Skocz do zawartości

E90 320d 163km spalanie miasto


logic

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem ten temat w dziale Spalanie, ale tam prawie nikt nie zagląda, więc dodaje tutaj. Mam nadzieje że temat mieści się w ramach tego działu.

 

Witam

 

Ile powinien tak pi razy drzwi palić ten samochód w typowo miejskiej jeździe (miasto Wrocław, jazda bez korków), tj przejazd krótkiego odcinka 3-7 km (jak wiadomo silnik może nawet i nie zagrzać się ), postój i następne 3-7km.

 

Pytam ponieważ mam w miarę świeżo kupione e90 i spalanie na kompie pokazuje mi 11 - 12l przy jeździe w miarę agresywnej (jak próbowałem jeździć łagodniej to spalanie i tak nie spada). Temperatura otoczenia teraz ok 5 stopni, jak było -10 to komp wskazywał 13-13,5l.

Nie mam na razie żadnych wyliczeń z tankowania, ponieważ po prostu za mało do tej pory km zrobiłem by było to wiarygodne, a zastanawiam się czy takie spalanie jest ok czy też należałoby zrobić jakąś diagnostykę.

Koła 205/55/16 zimowe RoF.

Edytowane przez logic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jezdzic na silniku niedogrzanym to tak wychodzi. Silnik na zimnym nawet przy jezdzie na prostej w rownym tempie bedzie palic 9 litrow, a po nagrzaniu 5.

 

Wiec norma, nie przezywaj, to zim, a diesel jest w trase a nie na 3-5km :P

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kto tu mówi o przeżywaniu, po prostu pytam jaka jest norma przy tych konkretnych założeniach, a na forum wbrew pozorom nie ma za dużo informacji o spalaniu tylko i wyłącznie w mieście (przejrzałem mnóstwo tematów).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam 320d 177Km w automacie i pali mi średnio w mieście w granicach 8l. Z tym, że u mnie silniczek zawsze zdąży się nagrzać przy dojazdówce do miasta i w samym mieście. Jeżdżę raczej normalnie i bardziej jest to spokojna jazda, bo ze względu na natężenie ruchu w mieście nie da się szaleć. Owszem czasami przycisnę jak się śpieszę, ale nie widzę z tego powodu jakiegoś dużego wzrostu w zużyciu paliwa w skali na 100km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kto tu mówi o przeżywaniu, po prostu pytam jaka jest norma przy tych konkretnych założeniach, a na forum wbrew pozorom nie ma za dużo informacji o spalaniu tylko i wyłącznie w mieście (przejrzałem mnóstwo tematów).

Masz nicku Logic, a nie kierujesz sie żadna logika. Porównywanie spalania w mieście jest kompletnie bez sensu. Każde miasto jest inne, każdy inaczej jezdzi, nawet w tym samym mieście ten sam samochod na jednej trasie spali 6 na innej 12. Jak chcesz to porównać ?

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K8v8M

jasne, kierując się twoją logiką żadne określenie spalania czy to w mieście czy na trasie nie ma żadnego sensu.

Jeżeli 10 osób napisze, że przy dynamicznej jeździe w mieście ma spalanie w okolicach 8-9 litrów a u mnie nie sposób jest zejść poniżej 11 to chyba można wysnuć wniosek, że należałoby przyjrzeć się tego przyczynom.

analogicznie jeśli 10 osób również poda spalanie przy założonych kryteriach w ok 10-12 litrów to można by przyjąć to za normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można. Spalanie w trasie mimo ze tez sie moze różnic to jednak średnio nie aż tak bardzo jak w mieście. Różnica w mieście na poziomie 100 procent jest do zrobienia tym samym autem w tym samym mieście bez problemu, a można nawet o wiele większe miec różnice spalania. W trasie o ile mowimy o jeździe z dana prędkością różnice bedą na poziomie 20 moze 30 procent i da sie to jakoś średnio porównać. W mieście nie ma na to szans. Jeden jezdzi ciagle w korku na dystansie 2km a drugi pomyka obwodnica śródmiejska 70km/h 20 km. Jeden tym samym autem będzie miał spalanie 13/100 drugi 6/100. Oba w mieście oba tym samym autem. Jak chcesz to porównać? Jest to kompletnie bez sensu. Jesli sie ma wątpliwości Odo spalania trzeba pojechać w trasę i jechać przepisowo bez szaleństw. Jesli auto osiągnie spalanie podawane przez producenta to wszystko jest ok. W innym wypadku albo auto jest zepsute albo kierowca nie potrafi jeździć. Zwykle to drugie. Należy tez co jakis czas sprawdzać sprawność termostatów.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pali 7.2 na odcinku 15 km temp +6 po 10km mam 93stopnie

chcesz oszczednie jezdzic rozpedzaj auto dynamicznie i jezdzij na 4biegu nie wciskajac mo cno gazu mozesz smigac w przedziale 50-90kmh ispalanie chwilowe bedzie zedu 5

