Skocz do zawartości

Grupowy zakup Downpipe do 325d/330d-badanie rynku


PatLove

Rekomendowane odpowiedzi

Cena 700pln jest jak najbardziej na poważnie jeżeli uda się znaleźć min 6 chętnych osób(to i tak wynegocjowałem już z miejsca bo wykonawca na początku mówił o 8 ale dogadałem się na 6 bo byłem przekonany, że 5ciu chętnych oprócz mnie znajdę na pewno w 2-3 dni ale jak widać niestety trochę się przeliczyłem...).

 

Nie mam żadnego foto bo jeszcze żaden DP nie został wykonany, jak znajdą się chętni zdecydowani na 100% na zakup potwierdzając to wpłatą zaliczki wtedy zaczynam działać i na podstawie mojego 325d zostaną zrobione DP. Innego rozwiązania nie widzę, chyba że ktoś ma jakiś błyskotliwy pomysł?

(Generalnie będzie to wyglądało tak samo, jak DP w twojej galerii, czyli tak, jak z reguły wyglądają DP... :wink: )

 

Co do fachowości wykonawcy, to robił mi już kompletny wydech w jednym z samochodów i na prawdę zna się na rzeczy. Może jego "produkty" nie wyglądają tak "bling bling" jak te wszystkie piękne, chińskie wynalazki ale za to wszystko idealnie pasuje i jest na prawdę profi pospawane, a nie "obsmarkane" dookoła wątpliwej jakości spawem...

 

P.S.

Nie wiem jaka jest średnica DPFów w 325d/330d i 335d, natomiast na pewno wydech w 325d/330d ma od DPFu do końca 2,5'. DP i tak ma być 3' schodzący do 2,5', tylko teraz jest pytanie czy 3' podejdzie do 335d i czy dalej w 335d też jest 2,5' czy może szerzej? Jeżeli problemem okazałoby się tylko to, że w 335d DP po całości ma mieć np. 3' ale reszta wymiarów zgadzałaby się z 325d/330d, to nie jest to żadną przeszkodą.

Niestety z tą zgodnością pomiędzy 325d/330d i 335d jest problem bo na razie nikt nie potrafi napisać na 100% jaka i czy w ogóle jest różnica.

 

U mnie w 335d rura (siatka) jest 3 calowa, potem sie rozchodzi na mniejsze dwie.

Jak pisalem najgorsza czescia jest flansza :) reszta to tylko kwestia rurek ;)

Jak beda robic Ci rure popros by siadke dali mozliwie w fabrycznym polozeniu tej rury :) maja "wyzej" zaczynaja sie pojawiac drgania wydechu.

 

u mnie w galeri masz zdjecia DPF rury. chcesz troche info to pisz powiem co wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal szukamy chętnych na DP, temat cały czas aktualny...

 

FIDOOO jak rozumiem DP u Ciebie w 335d jest po całości, łącznie z siatką 3', a później-za tym kolankiem i kawałkiem prostej rury za siatką rozchodzi się na dwie rurki o mniejszej średnicy?

Czyli jeżeli zrobić by 2 wersje:

1. 325d/330d-3' schodzące do 2,5'(teraz tylko pytanie w którym miejscu ma schodzić w 2,5'? siatka ma być już 2,5', czy dopiero to kolanko i rura za nią?)

2. 335d-3' po całości

to wszystko by pasowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wybebeszyć dpf i gotowy DP jest za darmo? I tak trzeba by ktoś wywalił dpfa i poprawił w programie to co trzeba to przy okazji wydłubie z puszki wklad z ceramiki i wspawa pustą puszkę na miejsce

ja tak mam i koszt 900zl... co ciekawe taka pusta puszka wygłusza wydech i po wycince dpf z katem na dobrym programie NIC NIE KOPCI ,więc nie ma sie czym wstydzić ruszając z pod świateł... a potem na przeglądach nie ma problemu bo wszystko wygląda jakby było tak jak trzeba ( bo w końcu filtr siedzi na miejscu, a że jest pusty to akurat umknie nawet skrupulatnemu diagnoście )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal szukamy chętnych na DP, temat cały czas aktualny...

