Skocz do zawartości

Olejowe problemy- Co wymienic?!


Amol

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Zamierzam doprowadzic do pozradku sprawe z wyciekami oleju.

Na pierwszy ogien uszczelka pod obudowe zaworow, i uszczelka do pompy Vaccum, do tego nowy separator oleju(odma chyba tak?)

Co jeszzce w silniku N46(320i) powinienem wymienic?

Przebieg 188 tys zarzygany caly silnik z kazdej strony chyba:(

Do tego smierdzi czasem olejem i czasem poleci dymek z pod maski:(

 

Zbieram czesci i zamierzam je kupic w ASO- chce miec pewnosc ze sa ok i sa jak trzeba.

 

Czy cos pominalem ? Bedziemyz moim mechanikiem na dniach sie za to zabierac bo jak juz pol rozwalimy to chce wszystko za jednym zamachem skladajac do kupy zrobic jak trzeba, pozbyc sie potencjalnego wycieku(i pozbyc sie obecnych!)

 

Bardzo Bardzo Bardzo prosze nei krytykowac za powielanie postow ale o sygestie co jeszzce przy tym przebiegu powinienem wymienic w okolicy obrebie pracy.

Dwa dni temu wszystkie filtry nowa rurka do pompy wody i sama pompa zostala wymieniona. Ten uklad jest juz chyba sprawny i nei ma wyciekow.

 

I jesli jeszzce ktos wie co zrobic zeby sprawdzic wiatrak chlodnicy czy nie zdechl?

 

I czy ktos wie gdzie w moim aucie jest "przelacznik" do PDC? Sa gluche i nie reaguja na nic jak etz tylne glosniki...

 

Pozdrawiam i czekam na info Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, dzwonilem do mechanika(innego) i w przyszlym tygodniu odstawiam auto na jeden dzien zeby wreszcie zrobic z tym porzadek.

Powyzsze uwagi i linki sa swietne! Dziekuje bardzo!!

Moze ktos cos jeszcze doda? Nadal czekam na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nowa uszczelka pod zaworami(2ga w miesiac po partaczach w innym zakladzie) nowy oring na vaccum i odma.

Przestalo dymic, smierdziec moze czasem cos poczuje ale to juz jest czasem anie ze prawie caly czas....

Chyba jestem bardziej zadowolony jak czuje ze autu lepiej/....

 

Jeszzce jedno pytanko, czym umyc silnik(bezpiecznie!) zeby z przodu od chlodnicy i strony wydechu pozbyc sie starego oleju z pylem zmieszanego?

Sa chyba jeakies srodki moze ktos podpowie?

Bo jak nie to wezme szmatki i bede ercznie jechal do polysku:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pojechałem centralnie myjką ciśnieniową z gorącą wodą,choć u mnie nie było za dużo syfu.

Po całej operacji nie było żadnego problemu z autem.

Jedna uwaga jeśli byś się zdecydował na myjkę, silnik nie może być gorący :cool2:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

 

Jak pierwsza rzecz wlasnie chce przeleciec wiekszy syf myjka cisnieniowa, jako drugi chce uzyc jakiegos srodka do mycia spryskac silnik i poczekac az zadziala anastepnie smateczka wytrzec dokladnie zwlaszcza z przodu.

 

Znacie jakies srodki do takiej operacji?

Albo domowe sposoby(bezpieczne dla mnie i silnika?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, dzieki za sugestie!

Mozliwe ze przez nieszzcesny korec cos i leci...nie pomyslalem o najbardziej owczywistej rzeczy....

Wymienie na nowy, bo wlasciwie sadze ze nie powinno nigdzie teraz leciec, wymylem dokladnie na czysto oslone nad kolektorem wydechowym, czekam po jakim czasie pokaze mi sie tam olej....Narazie czysto i sucho.

Od strony chlodnicy obrzygane cale auto niemilosiernie bylo.Przeowdy od wspomagania byly cale czarne od brudu....na oslonie na dole mam jeszcze bagno niezle...

Chyba mam jeszzce lekkie przecieki przy filtrze oleju...co tam mozna wymienic?

Wyglada jakbys sie saczylo gdzis od dolu filtra, ale po umyciu jest znacznei lepiej....

 

W tych wglebieniach nad kolektrem bylo sporo syfu(oleju ) przed wymiana uszczelki, mysle ze to z tad kapalo i smierdzialo czasem olejem spalonym.

 

Duzo czasu i pieniedzy kosztuje mnei doprowadzenei auta do naprawde dobrego stanu(ale ja tak mam ze jak juz robci to konkretnie i na dobre), nikt kto kupil odemnie auto nei mogl narzekac....zawsze mi szkoda autka sie pozbywac ale takie zycie chyba...

 

Zastanawiam sie jak ludzio moze nie przeszkadzac taki wyciek oleju i jak mozna go olweac, mysle z epoprzedni wlasciciel takze sie wystraszyl dymienia i smierdzacego oleju i temu sie auta pozbyl znacznie taniej....

 

Poswiecilem sporo czasu zeby doprowadzic pierdoly do porzadku, czujniki cofania glosniki drzwi i centralny nowy kluczyk wszsytko co ekspluatacyjne a nawet wode w ukladzie chlodzenia ktos zalal...

rece mi opadly jak sie zorientowalem jak mozna bylo taie cos zrbic!

 

A jednak....sa nieczuli i dziwni ludzie szkoda im bylo glupich kilku zlotych na plyn...wola o pomste do nieba.

Auto niby po serwisie swiezo bylo- haha moj serwis kosztowal okolo 3300 zlotych z robocizna i nie liczac mojego wkladu i cz\asu pracy....

Auto bylo tansze przy zakupie o okolo 20-30 % wiec w zasadzie i tak na plusie jestem :)

 

Ale satysfkacja i radosc jaka mi sprawia fakt ze sam zrobilem i wyleczylem bunie jest znacznie wiecej warta!

 

 

Jak sie dba o nia i kocha powinna to byc dluga i niezmacona (WIERNA) milosc z odwzajemnieneim uczuc:P

Tylko jeszzce spalanie mogloby spac znaczaco, obserwuje ze teraz mi zasysa od 9 do 13-14 litrow 2 litorwa benzynma, zasluga pewnie 90% miasta i krotkich tras...chyba ze cos jeszzce jest nei tak...ale jak czytam i widze i slysze to chyba nie ma co sie oszukiwac to nie peugot z 1,6HDI..... Mysle ze jedyny blad jaki popelnilem to wybor 4 cylindrow...6 daje wiecej mocy i lepsza prace..i ten wspanialy dzwiek R6......

 

 

Zamienie e90 320i na 325-330i :-)(UK Cambrdshire)

 

Jak cos info na priv

 

Pozdrawiam dzieki za dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.