Skocz do zawartości

E61 530d - problem z odpalaniem w mroźne dni


Gzheg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z odpaleniem silnika kiedy temperatura spadnie poniżej -5*C.

Podpiąłem akumulator rozruchowy, kręcił aktywniej ale nie odpalał.

Po 2-3 sek kręcenia jest reakcja jak by miał odpalić, dławi się i kręci dalej (nie wiem jak to wyjaśnić) :?

 

Wymieniłem już akumulator, pompę paliwa, świece, wlałem antyżel do baku i ciągle to samo... kręci, niby próbuje odpalić, dławi się i nic z tego...

Gdy tylko temperatura podnosi się do -2 stopni, to potrafi odpalić nawet na słabym akumulatorze.

 

Stawiam na sterownik świec albo pompę CR, ale chciałbym zasięgnąć waszej opinii, co jeszcze może mieć na to wpływ :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

 

 

 

Stawiam na sterownik świec albo pompę CR, ale chciałbym zasięgnąć waszej opinii, co jeszcze może mieć na to wpływ :?:

 

Na filmiku możesz porównać odpalanie silnika w mrozy kiedy sterownik jest odłączony lub zepsuty i kiedy jest sprawny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak niewielkim mrozie auto powinno odpalić z uszkodzonym sterownikiem bez problemu. Ja miałem uszkodzony sterownik i przy niewielkim mrozie nawet po 2-3 dniowym postoju auto odpalało mi bez problemu, pod odpaleniu nie pracowało przez kilka sex na wszystkie cylindry ( objaw nie podgrzanych świec ) i po chwili zaczynał równo pracować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak niewielkim mrozie auto powinno odpalić z uszkodzonym sterownikiem bez problemu. Ja miałem uszkodzony sterownik i przy niewielkim mrozie nawet po 2-3 dniowym postoju auto odpalało mi bez problemu, pod odpaleniu nie pracowało przez kilka sex na wszystkie cylindry ( objaw nie podgrzanych świec ) i po chwili zaczynał równo pracować.

 

 

niestety możesz postawić koło siebie kilka m57 i nie każdy będzie się zachowywał jednakowo wszystko zależne jest od wielu innych ważnych czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.