 

FIDOOO jak rozumiem DP u Ciebie w 335d jest po całości, łącznie z siatką 3', a później-za tym kolankiem i kawałkiem prostej rury za siatką rozchodzi się na dwie rurki o mniejszej średnicy?

Czyli jeżeli zrobić by 2 wersje:

1. 325d/330d-3' schodzące do 2,5'(teraz tylko pytanie w którym miejscu ma schodzić w 2,5'? siatka ma być już 2,5', czy dopiero to kolanko i rura za nią?)

2. 335d-3' po całości

to wszystko by pasowało?

 

Powiem tak rynek na downpipe do 335d jest :) mozna sprzedac tego duzo ale musi byc idealnie zrobiona by nikt nie mial problemu w zalozeniu.

Moja rura co mialem zrobiona wygladala tak:

 

http://imageshack.com/a/img198/4548/u9dr.jpg

http://imageshack.com/a/img542/503/g6xf.jpg

 

Tak wyglada flansza:

http://imageshack.com/a/img22/6613/20130419151128.jpg

 

Tak wyglada rura supersprint:

http://imageshack.com/a/img856/2521/3bnp.jpg

2mkxfhj

2oor5mj

 

a tak wyglada rura ktora kupilem z francji:

http://imageshack.us/a/img51/6065/41559177.jpg

http://imageshack.us/a/img62/3928/41451012.jpg

 

Zabierajac sie do tematu musisz miec na warsztacie 335d na jakis czas , lub najpierw zorganizowac pusze dpf lub turbo by zrobic odpowiednia flansze , dopiero potem auto i ukladanie rurek w calosc.. inaczej nie da rady by to mialo rece i nogi :)

 

Jezeli mial bys rure ktora bedzie idealnie spasowana za kazdym razem do tego bedzie ladnie wygladac to chetnie kupie nawet 5taki :) ale musze miec pewnosc ze beda bezpropblemowe :) i w odpowiedniej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że największy problem to zrobienie odpowiedniego połączenia turbo-DP, bo jeżeli nie będzie odpowiednio spasowana to będzie nieszczelna i wtedy znowu poprawka, ja mam komplecik turbin z 2010 roku z kolektorem to w sumie flanszę mogę dorobić sobie a późniejsze ukształtowanie kolanek to już nie będzie z tym problemu.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że największy problem to zrobienie odpowiedniego połączenia turbo-DP, bo jeżeli nie będzie odpowiednio spasowana to będzie nieszczelna i wtedy znowu poprawka, ja mam komplecik turbin z 2010 roku z kolektorem to w sumie flanszę mogę dorobić sobie a późniejsze ukształtowanie kolanek to już nie będzie z tym problemu.

 

 

dokladnie tak, kolejnym problemem jaki napotalismy to w momencie spawania, flansza sie wyginala, wiec do spawania trzeba zrobic cos w stylu flanszy turbo/dpf ktora bedzie odprowadzac cieplo oraz zapobiegac wyginaniu :)

Co do wygiecia rurek to potem juz nie ma sporego problemu, lecz by "kazdy" mogl sobie zamontowac trzeba zrobic giecie w gore i nakreslic w odpowiednich miejscach otwory czujnikow dpf, by znajdowaly sie w mozliwie orginalnych miejscach- by przewody znajdowaly sie w ori miejscach. Mozna rowniez zrobic tak jak moja stara oraz supersprint ktora ma w podobnych miejscach otwory ale przewody trzeba umiescic inaczej, co nie jest problemem lecz czesc osobnikow moze miec pretensje ;) zalezy od czlowieka :)

Kolejna sprawa wazne by kazda kolejna rura byla identyczna jak pierwsza ktora bedzie idealnie spasowana :)

Ja moja rure sprzedalem poszla mi bardzo szybko kupilem kolejna by miec porownanie, ogolnie obie dzialaly tak samo, wizualnie moja brzydsza i z tego wzgledu sprzedala sie taniej ale czas sprzedazy dosc krotki i zainteresowanie spore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a więc powraca temat modyfikacji, w związku z tym odświeżam temat grupowego zakupu DP. Są jacyś chętni?

