Skocz do zawartości

Biały dym na zimnym silniku BMW E46 2.0d 150Km


ziber84

Rekomendowane odpowiedzi

Bmw e46 2.0d 150km automat 2002 rok.

 

Mam taki objaw : rano gdy odpalam auto kopci mi na biało ,nie jest to mała chmurka jak to normalnie powinno być, a gdy zacznę jechać to za mną idzie ogromna biała chmura że nie widać auta które za mną jedzie ;/

 

Dodatkowo za zewnątrz jest dziwny smród , inny niż spaliny ale nie umiem go określić ;/

 

tak jest przez jakieś 2-3 minuty , później dym ustaje.

 

Na kompie nie ma żadnych błędów. Auto normalnie jedzie.

 

Czy ktoś wie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam identyko silnik i też w automacie i jak zaczynają się ujemne temperatury mam to samo. Widze kto za mna jedzie, ale też sporo tego dymu jest. Po lekkim rozgrzaniu dymienie ustaje. Tak ma być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Zasadniczo zarejestrowałem się specjalnie aby odpowiedzieć w tym temacie :)

Mam taki sam samochód i taki sam problem, który jest właśnie na etapie rozwiązywania. Oddałem dziś auto do mechanika na wymianę 2 wtrysków i... chłodnicy spalin.

Jak jest nieszczelna to może puszczać płyn chłodniczy do spalin.

 

Objawy:

- kopcenie "parą" jak lokomotywa aż do rozgrzania silnika (chyba do 1szej kreski za niebieskim polem)

- jak jest sucho i jednocześnie zimno robi się pod wydechem mokra plamka

- spaliny śmierdzą "inaczej niż w innych dieslach bez dpf", generalnie ciężko to określić ale czuć, że coś jest nie tak (wiadomo, że nie pachną :D )

- brak objawów uszkodzonej uszczelki pod głowicą (masło na korku, but jest konkretny itd.), a mimo to płynu ubywa po troszkę. Mi ubyło może ze szklankę przez pół roku.

 

Jutro będę już po wymianie, więc dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adios_BMW szukasz dziury w calym

 

mi plynu nawet kropla nie ubywa a dymi jak lokomotywa zanim sie troche zagrzeje, wiele osob juz mi mowiło ze to uszczelka itp

miałem benzyne w bmw (r6) i tez długo wydech odparowywał zimą, teraz mam diesla ktory daje jeszcze mocniej, tak ma bmw...

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja też myslałem,ze jestem jedyny z parowozem bo na placu inne auta tak nie dawały.Ostatnio większość ludzi na forum zadaje te pytanie więc nie sądzę żeby każdy miał uwaloną chłodniczke spalin.Taki urok.Mi po chwili od odpalenia też kopci a potem kapie woda z wydechu zmieszana z sadzą.

 

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.