Zauwazylem ze jak wdkazowka obrotow ze wskazkowka predkosci maja podobny kat zo spalanie jer e miare niskiektos powie kretyn nie wie ze Sie jezdzi na najwyzszym biegu.wiem ale jezdzac na tym odcinu mam ograniczenie do 50 70 i bez ograniczenia droga waska czasto jezdza tiry i traktory wiec gamujac i rozpedzajac ponownie auto nie ruszajac mocno gazem udaje sie to na 4 wtedy nawet prty rozpedzaniu z 50 do 90 mam na kompie okolo 5 raz ciut mniej raz wiecej

do niedawna mialem spalanie zedu8.5 teraz spada jak tak dalej pojdzie to niedlugo dojde do 6.7.

Dla przykladu zatankowalem teraz auto do pelna i droga do pokonania wskazana przez komp 1240 jak uda sie zrobic 1200 bede pozytywnie zaskoczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logic jak będziesz miał możliwość to zrób profilaktycznie diagnostykę silnika. Niech podepną się pod kompa i zobaczysz czy wyskoczą i ewentualnie jakie błędy. Możesz też wybrać się na trasę około 100km i jechać w miarę normalnie to wówczas zobaczysz jakie wyjdzie Ci zużycie paliwa. Jeśli będzie wysokie to znaczy, że coś jest nie tak. Cieżki mi teraz stwierdzić czy takie zużycie paliwa w Twoim przypadku jest ok. Dla mnie na 1 rzut oka wygląda za dużo i nie wyobrazam sobie, żeby mi moje BMW tyle paliło, ale z 2 strony robisz naprawdę bardzo krótkie dystane i silnik nie jest w stanie osiągnąć optymalnej temperatury przez co uważam, że takie żuzyćie paliwa jak w Twoim przypadku jest możliwe. Zrób trasę i daj znać ile Ci wówczas pali :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[BAD], gadanie ze spalanie w miescie 7.2 jest tak glupie ze nie moge.

 

Autor tematu napsial ze robi 3-6km i w tym momencie ma spalanie wysokie, do tego depta. Nikt mi nie powie ze przez pierwsze 3-6km ma spalanie 5 litrow na prostej na 4ce na rownej predkosci, bo kazdy zimny diesel poki sie nie dogrzeje pali 9 ! Byla o tym masa tematow. Dalej, zrobic 7.2 w miescie, ok zrobisz, jadac chyba caly czas jak emeryt, i bez swiatel, zadnego przycisani gazu. Mam juz nie pierwszego diesla i wiem jak to wyglada.

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[bAD], gadanie ze spalanie w miescie 7.2 jest tak glupie ze nie moge.

 

Autor tematu napsial ze robi 3-6km i w tym momencie ma spalanie wysokie, do tego depta. Nikt mi nie powie ze przez pierwsze 3-6km ma spalanie 5 litrow na prostej na 4ce na rownej predkosci, bo kazdy zimny diesel poki sie nie dogrzeje pali 9 ! Byla o tym masa tematow. Dalej, zrobic 7.2 w miescie, ok zrobisz, jadac chyba caly czas jak emeryt, i bez swiatel, zadnego przycisani gazu. Mam juz nie pierwszego diesla i wiem jak to wyglada.

a pozatym komp pokazueje przy delikatnym dotykaniu atkie wartosci, powiem ci jak mi sie bak skonczy ile km. zrobile potrwa to troche bo dziennie robie 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszę Bezel na odcinku 3-7km w mieście przy temp 5 stopni nie ma opcji żeby zejść poniżej 9-10l przecież auto nawet nie zdąży się dobrze zagrzać. Odcinek jaki jeździłem do pracy 11km z tego 7 km trasa w okresie zimowym spalanie 8,1l. Temperaturę 90st osiągał w okolicy 9km (po wymianie termostatów). W trasie najniżej udało mi się zejść 5,4l. Średnie spalanie jakie miałem przed kradzieżą auta na 1000km ok 7,5l.

Tak więc wg mnie spalanie masz jak najbardziej w normie, tym bardziej jeżeli na tak krótkim odcinku trochę depniesz.

http://desmond.imageshack.us/Himg535/scaled.php?server=535&filename=dsc0230kopiay.jpg&res=landing

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=160396 Czyszczenie parownika

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=160013 MOJE E-90 skradziona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[bAD], gadanie ze spalanie w miescie 7.2 jest tak glupie ze nie moge.

