Skocz do zawartości

[E87] ekran nawigacji - problem w otwarciem


boba

Rekomendowane odpowiedzi

Jako nowy na tym forum chciałem się na początku przywitać - Witam wszystkich! :)

 

Mam ponad miesiąc E87 i mam następujący problem z ekranem nawigacji (występuje sporadycznie ale występuje): przy włożeniu kluczyka ekran nawigacji otwiera się ale czasami cofa o ok 2cm i słychać takie uderzenia jakby coś nie trybiło i ekran uderzał tyłem o deskę rozdzielczą. Przy zamykaniu też nie do końca się zamyka tylko brakuje ok 1,5cm do pełnego zamknięcia. Czasami muszę mu pomóc żeby wszystko chodziło ok. Przy włączaniu biegu wstecznego też są jakieś dziwne ruchy ekranu połączone z uderzaniami.

 

Przeszukałem forum ale nie znalazłem podobnego tematu.

Problem nie występuję często ale czasami irytuje.

Dodatkowe pytanie: da się zrobić tak żeby ekran był cały czas otwarty i się nie zamykał?

 

Jeśli ktoś ma podobnie to proszę o jakąś wskazówkę.

 

Dołączam film nagrany telefonem:

http://youtu.be/xqM7SkLqnnQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Myślę że nie ma sensu rozpruwać tego wszystkiego" A jak chcesz sprawdzić ? Calgon używałeś ? :8) Zapewne są jakieś plasitkowe koła, które się zazebiają i możliwe że się zużyły lub wyłamały .... lub wql coś innego, ale musisz to rozebrać bo samo się nie naprawi

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Calgonu to nie będę komentował :| Najlepsze jest to, że dzieje się to sporadycznie wiec być może czasami coś jej nie pasuje z tymi kołami które się zazębiają. To, że się samo nie naprawi to wiem. Raczej będę musiał wymontować nawigację i obejrzeć to z bliska. Myślałem, że ktoś miał podobny przypadek, no ale widzę że raczej nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e 83 mialem komedie z podnoszeniem wyświetlacza.Nie wiem czy masz podobny?Myslałem,że to wina softu lub elektroniki jednak nie.Wyciągnąłem monitor na tyle,by dostać się do mechanizmu podnoszenia monitora.Silniczek w metalowej obudowie od strony kierownicy.Metalowa obudowa ustawiła się krzywo i blokowal wewnętrzne zębatki.Ścisnąłe,tyci smaru silikonowego na trybiki i 100 razy na sto otwiera.Ten mechanizm jest zespolony z monitorem(w e-83).Przed zabiegiem otwierał się do 1/2,3/4 lub z 5 razy otwierał i zamykał by stanąć w pół drogi wygaszony.Musiałem wyczepić kratki środkowego nawiewu a pod nimi 2 wkręty i monitor podniesie się na tyle,że jest dostęp.pozdr.K
Zakup BMW zarejstrowanego w RP to brak wyobrazni,lenistwo lub bezgraniczna naiwność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś wie jak wyjąć ekran nawigacji? Udało mi się wyjąc kratki nawiewu i odkręcić dwie śruby i to na tyle nie wiem jak ruszyć to dalej :( Proszę o pomoc, ponieważ nigdzie nie znalazlem informacji co i gdzie jeszcze trzyma ten ekran.

 

edit:

Już znalazłem :) Są dwie śrubki za ekranem. Oczywiści widoczne jak się go trochę nagnie do dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, prawdopodobnie będzie to problem z jednostką sterującą idrive czyli komputera CCC. Miałem ten sam problem z zacinaniem i dziwnym przeskakiwaniem wyswietlacza przy włączaniu biegu wstecznego, do tego wyświetlało się tylko logo BMW i co chwile restart systemu. czytając rad kolegów z tego tematu odnośnie suchych lutów przy złączach LVDS :

 

viewtopic.php?f=73&t=134216&start=60

 

postanowiłem się tym zająć. Wytargałem jendostkę CCC z tatą ( zna sie troche na elektronice), rozebraliśmy delikatnie i powoli. Na gołe oko nie widać żeby było coś nie tak, jednak wygrzaliśmy płytki( koledzy poprawiali styki lutownicą z grotem) na których są obydwa niebieskie wejścia/wyjścia, złożyliśmy to wszystko dzisiaj do kupy i po pierwszych próbach, wyświetlacz jak i system działają normalnie. zobaczymy co będzie jutro i w kolejnych dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam.Po wykręceniu tych dwóch wkrętów powinien wyjść (tak jest w e 83).Przynajmniej na tyle by dostać się do tego silniczka i sprawdzić czy po zatrzymaniu się ekranu ściskanie obudowy pomoże i ekran ruszy.Nie dalo rady podnieść go wysoko!To w e 83!Do dzisiaj otwiera 100 na 100.U mnie to nie elektronika zawiodła choć na początku byłem pewien,że to ona.Ogarnąłeś to.Współczuję,bo wiem jak to irytuje.K
Zakup BMW zarejstrowanego w RP to brak wyobrazni,lenistwo lub bezgraniczna naiwność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Witam, w mojej E87 jest taki problem że nawigacja po włożeniu w ogóle nie chce się otworzyć...wcześniej się otwierała. po podłączeniu kompa niby łączy się z nawigacją ale niestety cały czas leży...tylko ręcznie można ją otworzyć ale i tak nic się nie świeci...tak samo multifunkcja też nie działa, czy to że navi nie działa i multi to jest powiązane ze sobą? Dodam że taśma w kierownicy jest ok bo klakson działa. Poradźcie coś bo już nie mam zielonego pojęcia co robić :(:(:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Czy ktoś kiedyś kupował zębatkę do otwierania navi. W kolegi E83 ekran się nie otwierał, tylko chrobotał. Wiadome było, że jakiś trybik stracił zęby. Po wyjęciu ekranu, pokazała się, naprawiana wcześniej już, przez jakiegoś kowala zębatka. Brakuje kilku zębów, trzy są dostawione z metalowych płytek i wtopione w plastik. Poszukuje namiaru lub informacji jak to naprawić. Kupowanie drugiego ekranu trochę się nie kalkuluje.Fota uszkodzonej zębatki. Tło wybrałem słabe, ale to już po piwku było:)

61519839VqL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzieki. Wygląda na 48 zębòw i rzeczywiście dałoby rade coś z tego poskładać. Że BMW nie ma do tego części to pewne. Ekran jest ogólnie firmy SIEMENS, więc tam bardziej szukałem. Niestety u nich też nie znalazłem części zamiennych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Niestety gotowe koło zębate jest nie do dostania. Większa zębatka powinna mieć chyba 44 zęby (ciężko to zweryfikować) i średnice zewnętrzną 31mm. Mała 9 zębów i średnicę zewnętrzną 10 mm. Nie ma szans na takie koło. Nawet na coś zbliżonego. Będe próbował dołożyć zęby sposobem poprzednika, czyli wtapiając metalowe płytki w koło. Brakuje 4 zębów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.