Skocz do zawartości

F20 118i 220/290


stuffman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu
hmm...ciekawe ile moje 18" mpkaowe ważą, ale odniosłem lekkie wrażenie jakby po zmianie na letnie (szerokość 205 -> 245) auto dostało lekkiej zadyszki ale to może placebo...

http://felgenkatalog.auto-treff.com/

Możesz sobie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Siedziało mi wczoraj nowe paserati na tyłku wiec stwierdziłem, że mu pokażę jak lata jedynka w zakrętach. Został oczywiście z tyłu ale niestety gdzieś tam rownież został dekielek od felgi. Także teraz muszę dokupić jeden na allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Członkowie klubu

http://images77.fotosik.pl/606/65d3cb211c14d400med.jpg

Fota z niedzieli, jak widać fotoszopowana, ale i tak się nieźle błyszczy po powłoce. Niestety w poniedziałek jakaś menda przerysowała mi lewy tylny zderzak. Wystąpiłem do straży miejskiej o udostępnienie monitoringu, mają na pobliskim skrzyżowaniu, ale koleś stwierdził, że mała szansa żeby coś dojrzeć. Jeszcze dzisiaj nabuzowany chodzę :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei u mnie ktoś mocno upuścił swoją pięść na dachu i teraz mam wgniote... Szkoda słów. :mad2:

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)


e87 118d: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=210&t=369493

ex e87 116i: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=297577 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Członkowie klubu

Obecnie 99k przebiegu, od jakiegos czasu po zgaszeniu silnika auto pokazywalo komunikat: awaria napedu, umow sie na wizyte w serwisie. No to pojechalem, na 3 dni dostalem nowe X1, w miedzyczasie wymieniono zawor od Vanosa oraz pompe i przewod od chlodzenia turbiny. Dzisiaj odebralem jedynke. Gwarancja to jednak dobra rzecz :D

Dwie rzeczy fajniejsze byly w X1: fotele sporty oraz ten nowy wzor kierownicy. Natomiast nie ma to jak RWD w zakrecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Oczywiście, że w ramach gwarancji. Jeszcze obowiązuje do marca 2017:)

Może bym i sprzedał gdybym wiedział, że kupię lepsze, a z tym z różnych względów może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Członkowie klubu
Coś mi ostatnio stukało i pukało z tyłu podczas jazdy. Sprawdziłem, okazało się że to półka w bagażniku. Mianowicie od spodu do materiału półki jest przyklejony element plastikowy, który odpowiada za ruch obrotowy podczas otwierania bagażnika. No i się wziął i odkleił. Trochę kleju i mam nadzieję, że będzie znowu cicho;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A mogłeś na gwarancji zrobić :P

Bałem się, że dostanę jakieś 2AT jako zastępczy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu

Dzisiaj zauważyłem, że mam otwarty wlew paliwa. Próbuję zamknąć, nie łapie. Jak trzymam domknięty i zamykam pilotem to się nie otwiera, otwieram centralny to klapka wyskakuje. Szukam na forum, jeden wątek z podobnym problemem w serii F, reszta w starych E. Pewnie elektryka siadła. No więc patrzę w dokumenty, do kiedy dokładnie gwarancja, bo auto z marca 2012. No a w dokumentach, że pakiet Repair nie na 5 lat od daty wyprodukowania tylko na 36 miesięcy od zakupu auta w ASO. Czyli się skończył we wrześniu 2016 :evil: Wracam do fury, patrzę jeszcze raz na spokojnie. Okazało się, że ta linka trzymająca korek się jakoś dziwnie podkręciła, że lekko blokowała klapkę. Przesunąłem lekko korek- domyka się :D

Plus taki, że właśnie się zorientowałem, że tą grubszą 3-dniową robotę w ASO miałem w ostatnich dniach obowiązywania gwarancji :lol: Minus taki, że już od pół roku mogłem jeździć z programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu

0bc016b0ae3411da.jpg

Jeszcze dużo nie latałem, ale czuć :D Myślałem, że może będzie większy bonus w serii tak jak 116i ale i tak nie było źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Już pewnie fajnie lata ? Tez chce jakoś w okresie letnim podnieść moc ;) !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bardzo elegancko, teraz czuć, że przyśpiesza do ok. 160. Oczywiście z pewnością nie tak jak u Sławka, ale czuć;)

