Skocz do zawartości

sprzęgło SACHS czy LUK?


ferens

Rekomendowane odpowiedzi

wymieniales dwumase razem ze sprzęglem??

jeden typ na forum miał podobny problem "Witam koledzy mam problem z moją "Barbarą" mianowicie dzisiaj odczułem podczas przyspieszania na 4 i 5 biegu (po przekroczeniu 2tyś obrotów) tak jakby auta się ślizgało(takie mam odczucie) ! Chodzi o to że jak wdepnę do podłogi to obroty normalnie idą w góre po czym delikatnie opadają i auto normalnie przyśpiesza(słychać dzwięk jakby dziura była w wydechu) ,dodam że jak przyspieszam stopniowo i spokojnie jest wszystko ok! Co to może być?? "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dwumasu nie wymieniałem, bo przed zakupem miałem skrzynie zrzuconą i mogłem skontrolować jego stan. Nie było dramatu, więc nie było też konieczności wymiany. Kupiłem więc komplet tarcza, docisk i łożysko i to zostało zamontowane. Przed montażem też miałem problem ślizgania się sprzęgła - 5 bieg. Uślizg miałem w całym zakresie obrotów.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch firm warto wybrać tańszą opcję ........ kojarzy mi się np. karton Sachs tarcza S... a docisk Luk :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chodzi w tym o to, że np. kiedy SACHSowi się nie opłaca produkować sprzęgła do danego modelu lub z innego powodu, wtedy umawia się z LuKiem, że kupuje daną partię sprzęgieł od niego, wybija laserem swoje numery i logo albo nazwę, pakuje w swoje pudełka i sprzedaje pod swoją banderą. Ma tym sposobem w katalogu zapełnioną lukę w postaci własnego numeru sprzęgła do danego typu auta.

Innymi przypadkami jest np. wadliwa seria docisków w zestawach do Avensis II, wówczas w zestawach tej firmy znajdziemy tylko same dociski LuK, a reszta jest AISIN.

Nie dotyczy to czasami ogólnie danego numeru sprzęgła, a np. określonej partii.

Czasami dotyczy to samych okładzin (VALEO/LuK/Toyota np.) itd.

 

Tak to wygląda, może komuś coś się rozjaśni.

 

W każdym razie, sprzedawca nie robi nas w bambuko w 99%, jeżeli się spotykamy z podobnym przypadkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.