Skocz do zawartości

Zatarta dwumasa


kistefan12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jestem nowym użytkownikiem na forum Bmw . Potrzebuje pomocy i porady . Zaczęło się w tamtym tygodniu od dziwnych odgłosów i drgań sprzęgła . Nie znam się za bardzo na tym więc pojechałem do mechanika żeby powiedział na czym stoję ...... Tydzień temu zaczęło się od tego że po lekkim wciśnięciu sprzęgła odczuwałem drgania i slyszalny stukot . Po wciśnięcie sprzęgła do końca wszystko przechodziło . Dzisiaj jest tak samo tylko głośniej i bardziej odczuwalne . Jest też to zależne od chyba temperatury ponieważ gdy silnik jest zimny to jest ciszej , a jak się rozgrzeje to już jest głośno . Mechanik powiedział mi że to prawdopodobnie "ZATARTA DWUMASA" . Znalazłem też na forum podobny problem tylko że dotyczący ŁOŻYSKA OPOROWEGO . Nawet znalazłem też filmik na którym właśnie ja mam to samo http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Dodam też że zauważyłem że coraz gorzej jest wsadzić jakiś bieg , po prostu ciężej chodzą biegi .

Pomóżcie koledzy .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie jest taki sam objaw, przy czym zdarzyło mi się już kilka razy odczuć uślizg na sprzęgle - koniec tarczy.

Łożysko oporowe to raczej nie będzie, bo powinno raczej hałasować cały czas po wciśnięciu sprzęgła, a tak nie jest.

U mnie jeszcze nieziemsko tłucze silnikiem przy gaszeniu, więc stawiam na dwumasę.

Jutro jadę odebrać cały komplet, na czasie będę wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam zamiar zabrać się za wymianę dwumasy i sprzęgła sam . Myślę że dam radę :D . Czy ktoś może mi powiedzieć jakie są ceny naprawy u "mechanika" , bo mi powiedział 350zł .

 

Przy cenie za części robocizna to pikuś w sensie koszt!

 

No można jeszcze regenerować , ale różnie to mówią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.