Skocz do zawartości

LM Ceratec czy dodatek z MoS2


Reddgy

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu takie jest moje zdanie i nie musisz Się z nim zgadzać :cool2: ale podchodząc tak do sprawy, to każdy kto ma olej w technologii syntetycznej może robić dolewki z minerala bo po co przepłacać :?: :mrgreen:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Po prostu takie jest moje zdanie i nie musisz Się z nim zgadzać :cool2: ale podchodząc tak do sprawy, to każdy kto ma olej w technologii syntetycznej może robić dolewki z minerala bo po co przepłacać :?: :mrgreen:

 

jak masz olej w technologi syntetycznej to robisz dolewki syntetyku czy oleju tego co masz? Są jeszcze normy olejów jak VW 507 czy MB 229.51 które określają dokładne właściwości oleju, i tym też trzeba się kierować a oleje mineralne najcześciej takich norm nie spełniają chodz są wyjątki np LM 4200 gdzie w technologi syntetycznej mamy najwyższe normy. Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem oleju mineralnego. Bo z tego co widze to troche głupoty napisałeś (za przeproszeniem) . Za olej mineralny przyjmuje się olej 15w40 chodz równie dobrze może być to olej syntetyczny jak i to że olej 0w30 może być mineralnym. To jest tylko metoda produkcji czy jest z ropy(minerału ziemi) czy jej syntetycznych odpowiedników. Więc jeśli jej nośnikiem jest olej mineralny to może on być specyfikacji 5w30 albo 5w40. Jak renomowany producent jakim jest Liqui Moly po badaniach przyjmuje że jest mieszalny w każdym olejem, to Twoja opinia do której masz oczywiście prawo, jest lekko mówiąc błędna, bo popierasz ją na swojej wiedzy, a widząc powyższy cytat jest ona dość skromna w tej dziedzinie. Sam tego preparatu nie używałeś więc na czym opierasz swoje obserwacje i obawy? Sam mam olej full syntetyk Valvoline VR1 5W50 i wlałem to do silnika i jakoś jeżdzi więc ja mam na czym opierać swoją opinie o mieszalności tego preparatu. Nie chce się oczywiście kłucić, zrobisz co uważasz za słuszne, ale nie chce żebyć zniechęcał wiekszośc ludzi do preparatu którego sam nie sprawdziłeś.

Moja Bunia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=322746


Czym byś wilka nie karmił, zawsze na las spogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się oczywiście kłucić, zrobisz co uważasz za słuszne, ale nie chce żebyć zniechęcał wiekszośc ludzi do preparatu którego sam nie sprawdziłeś.

Ależ oczywiście ja też nie chcę kłótni, owszem nie sprawdziłem tego preparatu i nikogo nie zniechęcam jak to stwierdziłeś :!: Wyraźnie napisałem że to "Ja" dziękuję za ten cudowny środek, natomiast co inni zrobią to już ich sprawa. Mam tylko nadzieję, że nie trudnisz Się sprzedażą tego specyfiku i nie jest to kryptoreklama z Twojej strony, skoro mój post miał zniechęcić potencjalnych klientów tudzież zwykłych userów. Więcej nie będę zabierał głosu w tej sprawie, prześledzę tylko uważnie wątek za jakiś czas,czy wyszły jakieś dodatkowe plusy lub minusy specyfiku. :wink:

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się oczywiście kłucić, zrobisz co uważasz za słuszne, ale nie chce żebyć zniechęcał wiekszośc ludzi do preparatu którego sam nie sprawdziłeś.

Ależ oczywiście ja też nie chcę kłótni, owszem nie sprawdziłem tego preparatu i nikogo nie zniechęcam jak to stwierdziłeś :!: Wyraźnie napisałem że to "Ja" dziękuję za ten cudowny środek, natomiast co inni zrobią to już ich sprawa. Mam tylko nadzieję, że nie trudnisz Się sprzedażą tego specyfiku i nie jest to kryptoreklama z Twojej strony, skoro mój post miał zniechęcić potencjalnych klientów tudzież zwykłych userów. Więcej nie będę zabierał głosu w tej sprawie, prześledzę tylko uważnie wątek za jakiś czas,czy wyszły jakieś dodatkowe plusy lub minusy specyfiku. :wink:

 

Od początku byłem sceptyczny co to tych środków. Nie robie żadnej kryptoreklemy, nikogo nie namawiam, kilka lat pracowałem w serwisie. Teraz pracuje przy sprzedaży olei silnikowych więc się na tym znam i też dzięki temu się dowiedziałem o istnieniu tych "cudowych środków" bardzo dużo ludzi mi je zachwalało. Chwalili różne marki od cerateca po ceramizer czy modyfikator plus. Z racji tego że sprzedaje oleje mam kontakt z różnymi przedstawicielami Motula, Valvoline czy Liqui Moly. Poszperałem w internecie co ludzie o tym sądzą. Założyłem tutaj wątek bo mało opinie było odnośnie użytkowników BMW. Jak się temat troche rozkręcił to powiedziałem sobie jak sam nie spróbujesz to się nie dowiesz . Więc zadzwoniłem do przedstawiciela LM żeby mi o tym troche opowiedział o MoS2 i Ceratec, zaproponował cerateca więc powiedziałem żeby przy kolejnej dostawie mi jedna butelke dołączył. Wlałem jak widać na filmiku i po 260km jak narazie to z tych zachwalanych własciwości potwierdziło mi się jak narazie to iż silnik chodzi cicho przy odpalaniu nawet przy -4 C jakie były ostatnio. Co do przyrostu mocy i elastycznosci pracy to nic takiego nie zaóważyłem. Czekam jeszcze na mocniejsze mrozy jakieś -15C czy dalej będzie tak cicho. Czy jestem zadowolony z tego środka? Jak narazie jest ten jeden plus, chodz jeszcze tych deklarowanych 600km nie przejechałem. I nie powiem czy ta cicha praca jest spowodowana tą warstwą ochronna która się wytwożyła przez co ma smarowanie od startu czy też poprostu zmienił się sposób rozchodzenia dzwięku w silniku na który olej też na spory wpływ. Żeby to sprawdzić to trzeba by rozebrać silnik. Ja tego robić nie będe więc opisuje wam tylko moje odczucia. Jak narazie dupy nie urywa, tylko ciszej chodzi na zimnym i tyle. I mam nadzieje że to dzięki smarowaniu.

