Skocz do zawartości

[320D] Temperatura silnika


Yarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Bmw E46 320D 150km. Mam problem z temperaturą silnika. Na zegarze od temp wydaje się okej wskazówka stoi w pionie, lecz gdy włączę TEST 7 to przy tych mrozach pokazuje temperaturę 77(włączony nawiew). Przed mrozami była tak w przedziale 77-80. Mam zatkany zawór EGR. Co może być winą tej temperatury?

Czytając na forach jest to wina termostatu albo głównego albo EGR. Nie wiem który wymienić, bo EGR jak mówiłem mam zaślepiony więc czy jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zatkany zawór EGR. Co może być winą tej temperatury?

Czytając na forach jest to wina termostatu albo głównego albo EGR. Nie wiem który wymienić, bo EGR jak mówiłem mam zaślepiony więc czy jest sens?

 

ale zawor egr a chlodniczka spalin i umieszczony na niej termostat egr to dwie inne rzeczy zaslepiony egr nie ma nic wspolnego z termostatem. Odkrec termostat egr na zimnym silniku i dmuchnij w niego ma miec minimalny przedmuch jak powietrze pojdzie w miare swobodnie lub calkiem lekko to wsadz termostat do kosza i kup nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dasz 32 stopnie to otwiera sie za na maxa zawor z doplywem plynu do nagrzewnicy i nastepuje chwilowe zmniejszenie temp silmika, po chwili powinno ponownie dobic do 88-89 mimo 32°C

u mnie podobnie, dam 32 to spada do 83 i po chwili rosnie do poprzedniej wartosci

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche odswieze temat, Jak sprawdzam temperatura to trzyba sie w granicach 74-78, czy jest taka mozliwosc ze termostat glowny delikatnie przepuszcza? bo jak sprawdzam dolny waz to jest zimny,dodam jeszcze ze egr mam zaslepiony, i zacisniety waz wiec nie puszcza wody w duzo obieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.