Skocz do zawartości

Road Map Europe Premium CIC 2014-1 - trefna wersja?!


robertpos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 380
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mapy Premium 2015-2 Europe będą podzielone na East i West, dlatego, że w całości wszystkie dane nie zmieszczą się w CIC (dlatego mapa 2014-1 była okrojona). Jeden kod będzie działał dla obydwu map. Trochę kicha wziąwszy pod uwagę, że nawigacja kosztuje 10k zł, ale dobrze, ze sobie z tą wpadką jakoś poradzili.

Mapy High są podzielone tak:

DVD 1 Europa Zachodnia: Andorra, Austria, Belgium, Denmark, Germany, Finland, France, Greece, Gibraltar, Great Britain, Ireland, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Norway, Austria, Portugal, San Marino, Slovak Republic, Spain, Sweden, Switzerland, Czech Republic, Vatican City.

DVD 2 Europa Wschodnia: Parts of Bulgaria, Croatia, Poland, Russia, Romania, Slovenia, and Hungary and the main road network of other Eastern European countries.

No to jeśli w CIC obie płyty się nie mieszczą, a BMW nie pozwoli podczas instalacji wybrać krajów, to... :duh:

Po tym podziale widać gdzie, według BMW, jest nasze miejsce.

Edytowane przez kuczyn58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw Gracenote Database

To jest baza danych muzyki do obsługi CD i Audio. Na innym wątku zgłaszałem problem, że moje audio nie rozpoznawało niektórych płyt CD, bo właśnie nie odczytywało ich tytułów, albo odczytywało je błędnie. Było to ze dwa lata temu. W ramach mojej reklamacji service zaktualizował mi tę bazę i nie musiałem kupować żadnych płyt z aktualizacją. Faktem jest, że ta aktualizacja nie rozwiązała wszystkich problemów, a również obecnie niektóre nowo kupione płyty (nowe ich edycje, remasterowane) również nie są rozpoznawane. Myślę, że taką aktualizację zrobią mi ponownie bez opłat, ale czekam z tym, żeby to zrobić razem z mapami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To teraz rozumiem o co z tym chodzi, dzięki koledzy, też sobie to wygram mimo że na razie nie widziałem problemów z odczytam nazw bo czytnika nie używam :mrgreen:

 

Co do tych dwóch wersji to tez jestem ciekawy jak to będzie wyglądało. Mam nadzieję że jak będę jechać przez całą Europę nie będę musiał wyrywać płytki po drodze :duh:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym podziale widać gdzie, według BMW, jest nasze miejsce.

Obawiam się, że to nie BMW wybrało nasze miejsce, tylko my sami. Mamy aspiracje do zachodu, a mentalnie jesteśmy prymitywni, jak wschodnia plaga: kradniemy, oszukujemy, nie szanujemy się nawzajem. Stąd bierze się pogarda dla przepisów, wyprzedzanie na trzeciego, jazda za zderzakiem, nie przepuszczanie pieszych, uniemożliwianie innym włączenie się do ruchu, cwaniactwo, jednym słowem polactwo. Wiem, że wszyscy się ekscytują filmikami z rosyjskich dróg, ale polska rzeczywistość wcale nie jest tak daleka od tego obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. ciekawe jak w takim razie podróż z Polski do Chorwacji będzie mogła wyglądać. Polska wgrana na dysku a Chorwacja z płyty ?

Podróż będzie bardzo dobrze wyglądać. Na pewno w obu mapach będą wszystkie drogi. Przypuszczam, że ograniczenia będą się odnosić do mniej newralgicznych danych, jak POI, opisy, numery telefonów, itd. One stanowią sporą część danych, ale nie wpływają na wyznaczanie trasy.

Firmy opracowujące mapy dla BMW (podobno teraz TomTom) nie są głupie i na pewno zdają sobie sprawę, że dużo ludzi podróżuje między „zachodem” a „wschodem” i często przekracza granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie podziału na płyty to pozostaje zasadnicze pytanie: czy ograniczeniem jest ilość informacji możliwych do zapisania na płycie, czy też tak jak napisano powyżej - ograniczenie ilości miejsca (pamięci) w nawigacji CIC?

Jeśli to pierwsze - to nie ma problemu,

ale jeśli to drugie - to problem jest.

Czy zatem jeśli zachodzi ten drugi przypadek, to czy podczas instalacji, aby móc mieć wgrane mapy z obydwu płyt, będę miał możliwość wyboru zakresu np. POI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj problem jest na kompresje - jest to system który nie zmienia się za bardzo od 2008r .

Wersja 2008-2013 ma Dysk 80GB ( realne , fizyczne miejsce dysku to ~73GB )

- SYSTEM 4GB

- Mapa po dekompresji ~40GB

- Miejsce na Multimedia 20GB

- jest jeszcze ukryta partycja serwisowa 1,5Gb

- plus 2 małe partycje coś ala tablica MBR do systemu plików

 

Navi po 01.10.2012 mają dysk 200GB podziału nie znam tu info : http://www.bmwhddinstallation.com/index_en.php

-parametry jednostki się zwiększyły więcej ramu lepszy procek

 

Problem leży w tym że dochodzi coraz więcej dróg, punktów POI , bardziej szczegółowa grafika widoku 3D ( i więcej miejscowości 3D ) i tym sposobem podzielili na 2 części bo nie ma możliwości instalacji na dyskach 80GB całej mapy z tego też powodu w mapie 2014_1 było mniej ulic , POI itp

 

ps. Mapa 2015_2 WEST PREMIUM już jest dostępna ;-) ale nie mam listy pokrycia krajów szczegóły w weekend odnośnie pokrycia , instalacji itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na to, że wszyscy, którzy mamy CIC będziemy mieli problem...

