Skocz do zawartości

E61 530dA - czyżby uwalone PDC i moduł komfortu?


Vieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Forum,

Problem, a być może skutek problemu większego, to nie działające PDC. Czujki i wiązki są sprawne. Sprawdzona w warsztacie u elektryka instalacja, akumulator, ładowanie i wiązki PDC - wszystko jest OK. Raz na 30 odpaleń auta, PDC zaskakuje i śmiga jak talala. Jedyny objaw to właśnie PDC failure i nie działający system.

 

Po głębszej rozkminie, chłopaki w warsztacie sugerują pozbyć się auta :cry2: , bo nie jest trafionym egzemplarzem (kupiłem ponad miesiąc temu). Owszem, podejrzewają usterkę sterownika PDC, ale gorsze jest to, że wykryli za wysokie napięcia na module komfortu (czy to jest inna nazwa modułu nadwozia, KBM?). Użyli interfejsu i podobno pojawia się masa błędów i zaczynają się poważne problemy z elektroniką i elektryką. Prawdopodobnie za jakiś czas będą pojawiać się kolejne awarie mniejszego lub większego kalibru (typu szyby, czujnik ciśnienia itd). Stwierdzili, że owszem mogą spróbować wymienić sterownik PDC na sprawny, ale nie gwarantują, że zaraz nie padnie ze względu na moduł komfortu. Wróciłem do domu autem zdruzgotany :( , ale ochłonąłem i zacząłem grzebać, czytać i rzeźbić.

 

Ponieważ totalnie się na tym nie znam, czy rzeczywiście ten moduł komfortu zarządza sterownikiem PDC i ze względu na powolne "kończenie" się modułu nadwozia mógł spowodować usterkę sterownika PDC (za wysokie napięcia)? Czy ta diagnoza ma w ogóle ręce i nogi, czy jest trochę grubo przesadzona?

 

Gdzie ten moduł KBM jest fizycznie w aucie? Chciałbym zczytać ewentualnie dokładny numer części i ewentualnie poszukać używek na podmianę (jeśli będzie to miało sens).

 

Co radzicie zrobić? Rzeczywiście, uciekać od tego auta? :| Auto to import z Włoch, E61 530dA z 2005r z przebiegiem 192kkm.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazując na realoem, widzę że do mojej powinien być moduł nadwozia 61359176070. Gdzie to fizycznie w E61 jest schowane?

 

Czy wiesz kolego czy rzeczywiście skoro moduł komfortu się chrzani, to sterownik PDC też może być przez to uwalony i trzeba go wymienić? PDC to też jeden moduł czy coś więcej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy odświeżam temat. Udało mi się wbić INPĄ (5.0.2) na sterownik PDC i mam opisy błędów dotyczące PDC Failure:

 

9E37: error location: converter power VL

9E3A: error location: converter power VMR

 

Czy dobrze kumam że problem polega na zasilaniu konkretnych czujek: VL - przednia lewa (Vordersteil left) oraz VMR - przednia środkowa prawa ?

 

Jeśli tak to czy nie należałoby sprawdzić właśnie tych czujek pod kątem kabli, wtyczek i sprawności? :) Czasami jak PDC "zaskoczy" to działa wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,zacznij może od początku od sprawdzeniu właśnie na słuch po kolei każdą czujkę i ewentulnie ich zamianie kolejnością -Właśnie nawet jeśli wyskakuje ci bład część czujników działa. :shock: ja tak miałem szukałem awari okazało się że jedna czujka miał uszkodzenie wewnętrzne.Styki były wszystkie ok.Bo przy przekładaniu pod inną kostkę objawy podobne 2-3 odpalenia dobrze ,a następnie znów to samo na innej kostce.Też wymieniałem moduł PDC ,wiązke i to samo :mad2: .Przyłuż ucho do każdej (musi pykać szybko).Wymień dziada lub 2 i po problemie,przynajmniej mam taka nadzieje. :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem akcję słuchania:), gdy PDC zaskoczył i działał (raz na 30 razy).

 

Wtedy wszystkie czujki działały - pykały szybko i wyraźnie, więc już sam nie wiem co z tym zrobić. Lipa jest też taka, że nie mam skąd wziąć czujek na podmianę tymczasową, aby sprawdzić czy to te dwie. Przecież nie wymienię z tych co niby chodzą, bo musi cały komplet śmigać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie kolego słuchaj jak właśnie nie działają!.Włącz na R i wtedy będziesz wiedział które szwankują.Bo mimo tego część wysyła sygnał,a wtedy wyłapiesz które do bani.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam wymienilem modul pdc na inny i nie dziala. Moje pytanie czy trzeba go kodowac. Jesli tak to prosilbym o instrucje ktok po ktoku bede bardzo wdzieczny :) posiadam NCS-Expert tool

Dzieki.

 

 

podczas gdyz bedziesz mial niesprawny system PDC, podłacz np INPE i sprawdz ktory czujnik nadaje sie do wymiany lub jakie błedy zgłasza sterownik PDC

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, odświeżę temat, po wczoraj po wyjeździe z myjni "pdc failure"... Dokopałem się pod koło aż do samej blachy i moduły tam nie znalazłem, w takim razie gdzie on jest? W którymś boczku? Czy przyczyny szukać w zalanym module (jak to np ma miejsce w serii 1 gdzie zbiera się woda), czy też problem leży prawdopodobniej w którymś z czujników?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.