Skocz do zawartości

e46 Brak ogrzewania


patrum

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem identyczna sytuacje w 325i. Problemem byl panel klimatyzacjia konkretnie wentylatorek ktory zasysa powietrze na czujnik temp. i komputer widzi ze w aucie jest 30st wiec nie dogrzewa wiecej, mi po wymianie wszystko wrocilo do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewarek poszedl w ruch, godzina zabawy z odpowietrzaniem. masa babli ze zbiorniczka. wszystkie weze w koncu gorace i jak na razie przez pol dnia grzeje jak szalone. na koniec dygresja od dziadka - "w moim polonezie i tak grzalo lepiej" :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

BMW e46 1.9

Witam wszystkich.

Powiedzcie fachmani czy przez odme może sie układ chłodzenia zapowietrzać? Ponieważ od kilku dni po odpaleniu zanim odma nie zacznie kręcić to chodzi jak traktor.

Nie wiem dlaczego ale ucieka mi płyn przy termostacie koło wtyczki czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam podobną sytuację. Ogrzewanie nie działa. Zrobiłem trasę ok 400km i ogrzewanie podczas tej trasy włączyło się ze 2-4 razy na ok 10-15 minut, a potem znowu zimno.

Wyświetla mi się kontrolka od poziomu płynu chłodniczego. Płyny jest prawidłowa ilość, dodam że czujnik raczej jest uszkodzny - bo jezdze tak juz od jakiegos czasu...

Albo nie zauwazylem, ze ogrzewane mi nie dziala - ma to ze sobą coś wspolnego ze pokazuje sie ta kontrolka..

 

Moze ktos pomoc? :(

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że masz zapowietrzony układ.Jak uruchomisz silnik to poziom płynu w zbiorniczku opada i czujnik wykazuje że jest niski stan. Tak się dzieję jak gdzieś jest uwięziony pęcherz powietrza.

Może się mylę ale warto sprawdzić. Jak jest ciężko odpowietrzyć to pomaga zaparkowanie auta tak aby przód był wyżej oraz uciskanie węży.

Przy okazji sprawdzić czy gdzieś niema małego wycieku.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, pewnie masz rację.

 

Nic się nie stanie jak będzie jeździł jeszcze z tym zapowietrzonym układem? Wizyte w serwisie mam za 2 tygodnie.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam, na plusowej temperaturze ogrzewanie działa cały czas :) grzeje ostroo

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj sprawdziłem na trasie ogrzewanie. Ogrzewanie normalnie działa od 3000 obrotów. Jutro mam wizytę w serwisie.

Czujnik mi się zapala od płynu. W sumie jest tak od momentu naprawy układu chłodzenia. Gadałem z mechanikiem i mówił, że to nie ma nic ze sobą wspolnego.

W sumie teraz mysle ze ma :D czytajac inne tematy.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,


przepraszam, że odkopuję ale też dopadła mnie taka usterka. Na początku moich problemów miałem jedynie ciepłe powietrze w kabinie na nogi i szybę. Środkowy pas powietrza mogłem sobie ustawiać tym manualnym pokrętłem i jak było na zimne to dawało zimne. Doczytałem, że wina może być w "jeżu" - zakupiłem taki i wymieniłem. Niestety nic nie pomogło. Zajrzałem do bezpieczników(powinienem zrobić to najpierw :P) i okazało się, że wywaliło mi numer 62. Wymieniłem i działa jak marzenie z tym, że teraz brak mi ciepłego powietrza. Jeździłem z tym dobre 2 miesiące zanim się zorientowałem, że nie ma ciepłego(wiadomo, że w lato się go nie włącza :P). Czy układ może być zapowietrzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak już poprowadziłem monolog to skończę :D :D


Okazało się, ze winowajcą był panel kontroli klimatyzacji. Coś powodowało, że elektrozawór był cały czas otwarty (NAWET NA WYŁĄCZONYM SILINKU!!!!) co powodowało rozładowywanie akumulatora(ja uznałem, że to nie ma nic wspólnego i kupiłem nowy akumulator podejrzewając że to dwie osobne usterki). Po wymianie panelu wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.