Skocz do zawartości

odpięty akumulator i zamknięty bagaznik - jak otworzyć? help


tommy199

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie..

 

troche dziwna sytuacja mi się zdarzyła...

mianowicie odpinałem akumulator i to wszystko ok, tylko zamknalem bagażnik.. :duh: jak go teraz otworzyć? kluczykiem nie da rady.. tym wyjętym awaryjnym mechanicznym tez nie otwiera sie bo wlasciwie po przekreceniu nic sie nie dzieje..

 

no i siedzeń nie złożę bo przecież otwierane są od bagaznika...

 

jakies rady??? help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesująca sprawa. U mnie jest zamek na kluczyk (od spodu w listwie nad rejestracją) i chyba powinno się dać otworzyć bagażnik z kluczyka kiedy nie ma akumulatora.

Po liftingu tego zamka już nie montują? Bardzo to się wydaje dziwne. A wręcz bezsensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Interesująca sprawa. U mnie jest zamek na kluczyk (od spodu w listwie nad rejestracją) i chyba powinno się dać otworzyć bagażnik z kluczyka kiedy nie ma akumulatora.

Po liftingu tego zamka już nie montują? Bardzo to się wydaje dziwne. A wręcz bezsensowne.

montują ale nie w tym problem.. nie otworzysz kluczykiem ręcznym jak nie ma prądu auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy mial ciekawa sprawe... zamknal samochod, a 3 pary kluczykow zostaly w bagazniku. Wszystko bylo zamkniete, klucze w srodku.

 

Nikt nie potrafil otworzyc, dopiero chlopaki z ASO po pracy wpadli i przez lampe weszli do bagaznika

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mi wytlumacz dlaczego nie wpadli na pomysl z kablami pod maska ? samochod był zamkniety czy co?

 

pewnie bylo zamkniete. Bardziej mnie interesuje jak wyciagnac lampe nie majac dostepu do bagaznika? Sila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód był zamknięty.

 

Zrobił to tak, otworzył sam bagażnik kluczykiem, czyli dolnym przyciskiem. W bagażniku miał kurtke, jak nakładał kurtkę położył kluczyk w bagażniku i zamknął bagażnik. Tym sposobem smochód był zaryglowany.

 

 

Dostali sie przez lampe ktora jest w klapie bagaznika, czyli ta mniejsza, podwazyli ja od boku powoli, i wlozyli reke i siegneli po kluczyk.

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak otworze sam bagażnik przyciskiem na dole i pozniej go zwyczajnie zamkne to bagażnik sie już nie otworzy? trzeba z kluczyka? ;| dziwne.. myslalem ze od nowa trzeba zaryglować z kluczyka.
http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, mam podobny problem ktory mial kolega tylko ze ja nie posiadam luku na narty :( po zlozeniu podklokietnika jest tylko czarny plastik.

Czy da sie jakos zdemontowac tylnia kanape zeby dostac sie do bagaznika i podlaczyc baterie?

Dodam tylko ze w wersji po lifcie tej ktora mam nie ma zamka w klapie bagaznika.

 

POMOCY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem ktory mial kolega tylko ze ja nie posiadam luku na narty :( po zlozeniu podklokietnika jest tylko czarny plastik.

Czy da sie jakos zdemontowac tylnia kanape zeby dostac sie do bagaznika i podlaczyc baterie?

Dodam tylko ze w wersji po lifcie tej ktora mam nie ma zamka w klapie bagaznika.

 

POMOCY!!!

 

srry ale kur** jakim trzeba być baranem:D masz wszytko wyżej i dodatkowo w linku napisane

 

Ale trzeba byc baranem, gamoniem i analfabeto w jednym zeby nie zkumac o co chodzi!!!

Pisze gamoniu ze mam odlaczona kleme dodatnia "+" od baterii w bagazniku!!!

Nie zatrzasnalem sobie kluczykow w bagazniku!!!

Mam kluczyk w reku ktorym moge sobie otworzyc drzwi kierowcy podniesc maske i nic poza tym, zamka w klapie bagaznika NIE MAM!!!

Podpiecie booster'a lub kablami z innego auta od strony maski nic nie daje bo calkowicie rozpieta jest klema "+" w bagazniku przy akumulatorze.

I nie mam KOMBI tylko SEDANA gamoniu!!!

Jak jeszcze nie zatrybiles w czym problem to wspolczuje!!!

To tyle do Gamonia a teraz mam pytanie to tych ktorzy rozumieja....a mianowicie...napewno podpieta jest klema ujemna do akumulatora i teraz jesli podpialbym w skrzyce z bezpiecznikami "+" do bezpiecznika od cetralnego zamka to czy zadzaialalby centralny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze nie zatrybiles w czym problem to wspolczuje!!!

