Skocz do zawartości

[E36] Podgrzewane dysze spryskiwaczy...


sedzia23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym wymienić sobie dwie dyszę spryskiwaczy przedniej szyby, ponieważ z jednej jest bardzo słabe ciśnienie i wylatuje zaledwie na maskę.. no chyba, że igiełką się pobawić to wtedy leci okej.. ale przez jakieś 5-10 min.. później znów się zatyka..

Sprawdziłem sobie dyszę, odkręciłem wygłuszenie,

Mam podgrzewane dyszę z tego wynika, bo wychodzą dwa kabelki do kostki złączeniowej + wąż od przepływu płynu.

Zauważyłem, że mam także jeden króciec do którego jest podłączony wąż którym płynie płyn, a na końcu jest obejma malutka aby trzymało.

Chciałem zakupić ową dysze podgrzewaną, ale wszędzie są z dwoma króćcami,... o co chodzi ? czy mogę kupić taką ?

http://sklep.intercars.com.pl/dynamic/uni/ws_serve_pic.php?n=5233341513141613176014131460141515131911414838&i=14131115161711141415111813&s=b2eb79692656bb2b00e94030ae4bfbfa

Tylko co zrobić z drugim króćcem ?? do jednego podłącze wąż od płynu a z drugim problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postprzez Eskimos » 17 Lut 2009 01:23

 

Dwa króćce są jak masz intensywne zmywanie, dwa zbiorniki, dwie pompki itp.

 

Czyli masz jedną pompkę jeden zbiornik musisz zaślepić króciec w przypadku kiedy nie znajdziesz z jednym króćcem spryskwacza-będzie działało.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Moderatorzy

Ostatnio wymieniałem u siebie wężyki bo popękały ze starości.

I przy spryskiwaczach mam takie białe fajeczki miałem je wywalić i dać wężyki bezpośrednio na spryski, ale uznałem że skoro ma to znaczek BMW to po coś tam jest.To takie coś jakby zaworek.

Link do mojego tematu.

viewtopic.php?f=68&t=206052

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz Cichy wspomniał o zaworkach pod spryskami tak ja dodam od siebie tyle,że to może być wina owych zaworków kiedy się zapchają efektem jest słabe ciśnienie płynu.Ja kiedyś wymieniałem je z powodu słabego ciśnienia zapchane były i na dodatek rozszczelniły się na obwodzie czego nastepstwem było mokre wygłuszenie maski pod spryskiwaczami-zaworkami.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Dziś wyjąłem zbiornik do sprysków i luźno latało sobie sitko, gdy je wyciągłem rozsypało się w drobny mak.. sparciało..

Pompkę wymoczyłem w occie..

Niby lepiej pryska, ale ciśnienie nie powala..

Czy te sitko jest potrzebne w zbiorniku ? z tego co patrzałem to nie da rady zamocować tego sitko i trzeba by było kupować cały zbiorniczek.

Po drugie jak pompka ma swoje lata to może też być przyczyną mojego problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jeżeli mówisz o tym sitku we wlewie to ja też go nie mam. W E39 miałem i jest ono po to żeby jakiś syf nie wpadł jak nalewasz płyn. W efekcie i tak je wyjmowałem żeby wsadzić lejek bo tak to rozlewałem płyn na lewo i prawo.
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu zrobiłem to co trzeba było zrobić :)

A więc zrobiłem całą instalację spryskiwaczy od nowa..

Na początek zakupiłem 2 metry oryginalnego węża do spryskiwaczy w ASO - koszt 1 metra o zgrozo 20 zł...

Wymieniłem dwie dyszę na nowe - podgrzewana dysza w ASO - 120 zł.

Wymieniłem także pompkę na nową z FEBI-ego - koszt 60 zł.

I plus oczywiście opaski zaciskowe 6 szt. koszt jednej około 2 zł..

 

Tak więc teraz spryskiwacze sikają jak z armatki policyjnej z czego jestem bardzo zadowolony :)

Myślę, że nowa instalacja posłuży jakieś 10-15 lat, oczywiście przy odpowiednim doborze płynu do spryskiwaczy :)

 

AHOJ ! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.