Skocz do zawartości

brak mocy na zimnym silniku 530d


fruzalinda

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem w mojej 530d mianowicie na zimnym silniku auto w ogole nie ma mocy, czasem ciezko rozpędzić ja do 20km/h w ogole nie wkreca sie na obroty.. Do normalnosci wraca raz po przejechaniu kilometra raz dziesieciu a czesem wystarczy ze postoji 10 minut.. Błąd zaden nie wyskakuje. Może ktos z was mial podobny problem lub ma pomysl co to może być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnozowanie tak na ślepo, bez żadnych wskazówek od systemu to jak wróżenie z fusów. Kolega nie napisał tego złośliwie, ale zrozum, że nawet jeśli ktoś tak miał, to nie musi być to samo u Ciebie. Komputer powinien dużo powiedzieć, a przynajmniej naprowadzić na trop. Napisz co wyjdzie po podłączeniu kompa. Na pewno koledzy pomogą jeśli diagnosta nie będzie kumaty w temacie BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bledy odczytane a wiec:

 

3FF0

4212

4222

4232

4252

4521

4BC2

3F30

3F01

4B90

4507

 

WYCZYSLILI SWIECE I PRZEPLYWOMIERZ JAK NARAZIE AUTO JEZDZI DOBRZE......JUTRO RANO SPRAWDZE GDY BEDZIE ZIMY........PROSIL BYM KOGOS O PRZETLUMACZENIE TYCH BLEDOW BO ROBILEM TO W NIEMIECKIM WARSZTACIE I DOSTALEM WYDRUK W ICH JEZYKU Z NAZWAMI BLEDOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3FF0 Air Flow Meter

4212 Glow Plug Cyl 1 - Activation Interrupted

4222 Glow Plug Cyl 2 - Activation Interrupted

4232 Glow Plug Cyl 3 - Activation Interrupted

4252 Glow Plug Cyl 5 - Activation Interrupted

4521 Boost Pressure Actuator - Regulation Pressure too High

4BC2 Air Flow Meter -Short Circuit

3F30 Rail Pressure Sensor - Short Circuit to B+

3F01 Boost Pressure Sensor -Short circuit to B- or Open

4B90 Rail Pressure Control at Engine Start

4507 Exhaust Gas Recirculation- Posative Deviation or Air Mass too Low

 

Świece lub moduł świec do wymiany, prawdopodobnie przepływka też. Co do błędów ciśnienia na szynie, to niech ktoś bardziej ogarnięty się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym byl w polsce to do specow bmw bym pojechal ale jestem za granica dlatego pisze na forum...........wczoraj wyczyszczone bylo jezdzila normalnie........od dzisiaj rana juz jest znowu to samo..........gdzie tam jest schowany przeplywomierz powietrza?? musze sprawdzic jaki on jest zeby zamowic nowy bo ponoc to przez niego tak sie dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
kilka błedow od swiec lub sterownik padniety........a skad jestes kolego??

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeplywka wymieniona na org bosch nr te same.........rano sprawdze czy cos pomoglo.........chyba ze bede musial jechac na kompa na skasowanie bledu ze starej...........mi sie wydaje ze sterownik do swiec..........chociaz nie mam zadnego problemu z odpalaniem.........ja jestem z gorzowa....lubuskie...........a obecnie siedze w niemczech w bremen..........ale tu mechanicy to idioci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś adaptacje przepływomierza?? Słuchaj ja miałem podobnie po wymianie kompletu świec identyczne błędy,okazało się ze sterownik w przyszłym tygodniu jestem umówiony na wymianę to dam znać.

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeplywomierz kupilem org ...stary wykrecilem nowy wlozylem i to wszystko......nie podlaczalem do zadnego komputera po wymiane............wczoraj dzialalo normalnie bo silnik byl cieply.......ale dzisiaj rano odpalilem i wkrecal sie normalnie na obroty czyli wymiana pomogla bez usuwania bledu na kompie............ale to na swieta bede w polsce i bede usuwac bledy.......chce jeszcze swiece wymienic ............i chyba aku bedzie do wymiany bo mrozow nie ma a troche slabo kreci.........swiece jakie polecacie bosch czy beru??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.