To tyle do Gamonia a teraz mam pytanie to tych ktorzy rozumieja....a mianowicie...napewno podpieta jest klema ujemna do akumulatora i teraz jesli podpialbym w skrzyce z bezpiecznikami "+" do bezpiecznika od cetralnego zamka to czy zadzaialalby centralny?

 

Przepraszam za domniemania, ale według mnie w ten sposób to nie zadziała. Zrozumiałem to tak, że chcesz z innego źródła podpiąć plus do bezpiecznika centralnego zamka. Nie będzie obwodu zamkniętego z jednego źródła i raczej to nie będzie działało. Przetestowałem to podczas instalacji oświetlenia w samochodzie, minus miałem podpięty z aku natomiast plus wziąłem z innego akumulatora i światło nie zadziałało. Dopiero jak wziąłem masę i plus z jednego akumulatora to lampki zaświeciły. Więc podejrzewam, że będzie tam samo.

 

Jak rozwiązać Twój problem niestety nie wiem, ale raczej nie ma co kombinować w podany przez Ciebie sposób. Jeśli się mylę to niech ktoś walnie mnie linijką po łapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeżeli masz e90 w sedanie po lifcie bez rozkładanej kanapy i właśnie wyjąłeś akumulator bądź zdjąłeś z niego kleme po czym zamknąłeś bagażnik to masz lipę. A teraz na poważnie. Miałem właśnie taki problem i nie znalazłem sensownego rozwiązania na tym (i kilku innych) forum. W sytuacji opisanej powyżej należy:

1. Otworzyć drzwi pasażera.

2. Szarpiąc do góry - zdjąć plastikowy próg.

3. Przebić igłą najgrubszy CZEROWNY kabel (UWAGA! żeby nie przebić kilku bo będzie bieda).

4. Do igły podłączyć PLUS (+) od akumulatora (rozwiązanie to zakłada, że mamy jakiś akumulator (po za tym w bagażniku) - może być z innego auta).

5. MINUSOWĄ (-) klemę do MASY auta.

6. OTWIERAMY BAGAŻNIK !

Aha i jeszcze jedno....Pozdrowienia dla inRZynierów z Monachium - głupie CEPY. Jakby nie można było zamontować zamka w klapie bagażnika.........

 

Trudność - 2/5

Czasochłonność - 1/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,


Chciałbym odświeżyć temat. Potrzebuje pomocy z awaryjnym otworzeniem klapy bagażnika. Przejrzałem całe forum


Mianowicie: wymieniałem kleme plusową w swojej E60 i w połowie roboty mi sie ząb ukruszył i musiałem iść do dentystki i zamknąłem bagażnik.


Efekt taki: odłącząne obie klemy od accu, klema pirotechniczna dodatkowo rozłączona przez co nie da sie podać prądu pod maską, nie da sie otworzyć klapy kluczykiem (prawdopodobnie zamek zepsuty), nie da się wejść od środka bo fotele nie składane i nie ma rękawa na narty, próbowałem podać prąd poprzez prawą lampkę podświetlenia tablicy rej. ale bez efektu.


Pozostało wywiercić dziurkę za ramką rejestrancji i popchnąć cięgło - i tutaj potrzebuje dokładnej instrukcji.


Czy ktoś mógłby mi napisać w którym dokładnie miejscu wywiercić tę dziurę i co popchnąć ? nie chce podziurawić całej klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wczoraj samemu rozwiązać problem (męczyłem się od piątku wieczór).


Rozebrałem plastik za podłokietnikiem, popukałem i okazało się że w miejscu rękawa na narty jest czarny plastik a nie blacha. - może komuś przyda się ta wiedza, nie znalazłem tego faktu na forum.

Wyciąłem więc ten plastik (niestety razem z materiałem, jescze kombinuje jak zakryć dziurę) i udało mi się przyciągnać przewód i jedną ręką złączyć kleme plusową tak aby był obieg w samochodzie. Wymagało to rąk ginekologa i ogromnej cierpliwości, o dziwo nie dało się otworzyć bagażnika linką od wewnątrz.

Następnie podałem prąd od auta sąsiada kablami pod maską i otworzyłem bagażnik elektrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Panowie, podpinam, podobny problem, z tym że u mnie wygląda to tak że auto na chodzie, ale wczoraj przestała się otwierać klapa, nie słychać w ogóle zamka, nie działa ani ręcznie, ani z kluczyka. Mniemam że coś się stało z wiązką w tej gumowej osłonie, czy jest jakaś linka lub coś w tym stylu żeby otworzyć np od środka i przede wszystkim jak się tam dostać? Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.