nie wiem na 100% czy to zadziała w E90 LCI i które funkcje muszą być włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest. Ale musi być do tego dodatkowy moduł do którego wpina się lampy przeciwmgielne. Nawet nie wiem jak się on nazywa. Te wpisy do doświetlania (pdf) są do lamp doświetlajacych (w miejscu długich).

O doświetlaniu halogenem w e90 było już pisane tu na forum i ktoś nawet znalazł ten moduł. Ale nie wiem jak to się skończyło i nie mogę znaleźć wątka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.