Skocz do zawartości

F10 Opcja ConnectedDrive w Polsce!


demon528

Rekomendowane odpowiedzi

Odkrylem ze przy przelaczaniu auta z niemieckiej strony na polska, w samochodzie sklep przelacza sie na wersje polska i nawet da sie dodac do koszyka opcje. Tylko ze po zalogowaniu na konto pokazuje komunikat, zeby na stronie www dopisac karte kredytowa. I tutaj nic sie nie da dalej zrobic, bo polska strona nie oferuje takiej uslugi jak dopisanie numeru karty...

W BMW Online niemieckim widac wiecej aplikacji do instalacji w samochodzie niz w polskiej wersji, np. World Cam itd.

Dodatkowo zauwazylem, ze po przelaczeniu na polski connecteddrive nie dziala pogoda heh... a po przelaczeniu na niemiecka wersje, pogoda na Widget'ie dzialala wzorowo

Polskie connectedrive to jest jakis smiech na sali.

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 479
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli co? Przełączać się na niemiecki? Ta pogoda to faktycznie jakaś kpina. Więcej nie działa niż działa.

 

A komuś udało się ustawić swoje własne wiadomości? Ja ustawiam i nie mam pojęcia gdzie je wyświetlić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też widgety pogodowe szaleja, raz są raz nie. Oto odp z wczoraj z CENTRUM OBSŁUGI KLIENTA BMW:

 

"W odpowiedzi na Pańską dzisiejszą wiadomość informujemy, iż trwają prace konserwacyjne nad systemem Connected Drive, które mogą skutkować ograniczoną funkcjonalnością usług BMW Online, w tym widgetów pogodowych. Prace te mają na celu usprawnienie działania całego systemu, w związku z czym prosimy o Pańską cierpliwość - w najbliższych dniach wszystkie usługi BMW Connected Drive powinny ponownie funkcjonować w pełni prawidłowo".

 

Poczekamy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sie dowiedzialem, ze sklep na Polske moze zadzialac dopiero w 3 kwartale tego roku, ale moze sie przeciagnac na rok 2016.

Takze na polskim connecteddrive ciagle cos nie bedzie dzialac, nieustanne prace konwersacyjne

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Mam taka zagwostke i nigdzie nie widzę odpowiedzi. Czy auto wyposażone tylko w teleservice mozna połączyć z ConnectedDrive? Jesli nie za pomocą wbudowanej karty sim w moduł teleservice to moze za pomocą smartphona? Czy mozna zatem jakoś dograć do navi CCC opcje ConnectedDrive? Prosze o pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na pewno można dograć BMW Live - wtedy system korzysta z połączenia z Internetem poprzez sparowany smartfon (aczkolwiek nie ma możliwości zdalnego "sterowania" autem z uwagi na brak wbudowanego modemu z SIM'em).

Jeśli chodzi o BMW Live spójrz sobie np. tu:

 

http://www.youtube.com/watch?v=5r4QFF_JNww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko jak dograć ten moduł Live do udostępniania internetu? Ja mam teleservis, wiec moduł z karta SIM jest, ale nie wiem czy mozna go wykorzystać do ConnectedDrive? W poprzednim liście był błąd - mam navi CIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na pewno masz modem z SIM'em...?

Nie twierdzę że go nie masz, ale moja żona w F20 też ma Teleservice, a nie ma modułu SIM.

Teleservice działa u niej właśnie poprzez sparowany smartfon. Jak nie ma smartfona - usługa nie działa.

 

Jak zamawialiśmy jej auto, przeoczyłem opcję BMW Live. Na szczęscie da się ją dograć.

W każdym razie BMW Live nie obsuguje opcji "Internet", więc jeśli na niej Ci zależy - to nie jest to właściwe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się jak wygląda kwestia aktualizacji map w navi pro w aucie z ConnectedDrive i SIM/Internetem?

 

Bierzesz mapy wczytujesz na pen-drive'a wsadzasz tego pen-drive'a w podłokietnik, auto samo rozpoznaje aktualnizacje i po ok 45 min mapy są zaktywowane.

 

ConnectedDrive, SIM/Internet nie mają wpływu na sposób aktualizacji map. Robi się to tak samo jakbyś tych obu rzeczy nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem, ze tylko na rynku niemieckim connecteddrive jest najbardziej zawansowany, serwis moze od nowa wgrac soft i zaprogramowac auto na odleglosc, a mapy zaktualizowac tym bardziej.

W autach bmw nie ma zwyklego 3G UMTS, tylko HSPA czyli takie 3.5G

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest tak jak mówisz. Byłem przekonany ze teleservis oznacza ze mam SIM. Dzieki za info. Powalczę z tym Live. W BMW Polska twierdza ze system Connected Drive działa w samochodach produkowanych od połowy 2013:)

 

Na pewno masz modem z SIM'em...?

Nie twierdzę że go nie masz, ale moja żona w F20 też ma Teleservice, a nie ma modułu SIM.

Teleservice działa u niej właśnie poprzez sparowany smartfon. Jak nie ma smartfona - usługa nie działa.

 

Jak zamawialiśmy jej auto, przeoczyłem opcję BMW Live. Na szczęscie da się ją dograć.

W każdym razie BMW Live nie obsuguje opcji "Internet", więc jeśli na niej Ci zależy - to nie jest to właściwe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jednak jaja ze nie działa pogoda od trzech miesięcy.szczególnie że to tylko link do strony www. Ci co nie lubią czy znają niemieckiego mogą się przełączyć na stronę uk. Działa tam wszystko sprawnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale nie musisz mieć pogody po niemiecku, po przełączeniu samochodu do polskiego ConnectedDrive pogoda (dni tygodnia, etc.) jest po polsku...

Inna sprawa, że akurat od wczoraj pogoda wreszcie zaczęła mi chwilowo działać, tyle że właśnie po niemiecku... :twisted:

Co oni tam wyczyniają? To faktycznie są jaja...

 

BTW: działa Wam aplikacja Spotify przez ConnectedDrive?

U mnie dla iPhone 5S działa prawie dobrze - tzn. mam z poziomu iDrive prawie pełną funkcjonalność Spotify.

Ale dla iPhone6 mam tylko zwykły streaming przez USB, bez funkcjonalności Spotify (czyli wybór listy odtwarzania i wszystko inne muszę robić z poziomu telefonu, nie iDrive)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam nowe BMW X4 i pakiet ConectedDrive (ZD1), Teleservice (6AE) i IEC (6AC). Zarejestrowałem auto na niemieckim ConectedDrive w celu wykupienia RTTI i opcjonalnie Usług zdalnych. Gdy chcę zakupić jedną z tych rzeczy wyskakuje powiadomienie, że muszę wykupić jakiś pakiet podstawowy (BMW Online) za 350 Euro, aby wykupić interesujące mnie opcje. O co z tym chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.