Skocz do zawartości

E91 N46 valvetronic - kasowanie adaptacji i sama adaptacja


bialaalpina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym się spytać , kogoś kto już to robił - a mianowicie kasował adaptację valvetornica.

 

Z tego co wyczytałem w TIS to adaptację się kasuje przy wymianie motoru VVT , mnie interesuje czy mogę to zrobić bez wymiany ze starym motorem.

Na forum e46 wyczytałem, że koledzy przy falowaniu obrotów odłączają vvt i mają spokój , a mocy im nie ubywa.

Ja nie chcę usuwać valvetronica tylko urególować obroty .

 

W inpie znalazłem zakładkę z kasowaniem adaptacji vvt i vanosów oraz czegoś tam i pod tym też jest opcja ze skasowaniem wszystkiego. W tisie wyczytałem , że owa adaptacja jest automatyczna przez 5 pierwszych cyklów włączania i wyłączania auta.

 

Chcę się dowiedzieć czy jak to skasuję to czy nie rozreguluje się coś , że później nie odpalę auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nic sie nie powinno stac, inpa nie kasowalem ale ista tak, auto odpalisz nawet jak valvetronic poda to zaczyna dzialac przepustnic i auto jezdzi, jest troche bardziej przymulone i wiecej pali srednio niecaly litr, pisze zdoswiadczenia z tymi silnikami a nie wyczytane bzdety
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kasujemy :]

 

mam jeszcze jedne pytanko - czy mogę skasować wszystkie adaptacje silnika jakie są dostępne w Inpie ? Jak już kasować to chyba wszystko .

Patrząc z innej strony jeżeli pada silnik od vvt to jak skasuje wszystkie adaptacje to może padnie do końca i kupię nowy .

 

Auto ma 205k km i gdyby nie te falowanie to do niczego nie da się doczepić , sama radość ( czasami przy falowaniu gaśnie :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.