 

Autor tematu napsial ze robi 3-6km i w tym momencie ma spalanie wysokie, do tego depta. Nikt mi nie powie ze przez pierwsze 3-6km ma spalanie 5 litrow na prostej na 4ce na rownej predkosci, bo kazdy zimny diesel poki sie nie dogrzeje pali 9 ! Byla o tym masa tematow. Dalej, zrobic 7.2 w miescie, ok zrobisz, jadac chyba caly czas jak emeryt, i bez swiatel, zadnego przycisani gazu. Mam juz nie pierwszego diesla i wiem jak to wyglada.

 

Wszystko zależy od miasta, stylu jazdy i jak napłynniejszym utrzymaniu sie w ruchu :wink: Jestem w stanie uwierzyć, że ktoś jest w stanie uzyskać takie spalanie w mieście przy spełnieniu kilu warunków związanych z tym o czym napisłąem na początku. Owszem wiąże się to z nieco spokojniejszą jazdą niż normalnie, ale niekoniecznie oznacza to jazdy jak emeryt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok niech Ci bedzie, zrobisz 7.5, ale... nie zrobisz tego w dzien z normalna jazda jak czlowiek. No chyba ze masz taki styl jazdy. Mi latem na 18stkach 235/40 po miescie zawsze palil 9, krótkie odcinki, czeste przyspieszanie do konca, jazda do 3kobr, z klima - tzn tyle mialem w e46 320d 150km, E90 jeszcze nie latalem latem
Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[bAD], gadanie ze spalanie w miescie 7.2 jest tak glupie ze nie moge.

 

Autor tematu napsial ze robi 3-6km i w tym momencie ma spalanie wysokie, do tego depta. Nikt mi nie powie ze przez pierwsze 3-6km ma spalanie 5 litrow na prostej na 4ce na rownej predkosci, bo kazdy zimny diesel poki sie nie dogrzeje pali 9 ! Byla o tym masa tematow. Dalej, zrobic 7.2 w miescie, ok zrobisz, jadac chyba caly czas jak emeryt, i bez swiatel, zadnego przycisani gazu. Mam juz nie pierwszego diesla i wiem jak to wyglada.

 

Wszystko zależy od miasta, stylu jazdy i jak napłynniejszym utrzymaniu sie w ruchu :wink: Jestem w stanie uwierzyć, że ktoś jest w stanie uzyskać takie spalanie w mieście przy spełnieniu kilu warunków związanych z tym o czym napisłąem na początku. Owszem wiąże się to z nieco spokojniejszą jazdą niż normalnie, ale niekoniecznie oznacza to jazdy jak emeryt :)

Ekonomiczna jazda po mieście to jazda z duzo wyższa prędkością średnią niż przeciętna.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok niech Ci bedzie, zrobisz 7.5, ale... nie zrobisz tego w dzien z normalna jazda jak czlowiek. No chyba ze masz taki styl jazdy. Mi latem na 18stkach 235/40 po miescie zawsze palil 9, krótkie odcinki, czeste przyspieszanie do konca, jazda do 3kobr, z klima - tzn tyle mialem w e46 320d 150km, E90 jeszcze nie latalem latem

 

Rozumiem, że chodzi Ci o tzw godziny szczytu :wink: Bo nie widzę problemu, żeby osiągnąć takie spalenie również w dzień poza godzinami szczytu. Owszem nie będzie to zupełnie normalna jazda, tylko niec spokojniejsza, ale na pewno nie wiąże się to z jazdą jak emeryt :wink: Przy twoim stylu jazdy na krótkich odcinkach jazdy i na wspomnianych felgach nierealne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co dla Ciebie oznacza jazda dużo wyższa niż przeciętna, ale generalnie się zgadzam :) Dlatego jak już pisałem wcześniej, aby osiągnąć takie spalanie wcale nie trzeba jeździć jak emeryt :wink:

