Skocz do zawartości

Rabat na f15


KAJTO

Rekomendowane odpowiedzi

Znając krajowe realia ,nie wróżę powodzenia w negocjacjach... Model nowy ,sprzedaje się świetnie ,firma znana z niechęci do rabatów ,ale oczywiście trzeba próbować :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

OK, rozumiem. Jestem ciekawy jak jest faktycznie z ta sprzedaza. Kilka miesiecy po premierze F15, w okolicy w ktorej mieszkam, F15 widzialem tylko raz na zywo - przed premiera samochodu. Generalnie na okolicznych drogach porusza sie cala masa BMW, ale nie F15.

 

Mysle, ze mimo wszystko nie ma strasznego cisnienia na F15. Oczywiscie jak z kazdym nowym modelem, jest grupa ludzi, ktorzy chca miec najnowsza zabawke, wiec trzeba zaspokoic ten popyt. Poza tym sa problemy z dostepnoscia pewnych konfiguracji, dostawy sa przesuwane i niektorzy (jak moj znajomy) odwoluja zamowienia i ida do konkurencji.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,

w Stanach jest podobnie ,widziałem raptem kilka sztuk F15 na drodze ,inna rzecz ,że pewnie ci co zamówili - czekają (dostawy marzec ,kwiecień). Ale ofert specjalnych na ten model nie widać (jest dobry leasing ,ale tu jest dobry właściwie na każde auto) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedają sie... W ciagu jednego dnia byłem w salonie mcars w krk i w warszawskiej Bawarii... Do jazd próbnych była kolejka a auta stojące na stocku w tym 2 m50d były już sprzedane... Wchodzących interesował tylko ten model a w Krakowie było śmiesznie bo ludzie którzy przyjechali swoimi "rendzami" "kajenami" czekali grzecznie na zewnątrz na możliwość przejażdżki - jeździły 2 demowki. Auta są pozamawiane i niebawem będzie je częściej widać na ulicach.

Btw. To udane auto które dodatkowo można mieć z napędem na jedna oś i silnikiem do 2 litrów na niskiej akcyzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się sprzedaje bo jest możliwość odliczenia pełnego VAT-u od tego auta. Jeżeli się dostaje ofertę od dilera to szybko trzeba się decydować ponieważ mogą rezerwować tylko na jeden dzień, a jeżeli nie zarezerwujesz to zniknie Ci odpowiadający Ci model sprzed nosa. Tak było jak zamawiałem kilka dni temu. Rabatu teraz nie chcą dawać bo jest duże zainteresowanie! W okolicy 4-6% można dostać. Po tym boom-ie na kratkę podejrzewam, że będą dawali 9-11 % spokojnie :) Więc jak komuś się nie pali z VAT-em to warto poczekać kilka miesięcy.
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z salonow w PL daja 8%. Na demo 15%. Jesli jest to drugie auto zakupione w ciagu roku to 9%. Flotowe znizki zaczynaja sie od 5 szt.

 

Dla porownania w UK 12%. Auto skonfigurowane w PL na kwote 440tys wychodzi okolo 360pln po kursie 5,1 PLN-GBP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem 3 lata temu czy też rok temu to dali mi rabat i 12%. Ale chodzi mi czy teraz w miesiącu styczniu i luty dają takie rabaty? Nie wydaje mi się żeby dawali taki duży rabat na auta z kratką w tym przypadku x5 ponieważ jest dużo zainteresowanie.
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając krajowe realia ,nie wróżę powodzenia w negocjacjach... Model nowy ,sprzedaje się świetnie ,firma znana z niechęci do rabatów ,ale oczywiście trzeba próbować :wink:

 

faktycznie marka nie szafuje rabatami, ale można powalczyć .......,

spróbuj też u leasingodawców - niektórzy mają możliwość rabatów hurtowych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferte dostalem w grudniu.

Nie wiem czy sie dobrze sprzedaja te X5tki, ale na pewno konkurencja nie spi. Wystarczy wymienic Range Rovera Sport.

 

Jako ciekawostka: W UK w zeszlym roku na X5 tez salony proponowaly 8% rabatu, a w tym podniesli do 12%. Nie wierze ze przez to ze im tak wspaniale zchodza.

Z drugiej strony terminy dostaw sa tak pojechane ze raczej fabryka nie wyrabia produkowac X5, albo maja ogolnie przeciazenie na linii przez inne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferte dostalem w grudniu.

Nie wiem czy sie dobrze sprzedaja te X5tki, ale na pewno konkurencja nie spi. Wystarczy wymienic Range Rovera Sport.

 

Jako ciekawostka: W UK w zeszlym roku na X5 tez salony proponowaly 8% rabatu, a w tym podniesli do 12%. Nie wierze ze przez to ze im tak wspaniale zchodza.

Z drugiej strony terminy dostaw sa tak pojechane ze raczej fabryka nie wyrabia produkowac X5, albo maja ogolnie przeciazenie na linii przez inne modele.

 

Czy oby na pewno 12% na nowy model, tj. F15. Moze na poprzedni (E70)? Nie chce mi sie wierzyc troche w taki rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak ze na okres 'kratki' BMW ograniczylo rabaty. Jak ktoś chce kupić z odliczeniem vatu to i tak kupi bo mu sie bardziej opłaca niż lepszy rabat. Myśle ze w marcu powinni zwiększyć rabaty. Z BMW Polska jest tak ze oni co chwile zmieniają politykę rabatowa jak tylko wiedza ze wiecej mogą zarobić. Czasami warto chwile poczekać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak dostac taki duzy rabat na bmw na zamowienie? dla klienta flotowego 8% to jest max, nawet 100 zl nie opuszcza. Przy normalnym zakupie to bedzie 2-3% rabatu i to wszystko. No chyba ze pojde i powiem prosze 100 sztuk 116i. Wartosc zamowienia w zlotowkach nic nie daje, liczy sie ilosc. Zastanawia mnie jedno czy przy wiekszej ilosci ten flotowy rabat moze byc inny, chociaz watpie. Wiekszy rabat to moze daja na samochody gotowe ktore stoja u nich za szyba?
"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak dostac taki duzy rabat na bmw na zamowienie?

 

dam Ci dwie wskazówki sprawdzone ostatnio u mnie:

- idziesz do kilku dealerów i mówisz jaką masz wcześniejszą ofertę - każdy będzie się starał przebić,

- uderzasz do leasingodawców - niektórzy mają dojścia do dealerów i korzystasz z ich zakupów "hurtowych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, rabat korporacyjny czyli zamowi sie 10 sztuk aut i 1 sztuka wyjdzie gratis;)

 

rabat flotowy obowiazuje wtedy kiedy zamowisz drugi samochod w ciagu roku, czyli teoretycznie aby miec caly czas czynny rabat to co roku trzeba zamowiac samochod. Przy duzej kwocie taki rabat wyjdzie ponad 60 tys zl. Ale jesli chodzisz do roznych dealerow to raczej tego nie uzyskasz. Chyba ze ktos sie bedzie bawil w kontaktowanie sie z leasingodawcami. BMW Polska ma teraz swoj wlasny leasing

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.