Ja jak najbardziej:

1. czerwony330d - 335d

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Tobie pamietam ;) ale tak jak pisałem, żeby była dobra cena potrzeba min 6 chętnych,a z tego co pamietam(o ile kolega alduwiel sie nie rozmyślił) to na razie jest nas 3...

 

Poczekamy jeszcze trochę bo mi aż tak bardzo sie z tym nie spieszy(nie wiem jak Wam?) i jeżeli nie znajdzie sie więcej chętnych to spróbuje wynegocjować coś dla naszej trójki, zobaczymy jak wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawy TEMAT myślałem że miedzy E90 330D(321KM) a E90 325D(197KM) są znaczniejsze różnice pomiędzy silnikami.

Zamierzałem kupić E90 330D ale widzę że teraz mogę śmiało rozglądać się za E90 325D.(oczywiście w PL jest to a wykonalne więc obserwuje rynek w DE)

Oczywiście jak trafi się rozsądny egzemplarz 325D to śmiało dopiszę się do DP.

Na razie będę obserwował Temat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja jestem zainteresowany tym DP do 330xd, niestety mój dpf nie ogarnia mocniejszego programu i musze pomyslec o DP, pytanko jak z terminem realizacji, ile trzeba będzie czekac na wystruganie tego fiku miku.

AA no i rozumiem, że ma to pasowac bez żadnych przeróbek, czyli wyciagamy dpf-a i montujemy DP?

Czekam na info

krisl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PatLove kolego, jak to jest z tymi DP, odpowiesz mi wreszcie na moje pytanie jak wyglada kwestia realizacji zamówienia jak juz zbierzesz odpowiednia grupe chetnych , jakos nie moge sie doczekac na odpowiedź na priv i tutaj z Twojej strony.

Z takim podejsciem to ciężko bedzie zebrać 6 osób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

czesc,

będę wywalal DPF w e61 535d,

i czemu nie, pisałbym się na "te rure" :norty:

 

wydaje mi się, ze kształt dpf i podlaczenie pod turbine/turbiny, jest takisam we wszystkich 3-litrowych dieslach,

co do lacznika elastycznego, tzw plecionki, u mnie ma ona srednice 70mm, mierzac srednice rury przed/za kilkunasto-centymetrowa plecionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

będę wywalal DPF w e61 535d,

i czemu nie, pisałbym się na "te rure" :norty:

 

wydaje mi się, ze kształt dpf i podlaczenie pod turbine/turbiny, jest takisam we wszystkich 3-litrowych dieslach,

co do lacznika elastycznego, tzw plecionki, u mnie ma ona srednice 70mm, mierzac srednice rury przed/za kilkunasto-centymetrowa plecionka.

 

 

Bedziesz żałował... wspominsz moje słowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
"Odgrzeje kotleta" Panowie prośba o poradę jestem na etapie składania Turbo Garreta GT2056V z 525 177 KM IC Femic-a od kolegi zakupiony tu z forum wtryski z biturbo 272 KM. Przed złożeniem wszystkiego i zestrojeniu chciałbym dołożyć Down Pipe są gotowe RM Sport nawet na allegro za 650 zł pod silnik 318/320 pytanie czy będzie pasować skoro zaraz siedzieć będzie inna turbina ? Brac tę od 525 177 km czy jechać do kogoś kto robi wydechy, i ogólnie czy warto to zakładać, miał ktoś u siebie w dieslach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.