Skocz do zawartości

F20 116i, zawieszenie typu M i parę innych pytań


Detch

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem zakupienia nowej jedynki. Jedną z rzeczy, które chciałbym dołożyć to pakiet M.

Jechałem na jeździe próbnej własnie tym silnikiem ale w wersji normalnej. Wrażenia z jazdy pod względem zawieszenia spoko. Nie odniosłem wrażenia, że samochód się kołysze na wszystkie strony. A w pakiecie M występuje magiczne M-zawieszenie. Zastanawiam się czy nie jest ono jakoś radykalni twarde. W końcu nie czarujmy się, w M3 twarde zawieszenie sens ma, ale w 116i raczej zbyt sportowo to nie ma ;)

 

To pierwsza sprawa była. Drugie pytanie: co warto wziąć jeszcze z wyposażenia co uważacie za niezbędne? Nie chcę zbyt dużo wydawać na hatchbacka, nawet jeśli jest to klasa premium ;) Rodzaj bariery psychicznej.

Radio Professional to dobry wybór, bo w końcu ekranik zmienia postać rzeczy. Czy warto jednak dobierać zestaw Hi-Fi? Nie jestem audiofilem, ani nie słucham muzyki bardzo głośno, więc nie wiem czy warto o tym myśleć.

Widzę, że alarm jest za dopłatą. Z tego co konfigurowałem np. taką A 180 to centralny zamek i alarm były w standardzie. Czy tu jest inaczej? Czy ten alarm to po prostu jakaś dodatkowa niesamowicie wypasiona i bezpieczna opcja czy po prostu zwykły alarm?

Jakiś czas temu dołożyli do oferty wersję 114i. Jechałem nowym Leonem ~100KM i ciągnął całkiem przyzwoicie. Jednak słyszałem, że mając napęd na tył, należy dodać trochę więcej kucyków. Prawda to? Tak czy inaczej jestem zdecydowany na 116i, ale lubię mieć wszystkie opcje przedstawione.

 

Czy jest może coś o czym zapomniałem? Co jest naprawdę warte uwagi a nie wygląda na takie? Co może byście chcieli wziąć a niestety nie mieliście możliwości przy zakupie własnej jedynki?

 

No i na koniec: Wszyscy wiemy, że dealerzy rozdają rabaty.

W Mercedesie z kamienną twarzą proponują 6% i mówią, że więcej się nie da, ale udało mi się ugrać 11%. W Audi słyszałem że rabaty to dają jak szaleni (do 20% jakoś). Czy znacie realia z BMW? Generalnie do ilu można się z tymi procentami licytować waszym zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doplacilem do hifi, bluetooth, podgrzewane siedzenia, halogeny ale tylko po to zeby miec podgrzewane lusterka, podlokietnik, siedzenia sportowe z podporka ledzwiowa.

Rabat dostalem ok 13-14% auto konfigurowane dla mnie (ale pod nie moge powiedziec gdzie) :nienie: , czekalem 3 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty ten rabat wywalczyłeś na jakiś specjalnych warunkach? Brałeś na przykład swoje dziesiąte BMW u tego dealera czy może znasz się bliżej z jego córką? ;)

Nie wiem czy dają takie rabaty na krzywy ryj czy tylko dla wybranych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjną opcją jest kierownica M, ale to dostaniesz w pakiecie. Ewentualnie można pomyśleć o automacie - jest rewelacyjny, ale przy silniku benzynowym nie jest to IMHO mus, chyba, że ktoś ceni wygodę i jeździ dużo po mieście. Zawieszenie M nie jest dramatycznie twarde, można je nawet uznać za komfortowe po wymianie opon na zwykle zamiast rft.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Można coś więcej na temat tego zawieszenia M. Jak one zachowuje się w stosunku do adaptacyjnego już po lifcie?

 

Doradzają mi, że skoro biorę mocny silnik 340 KM to jednak będę jeździł szybciej. By samochód dobrze się trzymał w zakrętach to tylko taki wybór.

Adaptacyjne sport nie do końca jest M-pakietowym dobrym zawieszeniem do sportowej jazdy.

Będę wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.