Skocz do zawartości

E60 problem z tempomatem


bapko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam BMW 525d i mam pewien problem. Nie działa mi tempomat, tak jakby go wogole nie było. Klikam na dźwignię od tempomatu ale na zegarkach się nic nie wyświetla i nie trzyma prędkości. Auto jest po programie w Kreatorze Mocy. Dzwoniłem do nich i powiedzieli mi ze podczas chipowania występują problemy z niedziałającym tempomatem ale tylko w Renault a w BMW im to się jeszcze nigdy nie zdarzyło. Auto było podłączone pod komputer i funkcja jest aktywowana.

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zwykły to nie wiem co Ci mogło paść. Zacznij od bezpieczników ,ale generalnie to trzeba pod komputer podłączyć i zobaczyć czy nie ma jakiegoś błędu. Może manetkę szlak trafił.

Używane części do BMW e36 e38 e39 e46 e53 e60 e87 e90 f01 f10 f30

tel .: 731 885 885 Zapraszam :)


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39682621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

.... Klikam na dźwignię od tempomatu ale na zegarkach się nic nie wyświetla i nie trzyma prędkości.... Tapatalk

 

Klikając na przycisk przywołujesz prędkość z pamięci ale chyba najpierw trzeba ją zapamiętać tym przyciskiem w trybie tempomatu.

 

Tempomat aktywujesz poprzez popchnięcie od siebie lub pociągnięcie do siebie dźwigienki w ten sposób regulujesz także prędkość (jedno popchnięcie/pociągnięcie o 1km/h lub o 10 km/h jak przesuniesz poza punkt oporu.) Przerywasz pracę tempomatu poprzez popchnięcie dźwigni w górę lub w dół lub naciskając hamulec.

Wszystko masz w instrukcji obsługi strona 76 bodajże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w sofcie który Ci wgrano nie uwzgledniono że masz tempomat...My też tak raz w 530d zrobiliśmy że przed programem był i normalnie funkcjonował a po virusie już nie.Mała poprawka i znów byl z virusem.Tak więc musisz go mieć tylko tyle że nie zostal uwzględniony w programie.Pewnie przucili Ci program w którym go nie było. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft w sterowniku silnika nic niema do tempomatu bo dane odniesienie niego są w CAS. Trzeba sprawdzić auto pod komputerem czy są jakieś błędy czy tez niema oraz spróbować go zakodować i sprawdzić czy działa. Pod lupę powinna tez iść manetka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft dla automatu i manuala jest inny i pomieszanie ich może tym tez skutkować...tak samo jak w E46 w manualu jak się wrzuci program dla autka ze skrzynią 5-cio biegowego do autka z 6-cio biegową skrzyneczką.Tempomat nie podejmuje tematu włączenia.Ale napewno czas pokaże co własciwie zaburzyło takie zachowanie.Po cięzkiej sylwestrowej nocy mózg troche jeszcze dymi.Pozdro Marcin530D :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moduly sprawdzone pod komputerem wszystko jest w jak najlepszym porzadku. Silnik byl flaszowany 4 razy w bmw przy przegladach i jest taki problem gdyz silnik widzi jakoby byl aktywny tempomat, aktywny uklad kierowniczy i aktywne zawieszenie i dziwne jest to bo nie mam zadnych z tych opcji... Numery programow wgranych byly sprawdzane i sa zgodne z tymi ktore powinne byc do mojego modelu. Ktos jeszcze ma jakis pomysl?

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić czy w kodach FA nie ma czegoś dopisanego i ewentualnie wykasować kody wyposażenia którego nie masz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywny tempomat aktywny układ zawieszenia i inne opcje które teraz posiadasz a w rzeczywistości ich nie powinno być pochodzą ze wsadu z auta które to wszystko mialo i dlatego tak się zachowuje twoje auto.Skorygować to u chłopaków co robili Ci wsad i po temacie.Pozdro Marcin530d :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to delikatnie amatorzy albo hardkorowcy.....skoro ori wsadu nie zatrzymali w bazie na czarną godzine gdyby czasem komus cię coś wysrało...To troche zmienia sprawe.Powinni się zabezpieczyć bo teraz troche maly kłopot się robi ale nadal jest to to ogarnięcia.Ale jak sam pisaleś nie byłeś u Henia w szopie robic program tylko u gości którzy mają pojęcie w tym co robia.Wróć do nich i niech to skoryguja. :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozwazam takie wyjscie ale do gosci ktorzy mi to robili mam 300km i traktuje to troche jako ostatecznosc bo nie wybieram sie aktualnie w tamte strony i szukam jakichs opcji ktore mogl bym sprobowac na miejscu.

 

PS. Program byl robiony co prawda 3 lata temu ale mimo wszytsko tez uwazam ze troche slabo z ich strony ze "niestety ale nie mozemy tego znalezc"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak....my jak robimy profi... to tak numer rejstracyjny, VIN dane kontaktowe a czasem nawet focia jak fajna furka jest no i pozatym wsad.Mam nadziej że dasz rade to odkręcić .Pozdro Marcin530d :cool2: :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podam kilka przykładów kiedy nie działa tempomat bo szukano u mnie rozwiazania.

1. manetka tempomatu niesprawna

2. uszkodzony pedał hamulca (komputer widzi jakby cały czas hamulec był wciśnięty i wtedy tempomat się nie włączy)

3. wgrany zły soft pod sprzęgło (nie wiem czy tak się da w manualu ale w automacie można mieć wgrany soft z manuala i wtedy na kompie wyjdzie że sprzęgło działa i też tempomat nie włączy się)

4. problem przy zworkach kompa (zwarcie które pokazuje że sprzęgło działa - to tylko w automacie)

Dziś bedzie u mnie rozwiazany problem z działającym sprzęgłem bo tak je widzi komputer a mam automat. Jak już bedzie wszystko ok to dam znać co trzeba było zrobić.

 

Pozdro dla tych co tempomat u nich działa:)... lub nie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest zawsze najprostsza z dróg :mrgreen: Zrobić aktualizację oprogramowania w swoim aucie. Odpowiednia aplikacja automatycznie rozpoznaje model , wyposażenie itd. Po chwili mamy wszystko jak z fabryki i do tego najnowszy dedykowany wsad.

 

Soft w sterowniku silnika nic niema do tempomatu

Ma :mrgreen:

 

Jak widzisz na załączonym obrazku , załadowano koledze soft z innego auta (automat-manual) nawet nie odczytano po programowaniu kodów błędu.Gdyby ktoś po zabiegu zrobił szybkie skanowanie , dde odczytał by błąd właśnie np. krańcówki sprzęgła. Wtedy by się skapnął że dał dup.y.

 

Pozdrawiam Krzysiek

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROGER - fakt może źle to ująłem bo chodziło mi o to że soft silnika niema informacji o tempomacie.

 

Soft w DDE zawiera informacje o skrzyni automatycznej czy czujniku sprzęgła to nie dotyczy bezpośrednio samego tempomatu.

Jednakże oddziałowywuje pośrednio na tempomat bo aby włączyć tempomat nie może być wciśnięte sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże oddziałowywuje pośrednio na tempomat bo aby włączyć tempomat nie może być wciśnięte sprzęgło.

 

dokładnie :cool2:

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic czy ja nie mam przez przypadek wgranych sterownikow z automatu?

 

Załadować soft z manuala, lub zrobić aktualizację.

 

Pozdrawiam Krzysiek

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.