Skocz do zawartości

Tuleja e46 320d


Stivo92

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie byłem dzisiaj na przeglądzie zawieszenia i wszyło,ze lewa tuleja jest rozsypana czy ma luzy jakoś tak

 

i spytałem diagnosty czy można wymienić samą lewą tuleję mówi,że można i tu pytanie bo nie chce dodatkowych kosztów można samą jedną tuleje np na febi lub lemfolder wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteś świadom, że w tylnym zawieszeniu jest 5 tulei na stronę, jeśli nie wliczamy w to łącznika stabilizatora? Pytanie, która to tuleja, chociaż pewnie zaraz wpadnie ktoś i powie, że to przecież bez różnicy, ale różnica jest, i ci, którzy znają się na zawieszeniach to potwierdzą.

Lemforder, Febi - jak najbardziej polecane firmy.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz wymienić samą tuleje. Polecam Lemfordera gdyż są olejowe. http://czescidobmw.pl/Wahacz/Tuleje-bez-M-Pakiet-sportowy-II/Tuleja-wahacza-Lemforder,2122.html

Starą wyprasować i wprasować nową. Wymień od razu dwie - koszt duży nie jest.

http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to przednie tuleje - to nie musisz mieć uchwytu - jeśli Twoje, które masz w aucie nie są popękane, to tak jak napisał kolega wyżej - wyprasowujesz z uchwytu stare tuleje i wprasowujesz nowe.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mlotkiem tego nie zrobisz :lol: potrzebna jest do tego prasa

Zauwaz, ze tam nie ma zadnych srub - jest to mocowane za pomoca pasowanua ciasnego. Jakbys juz chcial sam to wprasowac to pamietaj o zmrozeniu gumy i podgrzaniu ucha - powinno pojsc troche lepiej. Nie mniej wiekszosc mechanikow powie Ci zebys kupil razem z uchem od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh zadzwoniłem do mechanika i mówi bym z uchem kupil :mrgreen: ale mówię coś tam o wkładach czy by wprasował itp mówi a to już kup ale pytanie ile on za to powie,żeby mi na to samo co z uchami nie wyszło...

 

 

a co się stanie jak by kupił jedną tulejkę tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma swoja prase to nie powinien za to duzo policzyc, ale jak bedzie z tym jezdzil gdzies aby mu prasowali to pewnie tylle samo wyjdzie kupic Ci z uchem :P

 

Generalnie praktycznie wszystkie czesci zawieszenia nalezy wymieniac parami jednak wiadomo - nie kazdego stac na to aby wyjmowac dobre jeszcze czesci z samochodu :P generalnie nic nie powinno sie stac, chodzi tex o to ze po tym zabiegu powinienes zrobic zbieznosc no i jak np za miesiac pojdzie Ci druga tuleja to znowu bedziesz za zbieznosc placil - wiec de facto czasem wymiana od razu dwoch to moze byc oszczednosc a nie zbedny wydatek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm prasy to on na pewno nie ma... pracuje w okręgowej stacji pojazdów jako mechanik tam to może tam mają prase... sam nie wiem...

 

ale wymieniająć jedną tuleje nic sie nie stanie? w sensie nie będzie dziwnych zachowań auta itp?...

 

a jeżeli tak to czytam i dużo osób odraza FEBI,że padają błyskawicznie a dużo osób poleca Meyle HD 1szt 120zł na czescidobmw to co polecasz kolego?

 

 

chodzi o to,że jak wymiana jednej tulei nie,bedzie miała wpływu na komfort itp to nie ma sensu dwuch bo dodam,że mam teraz trochę wydatków 2 termostaty,sterownik świec żarowych itp

 

ps; czy jak tuleja lata/skrzypiała to możliwe jest ściąganie auto w lewo jak poszła lewa tuleja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie bez powodu mowi sie Bedziesz Mial Wydatki :P

 

Nie, po wymianie jednej tuleji nie powinno byc zadnych dziwnych objawow, ja u siebie tez wymienilem jedna i jest ok

Ciezko mi cokolwiek polecic - ja zaloztlem sobie febi 2 miesiace temu i lata wszystko ok

Co do sciagania to przyczyn moze byc wiele - od luzow w zawieszeniu przez zle ustawiona geometroe kol az po krzywe podluznice :mrgreen: po wymianie bedziesz robil geometrie to sie okaze czy furka jest prosta ,)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedz do takiego mechanika który posiada prasę, żadne zamrażanie i podgrzewanie obejm aluminiowych nie wchodzi w rachubę - osłabisz tylko materiał. Wyprasowanie starej i wprasowanie nowej tulei plus wymiana (dwie strony) w Szczecinie płacę 100 pln.

Tak jak pisałem wcześniej tylko Lemforder da ci takie same odczucia jak w ori z aso. Myele HD są twarde, ja wywaliłem je po 10 tys, bo nie odpowiadał mi komfort wybierania nierówności na drodze.

http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się jeszcze ustawić geometrię :cool2: bo bez tego wyjdzie że np opony zostaną "zjedzone" na dystansie kilkuset km i wydatki wzrosną kilkukrotnie. Takie oszczędzanie na siłę może drogo kosztować.

 

Dokładnie to samo robiłem u siebie jakieś 2 tygodnie temu. Koszt 2x tuleja lemfordera + wysyłka ok 160zł, wymiana + geometria kompletna przód-tył 170zł. Razem 330zł i jestem spokojny. U mnie obie padły równolegle, więc radziłbym wymienić parę, aby za kilka miesięcy znów nie płacić za robociznę i geometrię przy wymianie drugiej strony :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.