Nie, nie zgadzam sie, w kazdym razie nie do końca :D . Żeby osiągnąć niskie spalanie w mieście nie można jeździć jak emeryt. Jazda emerytka generuje wysokie spalanie. Wysokie spalanie generuje tez jazda jak idiota. Żeby miec niskie spalanie w mieście trzeba jeździć mądrze. Typowa średnia prędkość w mieście to kilkanaście km/h zadko ponad dwadzieścia. Żeby miec niskie spalanie trzeba miec średnia ok 40 km/h co jest dość trudne, a bywa niemożliwe. I żeby była jasność - sama średnia prędkość do niskiego spalania nie wystarczy. Trzeba do tego używać jeszcze rozumu i miec odpowiednie umiejętności z techniki efektywnej jazdy. Ten kto ma takie umiejętności jest zwykle pierwszy u celu i ma najniższe spalanie. Dodam jeszcze, ze w żadnym momencie nie mam na myśli łamania przepisów.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odchodzicie od tematu, wątek nie jest o tym jak uzyskać najniższe spalanie w mieście ani też o tym jak w mieście powinno się jeździć. Nie jest też moim zamiarem obniżenie mojego spalania na rzecz rezygnacji ze stylu jazdy. Celem moim było bardziej upewnienie się że przy takim stylu jazdy i warunkach (duże miasto, krótkie trasy, częste przyśpieszanie na 2 czy 3 biegu z obrotami 2,5 - 4 tys) wynik na poziomie 10-12 litrów w tych silnikach mieści się w normie. Z drugiej strony jeżdżąc z "głową" w takim mieście na takich odcinkach do tej pory nie udało mi się zbliżyć do 8l.

Spalanie w trasie mam w normie, np ostatnio po autostradzie 160-180 km/h - 6,5-7l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie powinieneś sformułować raczej tak:

"Katuje zimny silnik po mieście i czy to normalne ze dużo pali". Odpowiedz wydaje sie oczywista tak samo jak sensownośc takiego postępowania z autem.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pali 7.2 na odcinku 15 km temp +6 po 10km mam 93stopnie

chcesz oszczednie jezdzic rozpedzaj auto dynamicznie i jezdzij na 4biegu nie wciskajac mo cno gazu mozesz smigac w przedziale 50-90kmh ispalanie chwilowe bedzie zedu 5

Zauwazylem ze jak wdkazowka obrotow ze wskazkowka predkosci maja podobny kat zo spalanie jer e miare niskiektos powie kretyn nie wie ze Sie jezdzi na najwyzszym biegu.wiem ale jezdzac na tym odcinu mam ograniczenie do 50 70 i bez ograniczenia droga waska czasto jezdza tiry i traktory wiec gamujac i rozpedzajac ponownie auto nie ruszajac mocno gazem udaje sie to na 4 wtedy nawet prty rozpedzaniu z 50 do 90 mam na kompie okolo 5 raz ciut mniej raz wiecej

do niedawna mialem spalanie zedu8.5 teraz spada jak tak dalej pojdzie to niedlugo dojde do 6.7.

Dla przykladu zatankowalem teraz auto do pelna i droga do pokonania wskazana przez komp 1240 jak uda sie zrobic 1200 bede pozytywnie zaskoczony

 

Moj rekord to na jednym baku 1150km w lato, 320D, 2005r, m47n2. Jezdzilem tak jak opisujesz, na 4rce generalnie, probowalem trzymac wskazowke na 5l - bylo ciezko :norty: Przed zima komp pokazywal mi spalanie 5.7l, teraz 6.1l. Mi nie podoba sie sposob liczenia spalania w tym aucie. Licznik powinien sie resetowac po kazdym dluzszym postoju auta :) A droge do roboty mam krotka -15km i dosyc kreta, jezdzie sie prawie jak w cyklu mieszanym :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zima przy dużych mrozach 9.9l

jak pogoda ok 5 stopni na + mam ok 6.9l

lato minimum 6.5

 

Ostatnie dwa wyniki oczywiście jak się staram i nie wale buta od każdych świateł, raczej bardzo spokojna jazda. Pierwszy wynik z wiekszą ilością gazu, ale` bez przesady. Zależy wszystko od stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K8v8M

jasne, kierując się twoją logiką żadne określenie spalania czy to w mieście czy na trasie nie ma żadnego sensu.

Jeżeli 10 osób napisze, że przy dynamicznej jeździe w mieście ma spalanie w okolicach 8-9 litrów a u mnie nie sposób jest zejść poniżej 11 to chyba można wysnuć wniosek, że należałoby przyjrzeć się tego przyczynom.

analogicznie jeśli 10 osób również poda spalanie przy założonych kryteriach w ok 10-12 litrów to można by przyjąć to za normę.

 

 

Juz to widzę jak komuś pali 8 l na mieście przy dynamicznej jeździe . Chyba że dla kogoś miasto jest takie żę jedzie obwodnica z 20 km do celu i wraca :) Po ścisłym mieście przy bardzo delikatnej jeździe pali minimum 8 L . Automat minimum 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.