Mam nagrane na HD 130 krążków CD i to zajmuje 80% miejsca przewidzianego na muzykę. Gdyby BMW dało możliwość zmiany proporcji, pewno nie byłoby problemu. Gdybym mógł zdecydować że nie potrzebuję widoczków 3D, większości POI (bo poza stacjami benzynowymi nie są potrzebne), a przede wszystkim gdybym mógł zdecydować że nie chcę map wszystkiego co jest na wschód od rzeki Bug, to nie byłoby sprawy. No chyba KAŻDY z nas potrzebuje jeździć po PL i EU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie podziału na płyty to pozostaje zasadnicze pytanie: czy ograniczeniem jest ilość informacji możliwych do zapisania na płycie, czy też tak jak napisano powyżej - ograniczenie ilości miejsca (pamięci) w nawigacji CIC?

Chodzi o ograniczenia układu CIC. Nie przewidziano, że mapy urosną tak bardzo. Np. niedawno aktualizowałem w swoim drugim samochodzie mapy do 2015-2 Europe Next i aktualizacja ma prawie 30GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli CIC ma dedykowane na mapy 40 GB, to powinno wystarczyć!

Niemniej jednak, problem wróci za rok, dwa... W poprzednim aucie miałem przyklejaną do szyby nawigację Navigon. Wiadomo, inne czasy, inne rozdzielczości itp. Ale podczas aktualizacji (przez stronę www) mogłem łatwo wybrać, które mapy chcę zainstalować. BMW mogłoby o tym pomyśleć, bo po co mi kraje, do których autem się nie wybieram!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj problem jest na kompresje - jest to system który nie zmienia się za bardzo od 2008r .

Wersja 2008-2013 ma Dysk 80GB ( realne , fizyczne miejsce dysku to ~73GB )

- SYSTEM 4GB

- Mapa po dekompresji ~40GB

- Miejsce na Multimedia 20GB

- jest jeszcze ukryta partycja serwisowa 1,5Gb

- plus 2 małe partycje coś ala tablica MBR do systemu plików

 

Navi po 01.10.2012 mają dysk 200GB podziału nie znam tu info : http://www.bmwhddinstallation.com/index_en.php

-parametry jednostki się zwiększyły więcej ramu lepszy procek

 

Problem leży w tym że dochodzi coraz więcej dróg, punktów POI , bardziej szczegółowa grafika widoku 3D ( i więcej miejscowości 3D ) i tym sposobem podzielili na 2 części bo nie ma możliwości instalacji na dyskach 80GB całej mapy z tego też powodu w mapie 2014_1 było mniej ulic , POI itp

 

ps. Mapa 2015_2 WEST PREMIUM już jest dostępna ;-) ale nie mam listy pokrycia krajów szczegóły w weekend odnośnie pokrycia , instalacji itp

 

moja maksymalna ilość miejsca na multimedia wynosi równo 12500MB

Edytowane przez approx
e91 LCI'10 135 KW Touring, Panorama, CIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

w cicu dysk ma 80 GB dla navigacji przewidziane max 65 GB (moim zdaniem wejdzie wszystko) nie martwcie sie na zapas :D map jeszcze nie ma :(

http://www.bimmerretrofit.at/wp-content/uploads/2012/07/BMW-HDD.jpg

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cicu dysk ma 80 GB dla navigacji przewidziane max 65 GB (moim zdaniem wejdzie wszystko) nie martwcie sie na zapas :D map jeszcze nie ma :(

http://www.bimmerretrofit.at/wp-content/uploads/2012/07/BMW-HDD.jpg

To jest pusta dyskusja. Nowe mapy są podzielone na dwie części i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może być podzielona i na 20 części. I byłoby lepiej! Każdy by wybrał kraje które chce.

A dyskusja jest o tym czy obie płyty, a więc EU i PL wejdą na HDD.

Ale racja: poczekajmy, zobaczymy czy w ogóle będzie co wgrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ed963f11833e.jpg

 

witam panowie jak włączyć opcje które na powyższym zdj nie są aktywne chodzi o Satellite images i Perspective view in 3D na mapie CIC Premium 2013

druga sprawa czy przy opcji night mode jest możliwość aby ta zmiana dokonywała się automatycznie np razem z zapalaniem świateł mijania w trybie auto?

e91 LCI'10 135 KW Touring, Panorama, CIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Drugie pytanie:

Na pewno się nie da ale możesz spróbować.

Zakodowalem ta opcję i zaznacza się ale nie zmienia automatycznie :/

 

Tych opcji co ty nie mam, nie kodowalem ich ale możesz zapytać się Małysza, on chyba coś kodował

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mapki już co poniektórzy mają zainstalowane.

Narazie czekam na odpowiedź, może dostanę jakieś info skąd je mają.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.