Skocz do zawartości

520i m20b20 wtryskiwacze


dmn88ck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam e28 z silnikiem m20b20. Wiem, że to nie ten dział ale w youngtimerach mógłbym się nie doczekać na odpowiedź a w e34 siedział ten sam silnik :)

Auto kupiłem z instalacją gazową której chce się na dniach pozbyć. Standardowo wtryski są w opłakanym stanie więc potrzebuje nowych a te z aso to koło 500 pln za sztuke...

Jakie wtryski mogę wsadzić do tego motoru? Obiło mi się o uszy coś o wtryskach z isów. Do m20b25 podobno pasują ev6 bosha. Czy ev6 będą chodziły jak należy również w b20? Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na początek wyciągnąć całą listwe wtryskową z kolektora obrócić ją w stronę ściany i zobaczyć czy rozpylają mgiełkę, czy do samego końca paliwo leje się jak z pistoletu na wodę a nie stara ani trochę się rozpylić.

Zawsze coś tam będziesz wstępnie w stanie zaobserwować, u mnie przy m50 się to jak najbardziej sprawdziło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalało mi go już ze 2 razy więc nie sądzę żeby tam była mgiełka :P wie ktoś może jaką wydajność mają oryginalne wtryski w m20b20? Jestem laikiem więc niektórych pewnie zdziwi to pytanie ale czy założenie wtryskiwaczy nowszej generacji i o większej wydajności może mieć wpływ na lepszą pracę silnika i mniejsze spalanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tam kiedyś czytałem to wsadzają wtryski od m50 + regulator z m50. Nie wiem jak jest z m20b20 ale do e30 z super etą (głowica 2,5 ; blok 2,7) wsadzaliśmy od m50 i ładnie hula tylko nie pamiętam już czy to było od 2.0 czy od 2,5. No i tam nie patrzy się zbytnio na spalanie bo to nie auto do niedzielnych wycieczek.

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

ja korzystałem z ich usług. Tylko nie regenerowałem, ale kupiłem 'nowe' wtryski do m20b25 o których wspominałeś. Przysłali komplet, wrzuciłem do auta, okazało się, że dwa z 'nowych' nie działały. Szybki zwrot niedziałających do nich - za 2 dni od tego miałem już dwa inne działające wtryski wysłane na ich koszt.

W skrócie, wydają się rzetelni i warci polecenia. Przynajmniej ja jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.