Skocz do zawartości

Przyhaczająca dwójka


maciej_E30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam czasem problem z wkleszczeniem drugiego biegu.

Dzieje się to najczęściej (a właściwiwe chyba tylko) na zimnym silniku.

Występuje to tylko w momencie szybkiego przełożenia.

 

Związek z temperaturą tłumaczę sobie gęstością oleju.

 

Co to może być ??

Czy wymiana oleju w skrzyni coś pomożę ??

BMW E30 316i 1.8 M10B18 coupe

BMW E30 318i M40 coupe

BMW E34 525td touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo , ale przy takich mrozach -20 stopni. teraz jest lepiej ale nie mówię że rewelacyjnie( dobrze jest po przejechaniu 1 km) i własnie tak się dzieje od wymiany oleju. wcześniej tego problemu nie miałem. a zmieniłem na EP80 GL4 czyli taki jak piszę w "sam naprawiam BMW" ale nie wiem jaki był wcześniej.

Jeśli ktoś ma jakies pomysły to proszę napisać.

 

pozdrawiam

Dlaczego przed warsztatami i serwisami samochodowymi zawsze stoi jedno BMW?

Bo każdy szanujący się serwis ma jedno niezawodne auto żeby jeździć po części do innych:-)



Domin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być, że zalałeś gorszy olej niż był :norty:

 

Nie wiem jak wygląda kwestia norm olejów do skrzyń biegów ale jak go będe wymieniał to zaleję coś lepszego, z tego co widziałem na półkach sklepów, to nie są one zbyt drogie.

Czy jest podział na minerały i syntetyki jak przy silnikowych ??

I czy mogę zalać syntetyka jeżeli zalecają minerał ??

W końcu silnik też opuścił fabrykę na mineralu a teraz sobie śmiga na półsyntetyku i jest mu o wiele lepiej :norty:

 

Cała akcja ma miejsce przy M10, choć brat ma M40 i objawy zbliżone, orientujecie się, czy skrzynia przy M10 jest taka sama jak przy M40 ??

BMW E30 316i 1.8 M10B18 coupe

BMW E30 318i M40 coupe

BMW E34 525td touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z tego co wiem to taka to juz lekka wada tych bm-ek podobno w kazdej lzej lub bardziej 2 bieg sie haczy jesli dobrze zrozumiałem ja tak mam a mam 1.8 m10 silniczek a kolega ma 2.0 i ma podobnie ale tylk ona zimnym oleju :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie w 1.8 m10 też nie wchodzi dwójka tak, jak bym sobie tego życzył :|

Ostatnio mechanik wyregulował mi skrzynię ile się dało. Biegi lepiej wchodzą i gałka nie lata luźna na boki, ale to jeszcze nie to. Żeby było idealnie musiałbym wymienić cały mechanizm zmiany biegów czy jakoś tak mi mówił.

Aha... i jak zapinam wsteczny to aż mi o plastikowy tunel uderza i cały w bok przesuwa, wiecie coś więcej w tym temacie :?:

Pozdrawiam

zinnoberrot coupe - bawarka browarka

http://img522.imageshack.us/img522/8581/1006088forum2ii8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art: z tą dwójką to jest tak, że ten bieg włącza się agresywnie i przez to synchronizator szybciej się zużywa niż na innych biegach. Gdyby nasze auta nie miały setek tysięcy kilometrów przebiegu (dobra, dobra, nie wszystkich-niektórzy mają 120 tys. i mniej, ale na liczniku, a nie naprawdę) i my jeździlibyśmy nimi od nowości i szanowali, to wszystkie biegi zużywałyby się podobnie. No, chyba żeby ktoś jeździł tylko po autostradach lub tylko po mieście, to nie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Pierwszą podstawową sprawą jest typ skrzyni biegów

do GETRAG zalewamy ATF a nie EP80

...poprzedni właściciel w mojej furce zalał mineralny, po zakupie zmieniałem wszystkie płyny w tym również olej do przekładni (GETRAG) różnica kolosalna !!!

I nie radzę ich zamieniać bo to dwa oleje o zupełnie innych charakterystykach pracy - można sobie narobić biedy

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.