Skocz do zawartości

Duże spalanie BMW e46 Touring 2.0d 150km w automacie


ziber84

Rekomendowane odpowiedzi

pali za duzo nawet jak na automat, szukaj kogos z forum kto ma inpe lub inny program do bmw i sprawdzi co trzeba i jak trzeba

warsztaty z paniem heniem co ogarnia wszystko od fiata po maybacha omijaj - kasa w błoto

jak z lubelskiego to zapraszam, sprawdzimy wszystko jak trzeba

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nic tu nie piszemy jak te pomiary spalania były robione .Komputer może trochę przekłamać.

W podejrzanych wynikach to trzeba zrobić jak za starych czasów tz . zalać pod korek , zapisać stan licznika i wyjeździć tego co najmniej 80% , następnie zatankować pod korek i zapisać stan licznika. Mając te dane możemy poprawnie się przekonać ile pali.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejrzewam, że kolega podaje wskazania z kompa a nie sprawdził tak jak napisałeś. W innym przypadku rozmowa po części bezcelowa.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku Radek napisał , cytuję:

 

Dzisiaj przy temperaturze około 8 stc skasowałem komputer ze spalaniem . Przejechałem trasę w mieście około 10km , wiadomo co chwilę postój na światłach zimny silnik ... i spalanie średnie w granicach 11L przy spokojnej jeździe . Komputer nr 2 którego nie kasowałem pokazuje 8L . Czy 11 litrów to nie za dużo ?

 

Koniec cytatu

Dlatego w poniżej napisałem

zalać pod korek , zapisać stan licznika i wyjeździć tego co najmniej 80% , następnie zatankować pod korek i zapisać stan licznika.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zatankowałem pod korek i na pełnym baku wyjeździłem do zapalenia się kontrolki paliwa około 560km ;/

Natomiast ostatnio zacząłem próbować inny sposób mierzyć pomiary spalania.Gdy zapala się kontrolka paliwa zeruje licznik i jade na stacje i taktuje równo 10L i jeżdze do czasi aż znowu zapali mi się kontrolka , oto wyniki :

na 10L w mieście przejeździłem 84km

na 10L na trasie przejeździłem 115km

na 10L pół trasa pół miasto przejeździłem 98km

 

Testy robiłem kilkukrotnie i zawsze wychodzi mniej wiecej tak samo.

 

 

Co do warsztatu do którego jeżdze to jest warsztat który specjalizuje się tylko w BMW.Kto jest z trójmiasta to wie jaki warsztat jest w starej oliwie na liczmańskiego.

 

 

W aucie mam kompet nowych hamulców przód i tył

Zawieszenie sprawdzone i wszystko co możliwe wymienione na nowe

Skrzynia wymieniony olej i filtr, brak błedów , testowa jazda w warsztacie specjalizującym się skrzyniami , bez zarzutów

Łożyska nie huczą

Oleje i filtry wszystko powymieniane

Wtryskiwacze są okej- testowane

Przepływomierz sprawdzony i nawet podnieniany

 

I dalej auto pali jak głupie ;/

 

Dzisiaj też zrobiłem test i za 10L przejechałem 108km ( z czego 3/4 na obwodnicy ;/

 

Czy ma ktoś jakiś pomysł?

Jestem z Gdańska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I twoje spalanie w automacie jest moim zdaniem prawidłowe:) Ja przejezdzam po miescie 600km na pełnym zbiorniku moim autem. Trasa jest duzo lepeij bo koło 1000km jak nie zapierdzielam. Według katalogów BMW spalanie w miescie wynosi 9,9 z tego co pamietam. A te ksiażeczki najczesciej zanizają takie dane. Także miasto koło 10 litrów to norma. Masz sprawne auto. Jak chcesz żeby ci 5 palił to kup SEATa 1.9TDI 90KM, a nie BMW 150KM w automacie, który jest mocno paliwożerny. Twoja fura jest ok. Nie naprawiaj dobrego bo coś zepsujesz:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to już ciut za dużo. Przy spokojnej jezdzie do maks 6,5 powinienes zejsc. Tu masz cos zepsute. Mi przy wzglednie spokojnej jezdzie jak pisałem zbiornik na 1000 km starcza. Chociaz ja nie umim spokojnie jezdzic:) Trzeba szukać przyczyny wtedy:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

podłaczyli auto pod kompa i nie ma żadnych błedów ,

Jak podzespoły nie są padnięte to mogą źle działać ale nie wykazuje błędów.

Jakim programem robiona była diagnostyka ? bo slogan podłączyłem do kompa to nic nie mówi to tak jak byś powiedział kupiłem auto.

Czy było robiona w -data live - ? tz z podłączonym pojeździć i sprawdzić parametry pod obciążeniem ?

Inna sprawa to interpretacja tych danych .

Co do warsztatu do którego jeżdżę to jest warsztat który specjalizuje się tylko w BMW.

Hmm... to zależy co im zleciłeś a co robili przy okazji bez kasowania za usługę, bywa że klient przyjedzie po wymianę oleju ale chce za darmo diagnozę i porady na pół dnia bo chce sam zrobić, wiec warsztat z grzeczności coś powie ale się nie przyłoży.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja serwisuje auto w warsztacie który specjalizuje sie tylko BMW i nie robią żadnej innej marki.

Jaki program na kompie maja tego nie wiem ;/

 

Ale pojechałem do nich w konkretnej sprawie ( SPALANIE )

 

Mówią że sprawdzili wszystko co mogłoby powodowac większe spalanie ,robili testy itd.

Wtryskiwacze tez sprawdzili i wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy dla aktualnego warsztatu ale by sie przydała niezależna diagnoza, niby nie pilne ale można zaplanować wizytę gdzie indziej przy okazji jakiegoś wyjazdu.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja bym w takim razie hamownię zaliczył.

może jakieś opory w skrzyni moście, układzie hamulcowym co powodują zwiększone spalanie?

lejące wtryski nie wiem.

jak jest ubytek mocy to wyjdzie tam a to raptem 100zł.

skąd jesteś?

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu masz trójmiejskie forum i temat o hamowni. http://forum.bmw-3city.pl/viewtopic.php?t=11838.

Forum fajne i podają różne adresy warsztatów, ja z Koszalina jezdze do Gdańska na Osowa do Kiśla. Chłopak pomocny i obeznany z BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.