Skocz do zawartości

drgania wału napędowego


zbysiek

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z wałem napędowym..delikatnie drga,jest to odczuwalne podczas jazdy,czym to może być spowodowane?często przez to psuje mi się podpora wału czy przegub elastyczny wału.Przy wymianie kolejnej podpory nie wyważałem wału,może skrzywiło się mocowanie na końcu skrzyni(ten trójkąt co mocuje się do niego przegub elastyczny) może końcówke wału tego krótkiego szlag trafił...nie wiem gdzie już szukać przyczyny..proszę o jakąś pomoc bo ja jestem w kropce..pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij cały wał i daj do wyważenia ,pewnie nie zaznaczyłeś go sobie przy wymianie podpory i przy składaniu połączyłeś 2 polówki wału nie zwracając uwagi że musi być złożony na te same miejsce frezu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wada samochodów z napędem na tył, w mojej E30 to samo. Ale w Hondzie nie mam takich problemów i nie raz przegonię z pod świateł jakieś BMW.

 

Pierwszy raz spotykam się z takim twierdzeniem :) , a przez kilkanaście lat miałem kilkanaście różnych modeli BMW włącznie z tymi które mam nadal i tylko w Rekinie z 78r miałem podobnie ,ale z racji wieku była to wina łożyska podporowego wału 1 raz wymienione i spokój przez 10 już lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może być padnięty krzyżak, u mnie tak bylo.

 

Co znaczy padnięty pisz konkretnie bo uszkodzony krzyżak wydaje wyraźne hałasy przy ruszaniu w przód i tył z wyczuwalnym luzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wysłać zdjęcia mojego samochodu i sam stwierdzisz czy trup ;)

A jak po zdjęciach mam to stwierdzić? To że ładnie wygląda to nie znaczy że nie może być trupem. Miałeś/masz trupa co ładnie wygląda i tyle. Zresztą sam piszesz, że drga Ci wał więc masz coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może być padnięty krzyżak, u mnie tak bylo.

 

Co znaczy padnięty pisz konkretnie bo uszkodzony krzyżak wydaje wyraźne hałasy przy ruszaniu w przód i tył z wyczuwalnym luzem.

U mnie byl zapieczony krzyzak, praktycznie nie dalo sie go poruszyc, Obiawy drząca buda powyzej 70km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

że niby jakim cudem ?w jakim sensie zapieczony krzyżak ?to pracuje cały czas więc nie ma takiej opcji żeby sam krzyżak był zapieczony na łożysku igiełkowym ,

chyba że by był zatopiony w wodzie przez długi czas i to jeszcze bez smaru i zewnętrznego uszczelniacza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.