Skocz do zawartości

kontrolka samochód na podnośniku i resetowanie czasu


pachlok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z bmw 320d 177km. Nie za każdym razem ,ale dość często dzieje się tak że zapala się kontrolka samochodu na podnośniku i resetuje się tylko czas, innych objawów nie zauważyłem.Zegar da się od nowa ustawić ale za ok 3-4 odpalenia znowu zapala się kontrolka i znowu resetuje się godzina. Czego to może być przyczyna?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi to tez wyglada na akumulator. Sprawdz czy nie ma luznej klemy i czy wszystkie przewody od aku

nie sa luzne. Sprawdz tez stan naladowania aku. Jak nie to to moze cos z kablami od kompa ale nie sadze.

Najpierw sprawdz kable. :cool2:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie pojawił mi się ten sam problem w tym samym aucie (E91 320d, 177 KM) .

Po wyłączeniu samochodu na dłużej niż około 5 minut kasuje się licznik kilometrów i zegar. Jeżeli samochód jest wyłączony tylko kilkadziesiąt sekund problem nie występuje.

 

Zacząłem od odkręcenia i ponownego dokręcenia klem akumulatora. Akumulator ma wskaźnik zużycia, pokazuje, że jest mniej więcej w połowie swojego życia.

Sprawdziłem też napięcie przez ukryte menu i przy wyłączonym silniku jest między 12,5-13 V, po włączeniu alternator podładowuje do około 14 - 14,5 V więc ładowanie jest OK.

Dodam jeszcze, że samochód odpala idealnie, krótko i szybko kręci. Jednak usterka pojawiła się po raz pierwszy teraz gdy temperatura zaczęła spadać na tyle, że przed odpaleniem auta na kilka sekund włączają się świece żarowe więc może jednak słaby aku?

 

Czy udało się komuś rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem problem.

 

W moim przypadku był to oczywiście akumulator. Po sprawdzeniu profesjonalnym testerem w warsztacie okazało się, że nie trzyma napięcia i ma już tylko około 30% pojemności.

Wymiana załatwiła problem.

 

Swoją drogą mogli bawarscy programiści postarać się trochę bardziej i wyświetlać w takich przypadkach odpowiednią kontrolkę na tablicy, a nie ciągłe resety czasu i przebiegu.

 

Życzę wszystkim kolegom dobrych akumulatorów :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

U mnie taki problem. Auto chodzilo ok do dziaiaj. Kreci, kreci ale nie chce odpalic...wszystkie kontrloki abs itp itd...licznik km i godz zresetowana. Po 2 godzinkach pojawia sie tylko auto na podnosniku oraz bateria nieraz. Auto raz odpalilo na jakies 15sek i zdechlo.... jakies rady ....

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca mam to samo ,resetuje się godzina .Jeżeli włączę zapłon bez odpalania to po chwili wyskakuje kontrolka akumulatora .

Sadziłem że to może jakiś kabel poluzowany ale czeka mnie większy wydatek .

Możecie powiedzieć mi ile za nowy akumulator (nie orgyinalny) i jaki wybrać .Moje auto bmw 318d 143ps 2008r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na pewno na pierwszy montaż idą Varty i Bannera (takie były w autach które znam). Koszt poza ASO od 350 do 400 zł - oczywiście za tradycyjny model.

Po wymianie obowiązkowo trzeba "zarejestrować" w aucie - można INPĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

System Brake energy regeneration. Czy ładowanie akumulatora następuje wyłącznie w czasie hamowania? wczoraj trochę na postoju postało z otwartą klapą, włączonym radiem i pokazało się low charge batery.

I teraz pytanie czy muszę trochę pojeździć i pohamować , żeby się podładował , czy tylko wystarczy pojeździć i nie zważać na to , że bardzo lubię hamowanie silnikiem.

Czy ładowanie akumulatora następuję wyłącznie w czasie hamowania hamulcami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Brake energy regeneration. Czy ładowanie akumulatora następuje wyłącznie w czasie hamowania? wczoraj trochę na postoju postało z otwartą klapą, włączonym radiem i pokazało się low charge batery.

I teraz pytanie czy muszę trochę pojeździć i pohamować , żeby się podładował , czy tylko wystarczy pojeździć i nie zważać na to , że bardzo lubię hamowanie silnikiem.

Czy ładowanie akumulatora następuję wyłącznie w czasie hamowania hamulcami?

 

Za ladowanie akumulatora odpowiada alternator i on jest niezalezny od ukladu hamulcowego czy jakiegokolwiek innego i uruchamia sie wraz ze startem silnika. Jak jezdzisz na krotkich odcinkach to mozesz miec niedoladowany akumulator i wtedy trzeba go podladowac prostownikiem, albo wogole juz akumulator powoli konczy zywot.

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
U mnie jest ten sam problem. Akumulator mam nowy, wymieniony wczoraj. Nie robiłem adaptacji, może jest wymagana... Innym objawem słabego akumulatora był brak centralnego zamka, suta nie szło nawet ręcznie otworzyć od środka, jedynie drzwi kierowcy kluczem. Kierunki tez mrugaly 1x zamiast 3x. Spalony był też bezpiecznik 57 15A który zmieniłem i odżyły kierunki, lewe drzwi a prawe jedynie od srodka można otworzyć. Ktoś coś pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.