Skocz do zawartości

bmw e46 blad airbag

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam posiadam bmw e46 318i dzisiaj zaswiecila mi sie kontrolka airbag po podlaczeniu do komputera wyskoczyl blad 2764 controll air pump reayl po polsku lrzekaznik pompy lowietrza mlje pytanie brzmi co to za blad i czy to jest ten od poduszek airbag blad ?
Opublikowano
nie ma nic wspólnego z błedem airbag. Odczytaj dokładnie wszystkie moduły. Najlepiej programem dedykowanym do BMW. Zobaczysz wtedy która poduszka powoduje błąd. Strzelam że mata w fotelu pasażera.
szukam
Opublikowano
nie ma nic wspólnego z błedem airbag. Odczytaj dokładnie wszystkie moduły. Najlepiej programem dedykowanym do BMW. Zobaczysz wtedy która poduszka powoduje błąd. Strzelam że mata w fotelu pasażera.

 

zaraz zaraz, to do poduszek powietrznych nie ma pompy? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Opublikowano

U mnie dzisiaj też zapaliła się kontrolka Airbag. W INPA mam błąd maty SBE1. Znalazłem informacje o lutowaniu diody z opornikiem pomiędzy niebieski a biały kabel pod siedzeniem za sterownikiem. Problem w tym że u mnie nie ma tam sterownika. Z siedziska wychodzi 3-żyłowy przewód ()zapewne od maty), schodzi się dalej z 2-żyłowym kablem z zamka pasów i dalej idą do wspólnej dużej wtyczki żółto-czarnej. Dalej kable (razem 5 żył) idą już pod wykładzinę podłogową. Nie wiem gdzie zatem szukać sterownika ? Zdjęcie wtyczki spod siedzenia:

 

http://imageshack.us/a/img15/4568/vk9c.th.jpg

 

http://imageshack.us/a/img132/7493/0p9t.th.jpg

 

Jak to ugryźć ?

Opublikowano
Nie ma pompy tylko przy kazdej poduszcze jest ładunek pirotechniczny ktory wybucha i tworzy cisnienie ktore to z kolei pompuje poduche :D Tak jak kolega pisał mata w siedzeniu pasazera lub napinacz pasów sprawdz takze wtyczki pod siedzeniami z czasem lubia nie łączyc lub przy odkurzaniu zruszyc
Opublikowano
Szukaj czrnej małej skrzyneczki pod siedzeniem jest bardziej na tyle siedzenia od strony drzwi :D
Opublikowano
Nie ma pompy tylko przy kazdej poduszcze jest ładunek pirotechniczny ktory wybucha i tworzy cisnienie ktore to z kolei pompuje poduche :D

Wiem, to tak żarcik był ;)

Opublikowano

jest wszystko w dziale zrób to sam :)

 

jak nie masz tego w ogóle w fotelu to jeszcze poszukaj pod fotelem kierowcy bo jeśli fotele z anglika to bedziesz to mieć u siebie :P no a skoro auto nie jest połączone z matą w żaden sposób to wywala błąd :)

szukam
Opublikowano
  • Autor
Dziekuje za odpowiedzi a to ten blad co oznacz co misze zrobic z tym bkede 2764 controll air pump
Opublikowano
O ja ślepy. Faktycznie moduł jest bliżej oparcia i go nie widziałem. Dzięki.
Opublikowano
No widzisz :D Mozesz to rozpiac i w miejsce kabelka od maty mozesz wpiac emulator polecam taki http://allegro.pl/emulator-maty-bmw-mata-czujnik-e36-e39-e46-e38-e53-i3844446406.html gosc daje gwarancje pisemna i szybka wysylka. A i jak bys montowal emulator dokladnie patrz ktora wtyczke odpinasz zreszta gosc daje tez instrukcje montazu z obrazkami. Po zamontowaniu musiz pojechac na kompa skasowac blad poniewaz sam nie zniknie a odlaczanie aku nic nie da. Pozdro :)
Opublikowano
albo zrobisz to samo diodą i opornikiem za 1zł :)
szukam
Opublikowano
albo zrobisz to samo diodą i opornikiem za 1zł :)

Dokładnie ale to juz troszke trudniejsze :D trzeba dobrac odpowiedni rezystor o ile sie nie myle to taki zeby mial 5-10KOhm i diode ale prostownicza no i zainwestowac w piwko i sie pobawic z lutownica ale po calej operacji jaka satysfakcja i przyjemnosc( lepiej dwa piwka drugie po robocie :D ).

Slyszalem gdzies ze mozna takze naprawic mate przez prasowanie zelazkiem ale nie powiem nic wiecej na ten temat poniewaz nie probowalem :D

Opublikowano
  • Autor
witam to co oznacza ten bad o ktorym pisalem wczesniej?
Opublikowano

Kolego ten błąd nie ma nic wspolnego z poduszkami tylko z Układem wtrysku powietrza wtornego to taki układ ktory ma zmniejszyc zanieczyszczenia przy rozruchu zimnego silnika oczywiscie benzynowego (w dieslu to nie wystepuje) wiec podczas rozruchu wtlacza czyste powietrze atmosferyczne za zaworami wydechowymi jakos tak :D

Masz tu link poczytaj: http://www.pierburg-service.de/ximages/pg_si_0106_pl_web.pdf

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.