Skocz do zawartości

Chip Bmw e46 150 hp


Bonowski1

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz temat do poduszki:

viewtopic.php?f=69&t=179080

Tam chyba wszystko zostało opisane.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 186 i 427 momentu nic nie bedziesz zalowal jak zrobisz chipa radosc z jazdy jest wtedy taka ze nie bedziesz patrzyl co ci sie zpsuje w moim jak narazie sie nic nie dzieje nie zrobilem duzo bo ze 4 tys km, ale mowie ci ze nie bedziesz zalowal:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 tys to niewiele.

 

Kolego zanim coś zaczniesz dłubać w swoim aucie to zrób dobra diagnostykę i sprawdź czy w ogóle masz serię. Do tego wyczyść kolektor wraz z EGR-em.

Żeby się potem nie okazało ze serii nie miałeś a chciałeś mieć więcej mocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej najpierw przywrócić serię a dopiero potem myśleć o programie :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej.... głównie z punktu widzenia właściciela auta :D

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można domniemywać że jest dobra seria, ale na "oko" tego nie stwierdzisz moim zdaniem.

Kolektor, egr i wężyki to nie wszytsko - ja akurat tego nie ruszałem, poza wywaleniem klapek.

Bardziej przepływka, turbo itd i ogólne zadbanie o wszystko, ale i tak zawsze coś może wyskoczyć, widać zresztą jak serie się między sobą różnią, nie wspominając o wykresach, nawet serii.

 

A mało jest ciapongów, którzy kupią diesla i od razu na Chip-a, bez wymiany oleju i filtrów chociaż ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że tak. To przede wszystkim właścicielowi powinno zależeć, żeby pojechać na korektę mapy sprawnym samochodem.

Usługodawcy też, ale ręki sobie uciąć przecież nie dasz :)

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś wspomniałem ... u mnie w mieście magik, chwalony przez wszelkie kluby w mieście , powiedział tyle i tyle zrobi i koniec.

Zapytany a co do wyniku ma stan samochodu, moc wyjściowa serii - bo przecież może być 140 a może być 155, stwierdził że on robi 170 albo 175 ( nie pamiętam momentu jaki "robi") i koniec. Podziękowałem cwaniakowi i odradzam go każdemu.

Firma oczywiście piękna, nowe sprzęty, warsztat nowy lub po remoncie przy domku ... no ale co z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz, każdy tuner jest w stanie tyle właśnie zrobić, niezależnie od tego czy wcześniej było 140 czy 155.

Wynika to z faktu że zawsze można mocniej turbinę podkręcić czy podlać paliwa. Bo klient chciał mieć na wykresie 175 to tyle mu zrobimy.

 

Druga stroną medalu jest fakt ze można zrobić program o przyroście +25KM i + 60Nm bo to można wyliczyć z tego co się zmieniło w sofcie. Natomiast nie posiadając punktu odniesienia nie powinno się podawać konkretnych danych końcowych. Tym bardziej ze one są na silniku a nie na kołach. Zrobienie takiego programu jest bezpieczniejsze dla silnika bo w całym zakresie obrotów przyrost jest proporcjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.