Skocz do zawartości

M54 głośny na zimnym??


krzych81

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne ze silnik m54 2,2 jest głośniejszy gdy jest zimny chodzi mi o to że jak odpalam auto z rana włącza się bąk wiadomo,po chwili przestaje,ruszam daję więcej gazu i słyszę jakby delikatne cykanie ogólnie motor jest głośniejszy,gdy juz się rozgrzeje wskazówka temperatury stoi w pionie silnik jest cichutki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam zalanego polskiego castrola 5w30 wcześniej był niemiecki castrol zalecany przez bmw 0w30,możne silnik jest głośniejszy przez to że zalałem 5w30 ?a może to olej w polsce jakiś lipny? według mnie jak silnik na zimnym głośny to lepiej bedzie jak zaleję mu 0w30 czy mam rację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro można kupić Castrol z Niemiec w 5 litrowych opakowaniach. Kilka razy kupowałem. W DE oleje są tańsze.

 

Oleje tańsze w Niemczech??? Nigdy nie spotkałem się z olejem tańszym w Niemczech niż u nas w pl,no chyba ze w jakimś sklepie wysylkowym ale wg mnie to nie pewne źródło,proszę sprawdzić ceny w Niemczech np w Atu.de to cos podobnego jak w polsce Norauto.Ceny oleju w Niemczech są dużo wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest dużą różnica pomiędzy olejem 0w30 a 5w30? obecnie zalałem vavoline synpower 5w30 i w pracy silnika nie ma różnicy w porównaniu do starego oleju ,silnik dalej jest głośniejszy dopóki sie nie rozgrzeje nie wiem czy jest sens zalewania 0w30?może po prostu jestem przewrazliwiony moje BMW to automat muszę na zimnym dodawać więcej gazu żeby bujnac auto ,dlatego może słyszę głośniej motor,po rozgrzaniu jest super cisza i tylko pomruk.Ciągle myślę może ten 5w jest za gesty z rana?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo, zalałem Valvoline 5w50 i jest cisza...;) a wczesniej zalanny miałem 5w30

 

5W50 jest lepszy w wyższych temperaturach a w tym przypadku chodzi o silnik zimny, wiec chyba zmiana na taki olej nic nie da,jedynie może 0w cos by zmieniło,jednak myślę ze to normalne zachowanie silnika gdy jest zimny,w manualu jest inaczej bo wrzucisz bieg i dusisz,automat trzeba bujnac ,silnik ma wyższe obroty dlatego bardziej go słychać,wiadomo zimny olej,zanim troszkę się rozgrzeje jest troszkę głośniejszy,nie ma żadnego klekotania czy cos w tym stylu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.