Kolego bonzo320i przepraszam jeśli Cię uraziłem,nie miałem takiego zamiaru. Mój błąd że nie doczytałem o tym "ja".

Śmiało się wypowiadaj, bo poto jest forum przecież. Mam nadzieje że na jakimś zlocie BMW się razem piwka napijemy :cool2:

Moja Bunia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=322746


Czym byś wilka nie karmił, zawsze na las spogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja dodam swoje parę groszy. Zmieniałem silnik no i że ,,Nowy" silnik tez nie ma jakiejś rewelacyjnej kondycji to zalałem mu olej pół syntetyczny. A że chciałem jakiś lepszy to na próbę zalałem LM MoS2. Poprzednie auto miało dzwona przebieg około 270tyś. W tamtej bmw silnik na zimnym gorzej chodził jak na tym oleju z MoS2 wsadzonym u mnie, i w sumie to tylko to zauważyłem. hydro-szklanki dalej dzwonią jak i dzwoniły. Moc według mnie bez zmian. Spalanie bez zmian. Jedyny plus to, że przy minusowej temperaturze jest lepszy start. Zrobiłem na tym już około 2tyś km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Odswierze troche, bo jak pisalem wczesniej temat interesujacy tymbardziej.

Czasu troche czasu od ostatniego posta.

@ ambience and Reddgy, jakies nowe spostrzeżenia ?

 

pozdr

toostrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem z tym środkiem już ponad 5 tyś km. Zawsze jestem zaskoczony kiedy sprawdzam poziom oleju. Za każdym razem olej jest koloru słomianego że tak napiszę i chyba ceratec się sprawdza bo to chyba świadczy o tym, że elementy silnika zużywają się w mniejszym stopniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Chcialem dorzucic pare groszy do rozmowy,

osobiscie mialem mozliwosc uzywac preparatow przed wymiana oleju ( do czyszczenia ) silnika,

dobra sprawa !!

 

Po takim czyszczeniu wlasnie na swiezy olej mozna uzywac dodatkow, wspomagaczy :D

 

Nie mozna tu tego jednak mylic z jak to duzo osob nazywa ( doktorami )

 

Jednak ja osobiscie odradzilbym uzywac tego preparatu ! samo czyszczenie silnika wystarczy

poniewaz nasze oleje z dobrej polki posiadaja juz mase dobrych dla silnika przysmakow i na tych olejach - co juz jest sprawdzone przez wiele lat mozna robic setki tys. km

Jezeli jednak ktos uzywa zlych-slabych olejow mysle ze smialo moze pomyslec o takich ulepszaczach,

 

Lepsze moze okazac sie wymiana oleju jak nalezy oraz inteligetne uzywanie silnika.

( Jak checie dbac o silnik )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację brushu. Należy jednak dodać że ten ceratec nie stosuje się przy każdej wymianie oleju tylko co 50 tyś km. Czyli jakieś tam właściwości ma i jakaś powłoka się tam musi tworzyć skoro jest taki interwał wymiany. Uważam że można go śmiało stosować :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Ja używałem w F10 520d, F30 118i żony i u siebie w F01 730xd MOS2. Efekt znakomity, chociaż przy przebiegu ok 10.000 km po zmianie oleju kultura pracy silnika się znacząco pogarsza, tj. w kierunku jak sprzed dodania dwusiarczku molibdenu.

Zmieniam olej co 10.000 km.

Ostatnio, tj. 3 tys. km temu zalałem do F01 Ceratec. EFEKT ABSOLUTNIE REWELACYJNY. Bardzo mocno zauważalny po przejechaniu na nim ok. 2 tys. km. Silnik działa ZNACZĄCO CISZEJ, gładko, mało wibracji, brak nierównej pracy.

Co do spalanie mam uwagę, że przed Ceratec zawsze realne spalanie było troszkę wyższe niż pokazuje komputer, a teraz jest 3% niższe niż pokazuje komputer. Nie wiem czy to przypadek?

Używam oleju RAVENOL.

Jestem ciekawy ile ten efekt się utrzyma. Liqui Moly mówią, że 50 tys. km. Ja byłbym zadowolony już z 20 tys. i tak zamierzam dolewać przy zmianie oleju drugiej od teraz.

Samochód ma teraz 80 tys. km i silnik pracuje ja z fabryki. Kupiłem do jak miał 45 tys. nie było źle, ale nie tak jak przy fabrycznie nowym silniku, a teraz tak chodzi jak lubię.

Skoro ja jestem zadowolony, to znaczy, że KAŻDY zobaczy różnicę po wlaniu Ceratec. Mówimy oczywiście o dieslu, bo w benzynie kultura pracy jest generalnie wyższa i trudno coś poprawić w młodym i cichym silniku moim zdaniem.

George Wind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.