Skocz do zawartości

BMW F10 - wbafw11080c640420


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś ma możliwość zweryfikowania przebiegu samochodu i ewentualnej historii napraw ?

 

wbafw11080c640420

 

Samochód ma mieć ok 117tys.km przejechane, jest z 2010r.

 

Dzwoniąc do serwisu dowiedziałem się jedynie, że w październiku tego roku był odczyt z kluczyka przy przebiegu 116tkm, ale co tam było robione i czy wcześniej nie było więcej tego niewiem.

 

 

EDIT : Mam informację, że ktoś z tym autem był w październiku na przeglądzie przed sprzedażowym w ASO ŁÓDŹ TŁOKIŃSKI i go nie kupił, bo nie dostał leasingu ( wątpliwa dla mnie sprawa ). Pan w łodzi przez telefon nie mógł ujawnić informacje potwierdził jedynie ze przy 1160000 samochód był na sprawdzeniu.

 

Może to ktoś z forumowiczów ?

 

Link do auta : http://allegro.pl/bmw-520d-automat-f10-sedan-super-stan-idealna-i3596079588.html

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kamiloo98

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FV 23%, byłem oglądałem, auto było uderzone w przód ( malowana maska, wymieniane chłodnice ), na dodatek nie działa nawigacja póki co, bo podobno serwis coś popsuł i mają naprawiać.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jak na to wyposażenie wcale nie jest jakaś super okazyjna, to 2010r. Z pełnym vatem cena 120tys.zł

A i malowany był jeszcze tylny błotnik, sprzedający nie krył sie jakoś bardzo i nie szedł w zaparte ze nie był malowany, poza tym auto bardzo dobrze utrzymane, i na prawdę środek ideał.

 

pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem 5 aut przy zakupie mojego i 3 z nich miało coś malowanego (wiek od 2 do 10 miesięcy od BMW AG / PS).

 

Sam mam przerysowany przedni zderzak na narożniku (roczne auto, ktoś źle przekalkulowal cofanie na parkingu...), ale nie bede malował, bo mi to nie przeszkadza. Tak że samo malowanie o niczym nie świadczy :)

 

Cenowo teraz polecą bo lift i trochę się pojawi poleasingowych.

 

Powodzenia w zakupach :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to, że miała coś malowanego, tylko co i dlaczego, i po co sciemniać jak można mówić prawdę, która i tak wyjdzie na jaw.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie Vat marża bo ja chciałem kiedyś oglądać u nich iXa.

 

A co ta VAT marża to jakaś zbrodnia jest? :) I tak VATu można odliczyć ledwie 6 tys zł co przy skali cen za takie auta jest kwotą śmieszną. Rezygnacja z samochodu bo rachunek jest bez VATu 23% jest dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest też leasing finansowy i wtedy VAT marża może być.

 

Leasing finansowy jest nieopłacalny. Przykładowa ofera jaką dostałem na oparacyjny przy F10 to 107% (roczne auto) i VAT odliczam 2x 6k (chyba ze to zmienia w ciągu 3 lat), więc 12k wraca. Finansowy na poziomie 115% dostać to tylko jak się ma znajomego w banku który je przydziela ;)

 

Do tego przy leasingu finansowym masz amortyzacje, a nie zaliczanie rat do kosztów, więc auta >90k PLN nie wchodzą wgrę, chyba że jesteś filantropem i chcesz finasnować państwo, nadpłacając podatki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Vat marża bo ja chciałem kiedyś oglądać u nich iXa.

 

A co ta VAT marża to jakaś zbrodnia jest? :) I tak VATu można odliczyć ledwie 6 tys zł co przy skali cen za takie auta jest kwotą śmieszną. Rezygnacja z samochodu bo rachunek jest bez VATu 23% jest dziwne.

 

Koledzy wyjaśnili temat- przerabiałem to pół roku temu kupując auto. Dla właścicieli komisów do jeden wuj ale dla leasingobiorcy to już jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No oczywiście, tylko wszystko jest kwestią przeliczenia sobie całokształtu bo jak auto kupujemy o ileś tam taniej na VAT marżę, to może się okazać, że się to opłaca. No ale jak kogoś stać na spłacanie auta wartego 150-200 tys zł to raczej umie liczyć i sobie wszystko przeliczy, byle nie uprzedzać się od razu do typu rachunku na zasadzie "nie bo nie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli auto zostalo kupione netto za granica i tutaj kupujecie na vat marze to oczywistym jest ze zaginal vat, wiec po co taka rozmowa czy sie oplaca czy sie nie oplaca jak w przypadku vat marzy kupujesz auto z wada prawna... I stad sie biora chore ceny na ogloszeniach :duh: i tutaj nalezy zadac sobie pytanie czy sie oplaca kupowac na vat maze.

Kazdy kto choc troche ogarnia temat handlu samochodami wie, ze faktura VAT23% jest glownym aututem przy sprzedazy samochodu, mimo wszystko ze odliczasz tylko te 6tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego, ale nie mieszaj pojęć, bo logiczne jest, że piszemy teraz o normalnych samochodach bez przekrętów z VATem, bo inaczej całe rozważania nie mają sensu. Dyskusja jest o opłacalności różnych form zakupu a nie o firmach krzakach i innych przewałach. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz znalesc 1czy 2letni normalny samochod ktory jest sprzedawany na vat marze ktory w 99% jezdzil w firmie badz wypozyczalni? Bez sensu takie rozwazania na tego typu autach bo 90% z nich powinno byc sprzedawane na fakture 23% i winno byc relatywnie drozsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tu masz rację.

 

Jest też druga strona medalu.

KLuczowe prz leasingu operacyjnym jest zakup na FV 23% z dużym wykupem. I wtedy odliczamy 2x6 tys złotych. Co było napisane wcześniej.

Potem wykupujemy samochód z leasing i trzymamy go w firmie minimum 6 miesięcy.

Możemy wtedy sprzedać samochód na FV ze stawką zwolniony. Jesli sprzedamy przed upływem 6 miesięcy od wykupu, musimy sprzedać ze stawką 23%.

Chory system odlczamy tylko część VAT-u, a jak chcemy sprzedać wcześniej to odprowadzmy cały VAT od sprzedaży.

 

Dlatego czasami firma w Polsce może sprzedać samochód w zasadzie bez VAT-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przez okres leasingu samochód się zamortyzuje i nie wystawiasz fv23% na taką kwotę jaką go nabyłeś.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nowe wiadomości :

 

W samochodzie uszkodzeniu uległa NAVI CIC business, więc sprzedający zapodał nową Proff, zakładał podobno w serwisie.

 

Dostałem od niego taki raport z Tłokińskiego :

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/680877225674.jpg

 

Pozdrawiam

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Taaaa zakładał w serwisie :) To był by koszt ok. 20tys.zł

Poza tym w serwisie brak informacji by była CIC prfessional jest tylko informacja o fabrycznej Motion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w samochodzie faktycznie siedzi CIC Proff, czyli duża navi, ale gdzie i za ile została założona tego niewiem.

 

pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ważne pod jaki vin będziesz zamawiał mapy a jeśli kupiona odblokowana to nie zaktualizujesz wcale no chyba że odeśliesz do sprzedawcy nawi wiec warto wiedzieć gdzie kupiona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.