Skocz do zawartości

[e39 530d] brak prądu na świece, sterownik silnika / świec


karolass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim e39 przy wymianie świec okazało się, że nie mają prądu oprócz tego że są zużyte, wiadomo że przy mrozikach dopiero skapnąłem że coś nie tak bo silnik nieco gorzej kręcił i przez pare sekund trzęsło motorkiem po odpaleniu :) ale common rail zdrowiutki i radził sobie jeszcze z tymi małymi mrozami, jednak patrząc przez pryzmat zimy która nadejdzie zamierzam zrobić z tym porządek. Otóż po rozkręceniu pod obudową filtra okazało się że według mnie u mnie przekaźnik od świec jest dobry, jest on bodajże sterowany masą przy krórymś pinie, natomiast dalszy ciąg sterowania idzie już w sterowniku silnika, i wyglądało by na to że to w sterowniku silnika coś padło i nie daje prądu na świeczki ;/. Co o tym myślicie? szukałem conieco w archiwum forum ale szału nie ma bo tematy często się zamykają w konkretnym momencie. Myślę że podobny problem miało juz wielu z Was, z chęcią skorzystam z dobrej rady i pomocy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączenie sterownika świec zależy też od temperatury silnika, jaką masz temperaturę silnika?, może czujnik temp. uszkodzony, lub źle pokazuje? Sterownik daje prąd na świece przy ok. 3 st.C temp. silnika, nie mylić z temp. zewnętrzną. Musisz rano sprawdzić co pokazuje test nr 7.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

A jaka powinna być temperatura silnika w porównaniu do temperatury cieczy chłodzącej? Bo u mnie jak silnik nie uruchamany dłużej to temperatury są równe np 32stC patrzac przez INPA, ale jak uruchomię, to temperatura cooling rośnie a temp engine maleje. JEst tak, że w czasie jazdy temperatura silnika spada nawet do 9stC a cooling jest na poziomie 80st.

Czy to może jest uszkodzony czujnik temperatury? Ostatnio zaczął mi czasem na wolnych obrotach gasnąć silnik. E39 525d 2003r.

Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekażnik jest wysterowywany przez sterownik silnika , przekażnik ze świecami ma połącznie bezpośrednie ( we wtyczce przekażnika znajdziesz sześć jednakowej grubości przewodów ) przy temp. ok. 0 st nie zdążysz dojść z miernikiem żeby zmierzyć czy przekażnik puszcza napięcie , ale po odpaleniu świece są pdgrzewane jeszcze przez

ok. 2-3 min wtedy możesz sobie pomiary spokojnie porobić ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.