Skocz do zawartości

Bmw E46 325 TI- kilka pytań o ekonomiczności i mocy


Zequ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Posiadam BMW E46 325 TI z roku 2001. Autko jest 2 drzwiowych coupe z 2.5L motorem dającym 192KM czym zarządza 5 biegowa manualna skrzynia biegów. Z racji że kocham to auto chciałbym sie kilku rzeczy dowiedzieć by jeszcze lepiej mi się go użytkowało:

1. Czy możliwa jest zmiana fabrycznej 5 biegowej skrzyni na 6 biegową? Bo autu czasem brakuje mocy, szczególnie na trasie

2. Czy istnieje możliwość podniesienia mocy w tym aucie? Nie chciałbym go chipować, kolega zaś powiedział że te silniki mają z reguły spory zapas ukrytej mocy- jak się do niej dostać? Lub jak inaczej moge sobie dodać kilka kucy bo czytając rożne fora widziałem ze pasjonaci z e36 1.8L potrafią nawet 350KM wycisnąć!

3. Z racji że sporo jeżdżę myślałem troche o instalacji gazowej ale nie mam kompletnie pojęcia czy w tym aucie jest to opłacalne i bezpieczne dla silnika. No i czy duzo mocy na tym stracę.

 

PS: przepraszam za moje chwilami braki wiedzy ale dopiero zaczynam przygodę z BMW:) Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi:}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ad. 1 raczej nie ale.

ad. 2 Zależy ile chcesz wydać pieniędzy bo jeśli myślisz o ok 10000 - 15000 zł to może ktoś ci to "zaturbi". 350KM z 1,8 w e36 to też między bajki włóż. Chip w tym silniku to przyrost mocy ok 7 do 10 KM więc nieodczuwalny.

ad. 3 Śmiało zakładaj instalację LPG silnik bardzo dobrze z nią wyrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A założenie jakiej instalacji gazowej polecisz i jaki jest jej orientacyjnych koszt?

No a odnośnie punktu drugiego- założenie turbiny o którym wspominałeś jaki może dać mi przyrost mocy, ile realnie kosztować no i czy nie będzie to miało swoich następstw w rozwalenia silnika:/

Swoją droga nie rozumiem czemu dali do takiego silnika tylko 5 biegowa skrzynie skoro w padające przy 170 koniach mam juz 6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie? A co? Bo nawet mechanik mi mówił ze to coupe. Myśle nad turbo sprężarką tyle ze na Allegro jest ich tyle ze nie wiem jaka mam znaleźć i ile kosztujemontaż takiego cacka do mojej fury? Mysle czy nie lepiej dołożyć z 10k i kupić 330XI czy zostać przy tej i dołożyć z 10k na turbo. Tu mam pewność przebiegu i tego ze silnik, karoseria itp to dobra rzecz, nie bita itp zaś kupując nowe auto nogę trafić na kota w worku

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kolego dla twojej świadomości masz Comapcta a nie coupe taka drobna różnica :D . Zmiana skrzyni raz ze nie opłacalna a dwa moim zdaniem bez sensu ( 6 biegowa skrzynia tobie mocy nie podniesie). A co do gazu zakładaj jeśli dużo jeździsz jeśli nie szkoda kasy. instalacje gazowe są obecnie bezpieczne i nie ma co się ich bać.

tu masz link co do opłacalności Gazu http://gazeo.pl/lpg/kalkulator-lpg-gazu.html

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z turbiną, jakiej mam szukać? Bo na allegrogo są nowe za 1500-2000zł tyle że chińskie. Warto w toto inwestować? Auto będzie gazowane w poniedziałek u oficjalnego przedstawiciela STAG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalozysz turbo ze wszystkimi flakami + skrzynia + sprzegło plus pewnie dyfer inny oblicz.... albo turbo albo lpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg... !! umre ze smiechu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kosztuje 19500.

Załóżmy, że koszt transportu i rejestracji wynosiły 2000 zł - na pewno były większe (opłata recyklingowa, tłumaczenia, blachy, transport itp)

Załóżmy że gość na tym zarabia 2000 zł.

Czyli auto kosztowało 15500zł

Odejmijmy od tego akcyzę (18,6%) 15500/1,186 = 13000zł

Przeliczając na euro 13000zł / 4,2 = 3100 euro.

Sorry takie rzeczy tylko w erze, albo dostał od kogoś prezent.

Dla mnie mocno podejrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie tego co mam obecnie kupiłem za całe 15k (w polsce już zarejestrowany, z ubezpieczeniem na 8 miesięcy, kompletem dodatkowych zimówek na dodatkowych felgach) i wiele w nim nie było. Lakierowany nie był nigdy, walony również (wujek mechanik gruntownie go obejrzał) z rzeczy do zrobienia miałem jedynie amortyzatory z przodu, alternator do regeneracji i jakaś uszczelka silnika bo olej ciekł. No i nie działa centralny co jest winą kluczyka. Ogólnie to jestem z zakupu zadowolony więc może to faktycznie jest okazja?:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Zequ ostatnio nabyłem e-46 330xi polifta ale dałem za auto 27000tys i to od znajomego który kupił sobie audi rs6.W auto włozone zostało kupe funduszy i jezdzi,hamuje prowadzi sie jak należy,dlatego twierdze ze te 19500 to stanowczo za mało dołóz do tego 10000tys i zacznij szukać dopiero takiej coupe.Ta ze zdjeć to śmieć, kolega powyżęj dobrze prawi,a przebieg FAKTYCZNIE niski :) Ogłoszenie od debili dla debili.Tyle w temacie.

PS. JAKI POPYT AUT W POMROCZNEJ TAKI WYMÓG HANDLARZA. A uturbienie twojego silnika mija sie z celem moim zdaniem.Wejdz sobie na "bezwypadkowe.net" szybko zobaczysz co w trawie piszczy i ile jest takich perełek na rynku

Edytowane przez gtv8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.