Skocz do zawartości

3xx.Sterownik centralnego zamka-wybór.Otwieranie bagażnika.


Matek1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. czy powie mi ktos jaki dobry sterownik wybrac do mojego bmw ii pytałem sie goscia z firmy i powiedział ze grot ma znaczenia ale dalej nie wiem jakie mogłbym mi ktos to wytłumaczyc po co mam wybierac rodzaj grotu i czy mogłby mi ktos pomoc go wybrac ?

http://allegro.pl/sterowanie-zamka-bmw-e30-e32-e34-e36-e39-kluczyk-i3869051140.html Myslałem nad tym sterownikiem prosze o odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jezu!!!

Pisz czytelnie bo ciężko zrozumieć o co Ci chodzi.

Ja mam taki sterownik centralnego.

Mam trochę mieszane uczucia.

Centralny działa.

Co do grotów. Chyba wiesz jaki masz grot w oryginalnym kluczyku, to weź taki sam-logiczne.

Ja mam grot z aukcji nr 1 i chyba wszystkie E36 miały takie, ale tego nie wiem na pewno.

Groty są wykonane nie za ciekawie, rzekłbym tandetnie.Są za grube i rowek po środku nie jest też wycięty tak jak w oryginale-przez to kluczyki wchodzą ciężko we wkładki.O ile do stacyjki i zamków w drzwiach nacięte kluczyki wchodzą bez problemu, to już do wkładki bagażnika nie wchodzi.Gdyby przyszło na ścisłe to nie otworzę bagażnika (kluczykiem dorobionym) przy pomocy wkładki.

Dlatego moja opinia jest taka-jaka cena taki towar.

 

Na przyszłość proszę o pisanie postów językiem zrozumiałym dla wszystkich.Następnym razem usunę tak napisany temat.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to bedzie centralka stiga czy od RTX, to jest to taniosc przede wszystkim. Montowalem oba warianty, ze sterowaniem zamkiek i same zamki, z alarmem i bez i powiem tak: to jest funkcjonalne, dobrze zainstalowane bedzie dzialac sprawnie, ale jakos wykonania tych "kluczy" to dramat. lepiej wziac normalne piloty. przynajmniej nie posiejesz pestki immo.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Witam.

Zakupiłeś ten centralny?Bo też się zastanawiam i ciekawi mnie wykonanie kluczy bo ktoś wspominał że są nie najlepsze.Zresztą widzę że facet coś nic już nie handluje czyżby się zwinął.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim aucie miałem takie coś zamontowane i o ile pilow w kluczyku działał OK, to grot byl niewymiarowy i nie można było go w żaden sposób dociąć do auta. Ja mialem kluczyk scyzoryk i nawet jakby mi to docieli to i tak bym nie mogl wlozyc go do stacyjki bo grot po prostu "latał". Jesli chodzi o sam pilot to dzialal i to z duzej odleglosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy

Ten sterownik ma oddzielne otwieranie na bagażnik lub wlew paliwa. Czy podłączał to ktoś może?

Zastanawiam się czy jest fizyczna możliwość zrobienia tego na wzór E39?

Tylko tam klamka klapy była na elektronice, a tutaj trzeba wcisnąć guziorek.

Chciałbym to zrobić żeby po odryglowaniu samej klapy i jej zatrzaśnięciu była nadal zaryglowana. No może trochę to skomplikowane ale chciałbym, żeby tak to działało.

Ogarniał któryś z kolegów może?

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarniał. Nie ma problemu z przerobieniem tego, tylko trzeba dosztukować elektromagnes lub serwomechanizm, którym będzie sterowała centralka poprzez przekaźnik. Są pewne niuanse, jak np. fabryczny alarm, i trzeba go tak skonfigurować, żeby alarm nie odpalał za każdym razem jak otworzymy klapę, a jak nie ma fabrycznego alarmu - to sprawa jeszcze się upraszcza. Generalnie w zależności od centralki można użyć dodatkowego kanału albo do wlewu albo do zamka - z wlewem to prosta sprawa bo można użyć siłownika, który już jest, a wysterować go przez przekaźnik i odseparować zasilanie z centralki poprzez zwykłe diody.

 

Ja robię to tak, że wpinam się z elektromagnesem ciągnącym bezpośrednio do cięgna samego zamka, a wiązkę elektromagnesu montuję do najbliższego punktu +12 stałe, tam wstawiam przekaźnik sterowany z centralki. I już, naciskasz guzik pilota, elektromagnes robi robotę - zamek otwarty. Jak masz sedana / coupe, to można wstawić dużo za mocne sprężyny gazowe i w ten sposób klapa się sama otworzy po zwolnieniu zamka. Mój znajomy odcina też czasami wkładkę, ale to w mojej opinii bez sensu.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ta centralka daje na drugi kanał + max 10A.

Czyli wynika z tego, że jedynie przeciągnąć trzeba przewód do klapy i bezpośrednio podłączyć pod siłownik. Czy może lepiej pod przekaźnik i dopiero z przekaźnika impuls na siłownik? No i siłownik trzeba kupić. Taki zwykły czy może jakiś specjalny, jest tam gdzie go przykręcić? Pytam bo nie rozbierałem jeszcze klapy :mrgreen: .

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dziś myślałem nad tym otwieraniem bagażnika z pilota.

Mam siłownik od wlewu paliwa i bym go wykorzystał, ale na logikę nie można tam założyć zwykłego siłownika bo on albo zamyka albo otwiera, tutaj po otwarciu musi automatycznie wracać w pozycję zamkniętą.

Są takie siłowniki?

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy są - pisałem o elektromagnesach - to najłatwiejsze i najbardziej eleganckie rozwiązania. Tyle, że w zależności od zamka potrafią wziąć więcej jak 10A. I dlatego zawsze robię przez przekaźnik - nawet jak w instrukcji kłamią, że jest niby 10A. Sorry, ale przez te małe chińskie ścieżki boję się puścić taki prąd przu 12V.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.