Skocz do zawartości

Dobijanie gazu do klimatyzacji


bwiewi320i

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy to normalne, że co roku trzeba dobijać gaz do klimatyzacji ? Kupiłem w tamtym roku BMW z klimą, w której jak się okazało było mało gazu i trzeba było dobić - zaznaczam, że nie wiem jak często dobijał gaz poprzedni właściciel. całe lato było w porządku w zimie czasami ją włączałem na parę minut jak wszyscy zalecają no i teraz jestem w szoku bo okazuje się, że teraż nic nie chłodzi a w dodatku na wolnych obrotach przy włączonej klimie słychć coć w sprężarce. Wystarczy dodać troszeczkę gazu i przestaje. Chcę tylko wiedzieć czy to normalne, że w 10 letnim BMW trzeba już raczej być przygotowanym na co roczne dobijanie gazu ? Z góry dziękuje za cenne opinie wszystkim sympatykom tej pięknej ale czasami kapryśnej marce BMW.

Pozdrawiam.

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dobijałem gazu od początku. To co opisujesz to pewnie nieszczelny układ. Piszczący kompresor to nic dobrego albo mało czynnika chłodzącego albo czeka Cie regeneracja.
Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam stan jaki opisujesz to nic dobrego.a fachowcy ktorzy ci dobijali czynnik r-134a tak to sie fachowo nazywa sa do bani super sprawa gosc przyjerzdza i mu sie dobija zamiast usunac nieszczelnosci ukladu i tak co roku niezla kasa. :roll2: powiedz im zeby wraz z czynnikiem doladowali ci dodatek fluorescencyjny ktory pozwoli uwidocznisc miejsca ubytku :8) A jesli nie masz czynnika to sprezarkanie powinna sie zalanczac jest odpowiedni czujnik PRESOSTAT ktory nie zalancza elektrosprzegla sprezarki tak zeby jej nie uszkodzic(zatrzec) poniewaz jest ona smarowana wlasnie tym czynnikem ktory sie nabija do ukladu Mysle ze to wszystko jedz do baranow(fachowcy od klimy? )i im to wytlumacz POZDRAWIM KAROL :cool2:
NIE MA JAK 192 KM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.