Skocz do zawartości

opony letnie, prosze o doradzenie


kuman

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko,na poczatek z gory sie przyznaje ze jestem swiezakiem i to moja 1sze bmw (marzenia sie spelniaja) i teraz co mnie gryzie, poszukuje opon letnich do e60,525d, z braku doswiadczenia chcialbym poradzic sie was, co byscie mi zaproponowali e60 stoi na 18`felgach. dzieki z gory za zainteresowanie i przepraszam za powtorke tematu. pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mchelinki, kosztuja wiecej ale duzo wiecej na nich przejedziesz i w testach zawsze dobre. Nastepne to pirelli.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak zeby znowu nie zaczynac dluuuugiego tematu opon powiem tak:

wszystkie markowe opony sa dobre (oprucz bridgestone sa dobre ale bardzo szybko sie zuzywaja) wiec kupujac taki nie doznasz duzych roznic poniewaz testy sa robione w warunkach ktorych Ty czesto nie doznasz. Pytanie jest na co chcesz zwrocic uwage. Przyczepnosc na suchej/mokrej nawiezchni, dlugosc hamowania, aquaplaning, oszczednosc paliwa, glosnosc rolowania i cena.

Wybierajac jedna marke musisz byc gotowy na male (naprawde male) kmpromisy np.

Drogie ale starczaja na dluzej

Tanie ale starczaja na krocej

Glosne ale hamuja o 0,5 m szybciej itd.

Wszysto zalezy ile jezdzisz, w jakich warunkach, misto czy dlugie trasy, autostrady czy nie.

Jak podasz pare szczegulow to patrzac sie na testy mozna juz wybrac pare faworytow dla Ciebie.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dobra napisze tak, po walce z komputerem http://emoty.blox.pl/resource/breakpc2.gif wyplul mi trzy najlepsze opony w testach 18"

Continental Sport Contact 5

Pirelli P Zero Nero

Nexen N 8000

 

Nastepne troche gorsze ale z bardzo dobrymi wynikami to:

Bridgestone Potenza S001: dobre na suchej i mokrej nawierzchni, osczedzaja paliwo

Marangoni Mythos: dobre na suchej i mokrej nawierzchni, srednie w oszczednosci paliwa

Toyo Proxes T1 Sport: srednie na mokrej nawierzchni, dobre na suchej

 

Wiec do wyboru do koloru. Jaka jest ich cena nie bede wnikal bo dla mnie nie jest to najwazniejsze. Wazne zeby sie zatrzymac jak trzeba i zeby nie wyleciec z zakretu.

 

Jezdzilem na Pirelli i moge je tylko polecic, byly najlepsze ktore do tej pory mialem.

http://emoty.blox.pl/resource/drivingauto.gif

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma za co :)

Ja w zeszlym roku z dwa miechy siedzialem i meczylem temat wiec wiem jak jest ciezko zeby znalezc opony "dociete" na swoje potrzeby.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A co byście doradzili jako najbardziej ciche opony 225/45/17

Michelin Pilot Sport 3 2,0

Dunlop Sport Maxx RT 2,3

Goodyear Eagle F1 Asymetric 2m 2,3

Vredestein Ultrac Vorti 2,3

Hankook Ventus S1 Evo 2 K117 2,0

 

Z czego 1 to najlepsza ocena

Sa po kolei od najlepszej we wszystkich kategoriach do dobrych.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście doradzili jako najbardziej ciche opony 225/45/17

Nic. Opony nie są do słuchania tylko do przyczepności. Opony mają Ci zapewnić przyczepność, hamowanie, skręcanie, bezpieczeństwo. Hałas jest najmniej istotny.

 

A co byście doradzili jako najbardziej ciche opony 225/45/17

Michelin Pilot Sport 3 2,0

Od kiedy jakikolwiek Pilot Sport jest cichy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak ale sa opony b.d glosniejsze i b.d cichsze i moze jak zauwazyles w tych co wypisalem nie ma kijowych chinczykow ktore zle hamuja i maja zla przyczepnosc.

Co do michelinek to nie ja robilem testy (ale moze sie sam juz domysliles) i bralem pod uwage glosnosc w kabinie.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z testu na internecie,

niestety nie podawali w dB ale roznica powinna sie wachac w granicach 1-6 dB

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2013_Sommerreifen_Test_225_45_R17.aspx

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testu na internecie,

niestety nie podawali w dB ale roznica powinna sie wachac w granicach 1-6 dB

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2013_Sommerreifen_Test_225_45_R17.aspx

Co do ADAC to ich testy są wiarygodne jak " eksperci Macierewicza "

http://moto.wp.pl/sort,16,kat,55194,title,Afera-ADAC-testy-opon-byly-ustawiane,wid,16389449,wiadomosc.html#opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gadanie, testy sa porownywalne z Auto Bild wiec cos w tym jest :)

Co do afery jak narazie wyszly na jaw tylko to ze golfik zostal wystawiony jako najlepszy samochod swojej klasy (a raczej byl pierwszy tylko mu glosow dodali zeby lepiej wygladalo) a 7er BMW o trzy miejsca do gory podniesli do tego jeszcze bonus dla mechanikow mobilnych ADAC za sprzedawanie akumulatorow osobom ktorym ten akumulator tak czy tak potrzebowali (10 € ) suszenie boiska helikopterem, jedna wycieczka helikopterem i lot samolotem ADAC na urlop jakiejs babki z rodzina bo na samolot sie spuznili a cala reszta to tylko spekulacje.

Media potrzebuja miec o czym gadac to szukaj dziury w calym i ogromnych afer.

 

Poza tym ja nie patrze sie tylko na jeden test, porownuje wszystkie ktore wychodza i kazdy jest inny

i jest mi to obojetne czy ADAC opone z drogiego miejsca na pierwsze podciagneli :8)

 

Niestety dla normalnych konsumentow w wyboze pomagaja tylko testy poniewaz nie jestesmy w stanie kupic wszystkiego, wyprubowac i zdecydowac a gwarancji na to ze inne testy nie sa manipulowane tez nie masz.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko,na poczatek z gory sie przyznaje ze jestem swiezakiem i to moja 1sze bmw (marzenia sie spelniaja) i teraz co mnie gryzie, poszukuje opon letnich do e60,525d, z braku doswiadczenia chcialbym poradzic sie was, co byscie mi zaproponowali e60 stoi na 18`felgach. dzieki z gory za zainteresowanie i przepraszam za powtorke tematu. pzdr.

 

Witaj,

 

To wszystko zależy....

Podstawą jest wybór rozmiaru - my doradzamy tylko homologowane.

Rzeczywiście jak pisze reszta, kupując opony z wyższej półki są one lepsze jakościowo co między innymi wpływa na bezpieczeństwo (np. droga hamowania) czy opory toczenia (niższe opory toczenia to mniejsze spalanie). Wobec tego należy określić sobie budżet i czego oczekujemy tzn. jakie osiągi są dla nas najważniejsze i jaki styl jazdy mamy - po jakich drogach jeździmy.

Zapraszamy na http://www.rezulteo-opony.pl/, gdzie można nie tylko porównać modele opon i są wyniki testów, ale także można porównać ceny opon. W poradniku jest wiele cennych wskazówek pomagających przy wyborze najlepszych opon oraz wiele innych ciekawych informacji.

 

Gratulacje i szerokiej drogi nowym autkiem :)

 

Pozdrowienia,

 

rezulteo

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.