Z miesiąc wcześniej wymieniałem też olej w skrzyni, zapominałem o tym napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pewnie fajnie lata ? Tez chce jakoś w okresie letnim podnieść moc ;) !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bardzo elegancko, teraz czuć, że przyśpiesza do ok. 160. Oczywiście z pewnością nie tak jak u Sławka, ale czuć;)

Z miesiąc wcześniej wymieniałem też olej w skrzyni, zapominałem o tym napisać

 

 

A no fajnie by bylo miec takie m135i.. :cool2:

Moglbys napisac gdzie wymieniales przy ilu km i ile dales ? moze byc PW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Już pewnie fajnie lata ? Tez chce jakoś w okresie letnim podnieść moc ;) !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bardzo elegancko, teraz czuć, że przyśpiesza do ok. 160. Oczywiście z pewnością nie tak jak u Sławka, ale czuć;)

Z miesiąc wcześniej wymieniałem też olej w skrzyni, zapominałem o tym napisać

 

 

A no fajnie by bylo miec takie m135i.. :cool2:

Moglbys napisac gdzie wymieniales przy ilu km i ile dales ? moze byc PW :wink:

ASB Płocheć. Miejscówka z polecenia, kolega ponad rok temu wymieniał w 320d i wszystko było ok. Ja przy przebiegu 115 k km. ZF zaleca w przedziale 80-120. Zapłaciłem 1700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :cool2:

Wlasnie tez tak czytalem ze 80-120(troche sie pozno tym zainteresowalem, bo po zakupie mialem powyzej 110kkm) lub jesli sie nie katuje to niby dozywotnio, ale u mnie jest 144kkm i nie wiem teraz co robic czy wymieniac czy nie, jakies rady Panowie ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Dzieki :cool2:

Wlasnie tez tak czytalem ze 80-120(troche sie pozno tym zainteresowalem, bo po zakupie mialem powyzej 110kkm) lub jesli sie nie katuje to niby dozywotnio, ale u mnie jest 144kkm i nie wiem teraz co robic czy wymieniac czy nie, jakies rady Panowie ? :wink:

Wymieniaj, nie wiesz jak jeździł poprzednik. Po drugie to 1er mające poniżej 8 s do setki a nie jakaś emerycka corolla. Wyżej wspominane 320d miało wymianę przy ok. 150kkm.

To 1700 to na ori częściach, pewnie na zamiennikach będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :cool2:

Wlasnie tez tak czytalem ze 80-120(troche sie pozno tym zainteresowalem, bo po zakupie mialem powyzej 110kkm) lub jesli sie nie katuje to niby dozywotnio, ale u mnie jest 144kkm i nie wiem teraz co robic czy wymieniac czy nie, jakies rady Panowie ? :wink:

Wymieniaj, nie wiesz jak jeździł poprzednik. Po drugie to 1er mające poniżej 8 s do setki a nie jakaś emerycka corolla. Wyżej wspominane 320d miało wymianę przy ok. 150kkm.

To 1700 to na ori częściach, pewnie na zamiennikach będzie taniej.

 

Dzieki wielkie, ja preferuje na ori czesciach zrobic, trzeba bedzie sie z nimi umowic, jak to wyglada u nich z terminami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Dzieki :cool2:

Wlasnie tez tak czytalem ze 80-120(troche sie pozno tym zainteresowalem, bo po zakupie mialem powyzej 110kkm) lub jesli sie nie katuje to niby dozywotnio, ale u mnie jest 144kkm i nie wiem teraz co robic czy wymieniac czy nie, jakies rady Panowie ? :wink:

Wymieniaj, nie wiesz jak jeździł poprzednik. Po drugie to 1er mające poniżej 8 s do setki a nie jakaś emerycka corolla. Wyżej wspominane 320d miało wymianę przy ok. 150kkm.

To 1700 to na ori częściach, pewnie na zamiennikach będzie taniej.

 

Dzieki wielkie, ja preferuje na ori czesciach zrobic, trzeba bedzie sie z nimi umowic, jak to wyglada u nich z terminami ?

U nich lepiej niż u mnie. Jak dzwoniłem to mieli termin za tydzień czy półtora, ja za 3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nich lepiej niż u mnie. Jak dzwoniłem to mieli termin za tydzień czy półtora, ja za 3 :D

 

:mrgreen: Dzieki, bo nie ma mnie teraz w lubelskim i nie bedzie przez kilka tygodni i tak chcialem sie zorientowac kiedy mniej wiecej dzownic :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Od środy jedynka ma starszą siostrę w rodzinie :D

d7c19f32f3180871med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.