Skocz do zawartości

BMW 5 E60 Wypadek a zakładanie nowych poduszek.


byry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio niestety uległem wypadkowi zostało uszkodzone tylne lewe koło i wybiło poduszki przodnia boczna kierowcy w drzwiach i kurtyna. Moje pytanie czy teraz po złozeniu samochodu mogę założyc poduszki i wszystko bedzie ok? czy moze trzeba jakis czujnik wypadku wymienic rowniez czy cos takiego? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio niestety uległem wypadkowi zostało uszkodzone tylne lewe koło i wybiło poduszki przodnia boczna kierowcy w drzwiach i kurtyna. Moje pytanie czy teraz po złozeniu samochodu mogę założyc poduszki i wszystko bedzie ok? czy moze trzeba jakis czujnik wypadku wymienic rowniez czy cos takiego? pozdrawiam

 

z tego co wiem to wymiana poduszek na nowe (pewnie używane?) i wizyta na kompie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdemontować moduł poduszek i wymienić go na taki bez zapisanej kolizji lub swój oddać do firmy ,która wykasuje Ci zapisaną kolizje z modułu. Inaczej mimo podłączenia nowych poduszek będziesz miał błąd poduszek i napinaczy na liczniku.

Używane części do BMW e36 e38 e39 e46 e53 e60 e87 e90 f01 f10 f30

tel .: 731 885 885 Zapraszam :)


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39682621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja wymienialem to wymontowalem ten modul poduszek i wyslalem do skasowania danych z wypadku. Szczerze to nie wiem co by bylo po podlaczeniu wszystkiego przed skasowaniem, ale wszystko potem smigalo,czyli nie ma bledow. Modul jest zlokalizowany w tunelu srodkowym miedzy fotelami. Bedziesz mial troche rozkrecania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdemontować moduł poduszek i wymienić go na taki bez zapisanej kolizji lub swój oddać do firmy ,która wykasuje Ci zapisaną kolizje z modułu. Inaczej mimo podłączenia nowych poduszek będziesz miał błąd poduszek i napinaczy na liczniku.

 

Poważnie? Nieda się tego zrobić normalnie podpinając do kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo moj kolega kiedys przez pomyłke wystrzelił poduszke zakladajac tapicerke podpiął zły kabel i podpiał pozniej prawidłowo wystrzeloną

i swiecił air bag na liczniku wymienil poduszke na inna nadal swiecil błąd pojechal na kompa i usunal z kompa blad i juz nie swieci wiec nie wiem wlasnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą i ja Ci napisałem. Masz zapisaną kolizje przy jakiejś tam prędkości ,a u twojego kolegi była wystrzelona poduszka przy prędkości 0km/h i dlatego nie została zapisana kolizja w module. Usuwanie kolizji z modułu kosztuje 100zl więc nie są to duże pieniądze. Ja osobiście nigdy nie miałem powodu czegoś takiego robić ,ale wiem to od kolegi który musiał to zrobić w e39. Znalazł w google firmę z Poznania wysłał im moduł i mu zrobili.

Używane części do BMW e36 e38 e39 e46 e53 e60 e87 e90 f01 f10 f30

tel .: 731 885 885 Zapraszam :)


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39682621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą i ja Ci napisałem. Masz zapisaną kolizje przy jakiejś tam prędkości ,a u twojego kolegi była wystrzelona poduszka przy prędkości 0km/h i dlatego nie została zapisana kolizja w module. Usuwanie kolizji z modułu kosztuje 100zl więc nie są to duże pieniądze. Ja osobiście nigdy nie miałem powodu czegoś takiego robić ,ale wiem to od kolegi który musiał to zrobić w e39. Znalazł w google firmę z Poznania wysłał im moduł i mu zrobili.

wiekszych bzdur nie czytalem w zyciu :mrgreen: :cool2:

dobrze,ze sa jeszcze tacy naiwniacy jak ty,to wszyscy ci co naprawiaja moduly ABG maja z czego zyc :duh:

Tak jak Capaz pisal:wymienic poduchy,podpiac pod kompa i wykasowac blad poduszki-cala filozofia :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,tak jak pisałem na własnej skórze nie próbowałem tylko znam z opowieści kolegi. Nie trzeba to dobrze lepiej dla użytkownika ,ale wydaje mi się że crash dalej będzie zapisany w module.

Używane części do BMW e36 e38 e39 e46 e53 e60 e87 e90 f01 f10 f30

tel .: 731 885 885 Zapraszam :)


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39682621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam chce założyc poduchy ale znow problem .. na liczniku swieci się ,,"Driver's Restraint systems, driver seat belt faulty ensure the seat belt is fastened despite the fault . wiec wymieniłem o to ten napinacz-->https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTr5CwLrWRnMkulN6lEHOlzEThp-yENlCaJ_JmbeyQ7DixM7fog jednak nadal to samo prosze o pomoc dodam ze samochod zostal uderzony z lewej strony wystrzeliona zostala kurtyna i poduszka kierowcy lewa drzwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam chce założyc poduchy ale znow problem .. na liczniku swieci się ,,"Driver's Restraint systems, driver seat belt faulty ensure the seat belt is fastened despite the fault . wiec wymieniłem o to ten napinacz-->https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTr5CwLrWRnMkulN6lEHOlzEThp-yENlCaJ_JmbeyQ7DixM7fog jednak nadal to samo prosze o pomoc dodam ze samochod zostal uderzony z lewej strony wystrzeliona zostala kurtyna i poduszka kierowcy lewa drzwi

Spr jeszcze napinacze pasażera i na tyle tez rzuć okiem

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewa strona fotela kierowcy,tam gdzie pas przymocowany jest do fotela

 

http://img11.allegroimg.pl/photos/400x300/38/19/53/29/3819532975

 

tak to ma mniej wiecej wygladac...

 

 

To niedługo się przekonamy kto miał rację z tym sterownikiem.

masz w tym jakies doswiadczenie ze tak twierdzisz?.Jezeli tak to podziel sie z nami tym... :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc na przyszłość dla kogoś może się komuś to przyda mam nadzieje że nie ..:)

Ten napinacz co wyżej kolego wyslales zdjecie już wczesniej mi chodziło że go wymieniłem ale myślałem ze coś jeszcze trzeba wymienić...

A więc

Zaczne od początku przed wymianą poduszek świecił się błąd poduszek oraz problem napinacza pasów...

Przed wymianą poduszek niestety nie da się usunąć błedu pasów nie wiem skąd on się w ogole wziął ponieważ detonator nie eksplodował..

Zrobiłem tak

Wymieniłem poduchy i wtedy spróbowałem jeszcze raz skasowac wszystkie błedy...

Wsztystko poszlo bez problemu auto nie posiada zadnego błędu , błąd pasów również zniknął...

A ktoś tutaj pisał o wyczyszzeniu sterownika ...

Brednie nic nie trzeba nikomu wysyłać podpinasz inpe i wszystko wyczyścisz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.