Skocz do zawartości

e46 Rysy po zimowych anomalniach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w związku z tym że mróz troszkę odpuścił postawiłem wczoraj umyć "zapeklowane" solą auto. No i niestety wyszła na lakierze sprawa która spotkała mnie dobrych kilka dni temu podczas dużego mrozu...

 

Żeby dobrze zobrazować sytuacje. Postawiłem auto pod pechowym drzewem i wychodząc z pracy zostałem powitany przez kilkadziesiąt ptasich odchodów które zamarły na lakierze. Nie dało rady na to patrzeć, dosłownie całe auto zbombardowane. Po wstawieniu auta do garażu i ociepleniu zacząłem usuwać te niespodzianki ręcznikiem papierowym oraz clinem do mycia szyb. Niektóre musiałem wycierać trochę mocniej...

 

Po umyciu auta na masce oraz tylnej klapie widać rysy odpowiadające ruchom zmywania ptasich odchodów. Chyba trochę za dużo siły w to wsadziłem. Wygląda to następująco: Matowe rysy w bezbarwnym na tle srebrnej bazy.

 

No i teraz pytanie. Czym to zaatakować, jakieś woski, pasty, wynalazki. Chodzi żeby jakoś wypolerować żeby nie było tego tak widać. Może uda mi się później wrzucić zdjęcie.

 

Dzięki za porady co zrobić z tym fantem, jakie środki zastosować

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo jest takich tematów na forum , nie rozumiem po co zakładać następny . Wystarczy poszukać , a wszystkiego się dowiesz .

Sorry ale nie znalazłem nic dotyczącego zarysowań na lakierze po wytarciu przymrożonych odchodów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj,nigdy nie wycieraj lakieru papierem!!!!! Działa on jak papier ścierny... :mad2:

Następnym razem jak będziesz miał podobny problem, musisz porządnie namoczyć ptasie placki i odczekać aż namokną, ułatwia to sprawę ich usunięcia....

A co do usunięcia rys, spróbuj wypolerować woskiem "Sonax". Tylko nie używaj przy tym papieru :wink:

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypolerować woskiem

 

 

Nie wiedziałem, że wosk służy do polerowania :duh: :mrgreen:

Siedzę już trochę w branży i myślałem, że do polerowania są pasty polerskie :norty:

 

Kolego, rysy po odchodach(zwróć uwagę na zdjęcie) są delikatne... więc szkoda niszczyć lakier pastą polerską...

Każde użycie pasty polerskiej, zmniejsza grubość lakieru..

Jeżeli nie miałeś z tym styczności to nie ma sensu abyś udzielał się z w tym temacie....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że masz ponad 400 postów nie oznacza że jesteś wszechwiedzący, daj szanse na pomoc ludziom którzy pracują w tym fachu...

Założe sie że nie miałeś styczności z tym tematem i promujesz swoją pozycję na forum tylko liczbą postów :cool2: nie ważne czy są pomocne czy nie dla forumowicza w potrzebie..

apeluje do twojego rozsądku :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Polerowanie woskiem

 

 

szkoda niszczyć lakier pastą polerską...

 

Poprawiłeś mi humor swoimi wypowiedziami :mrgreen:

 

 

 

 

Jeżeli nie miałeś z tym styczności to nie ma sensu abyś udzielał się z w tym temacie....

 

Tak się składa, że zawodowo zajmuję się kosmetyką i czytając Twoje wywody śmiać mi się chce.

 

 

 

daj szanse na pomoc ludziom którzy pracują w tym fachu...

 

To, że niektórzy pracują w danym fachu, nie znaczy, że mają o nim pojęcie.

Najlepszy przykład dałeś swoimi wypowiedziami.

 

 

 

P.S. Rozwiń myśl

wypolerować woskiem "Sonax"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowanie woskiem

 

 

szkoda niszczyć lakier pastą polerską...

 

Poprawiłeś mi humor swoimi wypowiedziami :mrgreen:

 

 

 

 

Jeżeli nie miałeś z tym styczności to nie ma sensu abyś udzielał się z w tym temacie....

 

Tak się składa, że zawodowo zajmuję się kosmetyką i czytając Twoje wywody śmiać mi się chce.

 

 

 

daj szanse na pomoc ludziom którzy pracują w tym fachu...

 

To, że niektórzy pracują w danym fachu, nie znaczy, że mają o nim pojęcie.

Najlepszy przykład dałeś swoimi wypowiedziami.

 

 

 

P.S. Rozwiń myśl

wypolerować woskiem "Sonax"

 

Kolego,

co w takim razie polecasz? Jakąś pastę (t-cut, turbo) a później wosk? Dzięki za wskazówki. Warto dodać że widoczne zarysowania na zdjęciu występują w ilości kilku sztuk na masce...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

co w takim razie polecasz? Jakąś pastę (t-cut, turbo) a później wosk? Dzięki za wskazówki. Warto dodać że widoczne zarysowania na zdjęciu występują w ilości kilku sztuk na masce...

 

pozdrawiam

 

 

T-cut co najwyżej chwilowo zamaskuje rysy (do pierwszego deszczu lub mycia, zależy co będzie pierwsze).

Turbo czy Tempo (każda to taki sam pieron) narobi jeszcze większego bałaganu. Tu masz przykład http://www.klubseatibiza.pl/forum/detailing/dlaczego-pasta-tempo-jest-zla-t33951.html

 

Musisz być świadomy, że bez mechanicznej polerki nie da się wyprowadzić lakieru na 100%.

Niemniej przy odrobinie chęci i użyciu odpowiednich środków można i ręcznie trochę zdziałać.

Do ręcznej roboty (bez skojarzeń :norty:) mogę polecić m.in.: Meguiar's ScratchX, 3M Scratch Remover ewentualnie Meguiar's Ultimate Compound na aplikatorze Tricolor.

 

Produkty znajdziesz u partnera forum na http://showcarshine.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drobne zarysowania (na bezbarwnym) należy delikatnymi ruchami zatrzeć papierem wodnym na początku 2000 później 2500 następnie pasta G3 (sprawdzona przeze mnie przez wiele lat) wypolerować maszynką z białą gabką by usunąć rysy a czarną by nadać połysk i usunąć smugi po gąbce białej :wink: bez użycia maszynki nie usuniemy rys. różne pasty woski itd tylko chwilowo maskują rysy przeważnie do 3 mycia samochodu w zależności od preparatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.