Skocz do zawartości

Delikatne wibracje na wolnych obrotach E60 530d


gelu1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis zauważyłem jeszcze jednąrzecz. Stałem na zewnątrz auta gdy żona cofała do tyłu i usłyszałem przy ruszaniu takie brzęczenie, większe drganie silnika. To włąsnei tak jakby poduszki go nie trzymały właściwie. Dodatkowojeszcze nadmienie iż podczasgaszenia, ale to było od początku autko mocno sie zatelepie. Jeśli to poduszki to od których zacząć, skrzynia czy silnik?

 

zacznij od poduch silnika ,chociaż tego gołem okiem nie sprawdzisz ,jeśli jest jak piszesz potrafi zatelepać przy gaszeniu ,odpalaniu itp poduchy do wymiany ,przy skrzyni biegów też sprawdź chociaż one rzadziej się wyrywają niż silnikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym zaczął od silnika, gdyż u mnie własnie po poduchach silnika była wielka różnica, po wymianie poduszek skrzyni róznica jesli wogóle była to była subtelna.

Napisz jak efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
sprawa rozwiązana, za drgania odpowiedzialne było koło pasowe. Koło które na pierwszy rzut oka było niemal idealne guma super ni nie popękana wszystko równo pracowało itp. Po zdemontowaniu pasków wieloklinowych, koło pasowe jak dyby za bardzo po przyłożeniu siły wychylało się na boki po zdemontowaniu ewidentnie zaczęło się rozwulkanizować. Po wymianie koła pasowego oraz poduszek silnika problem znikł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem w 530dA na postoju czuje drgania. Poduszki oglądałem są ok. Wtryski też mam w normie na Inpie wszystko ok. Nie ma znaczenia czy ciepły czy zimny. Ale podejrzewam koło Pasowe Wału Korbowego - bo widze że ma delikatne bicie.... koleś od którego kupiłem wóz tydzień przed sprzedażą wymieniał właśnie to koło ale założył jakieś tanie za 600 zł. Może dlatego bije że to słaby zamiennik?? i dlatego mam drgania?? Jak zwiększę troszkę obroty silnika to drgań nie ma!!

Czy jak zdemontuje paski i nie będzie obciążenia może przestać drgać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Koło pasowe wymienione na Corteco, poduszki silnika L,P oraz poduszka skrzyni automatycznej wymieniona na ori. Wieszakki wydechu nowe oryginalne. Auto dalej na wolnych obrotach wpada w rezonans, po lekkim dodaniu gazu tak do 1krpm wszystko ustaje. Co można jeszcze wymienić oprócz silnika :( ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taki przypadek i tam okazał się uszkodzony konwerter, który był wcześniej przez właściciela regenerowany (jak się okazało nieudolnie). Odesłanie go na reklamację załatwiło sprawę, ale jak jest w Twoim przypadku to trudno zdalnie określić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No konwerter faktycznie mam do d*** bo mi falują obroty gdy odpuszczę gaz i jadę z prędością 80km/h to wskazówka obrotomierza skacze w przedziale 1,5-2,5 krpm i czuć na samochodzie że go na chwile hamuje i odpuszcza. Czyli czekam mnie naprawa :( myślałem że jeszcze chwile pociągnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.