Skocz do zawartości

F10 Opcja ConnectedDrive w Polsce!


demon528

Rekomendowane odpowiedzi

Naczytałem się tutaj na forum odnośnie problemów z wyjściem do Internetu w oparciu o SIM'a z Niemiec.

Sądzę że trzeba to z dealer'em wyjaśnić :idea:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 479
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu dzisiejszym odwiedziłem dealera Bawaria Motors w Katowicach. Wg. mojego rozmówcy opcja ConnectedDrive działa tylko i włącznie w samochodach sprzedawanych jako NOWE z polskiej dystrybucji. :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalności ConnectedDrive działają w Polsce w samochodach kupionych w salonie w PL - to prawda :mad2:

Jeśli posiadasz auto np. z Niemiec i tam ConnectedDrive zostało uruchomione to w PL powinno również działać jeśli nie zostało przed sprzedażą dezaktywowane. Dostępność opcji które wymieniłeś sprowadza się do aktywnej karty SIM w aucie :hand:

Alternatywą może być korzystanie z transmisji danych w telefonie ale to wymaga aktywnej opcji dostępu do Internetu przez telefon komórkowy - polecam do sprawdzenia :cool2: Znam posiadaczy F10/F11 z PremiumSelection którzy uruchomili Interent, Apps'y itd :cool2: Podobny zabieg jak sądzę trzeba wykonać z autem zakupionym w PL od brokera który sprowadza samochód od dealer'ow spoza granic PL :duh:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem uruchomić przy pomocy iphona, który mam podłączony przez bluetooth jak i przez snap-in adapter - niestety nie działa. Co ciekawe idrive w ogóle nie widzi podłączonego urządzenia przez snap-in. Nigdy nie może być dobrze na 100%:-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinieneś wykonać update softu ? Wejdź na stronkę http://www.bmw.pl/update, wpisz końcówkę VIN'u i tam dostaniesz propozycje aktualizacji na Twoje auto.

Instrukcja obsługi jest tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=YxFPt9VG3Ik

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Auto jest przystosowane do Connected Drive ale usługa jest nieaktywna.

Jak to działa? Czy karta SIM niemiecka musi być wymieniona na polską?

Czy późniejsze korzystanie jest płatne?

Ktoś coś wie :?: :mrgreen:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Auto jest przystosowane do Connected Drive ale usługa jest nieaktywna.

Jak to działa? Czy karta SIM niemiecka musi być wymieniona na polską?

Czy późniejsze korzystanie jest płatne?

Ktoś coś wie :?: :mrgreen:

 

 

Niewątpliwie korzystanie z usług jest płatne. W większości funkcjonalności koszt usług jest wliczony w cenę pakietu ConnectedDriveAdvanced lub ConnectedDriveAdvanced PLUS. W przypadku Internetu aktywacja jest na rok. Po upływie roku można aktywację przedłużyć :cool2:

Szczegóły znajdziesz tutaj: http://www.bmw.pl/pl/pl/insights/technology/connecteddrive/2010/agreement/information.html

 

Jeśli masz niemiecką kartę SIM to u nas raczej usługa nie ruszy. Nie wiem jak z wymianą na kartę polskiego operatora ale powinno działać przez telefon komórkowy z transmisją danych. Znajomi z autami z PremiumSelection poradzili sobie z tematem w ten sposób. Mogę podpytać co zrobili i jak.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić update softu ale niestety - wyświetla komunikat, że brak nośnika USB z oprogramowaniem choć w media jest widoczny…ściągnąłem update ze strony, którą podałeś - pytanie: czy nagrywać na pendrive folder czy najpierw rozpakować a później nagrać pliki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić update softu ale niestety - wyświetla komunikat, że brak nośnika USB z oprogramowaniem choć w media jest widoczny…ściągnąłem update ze strony, którą podałeś - pytanie: czy nagrywać na pendrive folder czy najpierw rozpakować a później nagrać pliki?

 

Sprawdz wczesniej w iDrive jaką wersje oprogramowania masz na pokładzie. BMW zapowiadało w połowie grudnia nową wersję oprogramowania pokładowego - sam czekam bo mam delikatny problem z iPhone'em ;)

 

Problem z PenDrive'em może być związany z formatem plików na nośniku USB. Auto akceptuje nośniki USB sformatowane na FAT16 lub FAT32. W razie problemów w systemie Windows wykonaj formatowanie nie zaznaczając opcji "szybkie formatowanie". Potrwa to dłużej ale powinno przygotować nośnik USB do postaci akceptowanej przez auto.

 

Z updatem ze strony uważaj gdyż aktualnie są dostępne dwie wersje. Jeśli zajdzie potrzeba abyś wgrał obie ważna jest koljność.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja oprogramowania z BMW ConnectedDrive.

Aktualizacja oprogramowania dla interfejsu Bluetooth i audio USB.

Ta aktualizacja oprogramowania została przygotowana w szczególności aby wspierać urządzenia mobilne z produktami Connectivity:

 

- Interfejs Bluetooth oraz Audio USB (SA 6NH)

- Przygotowanie do instalacji telefonu komórkowego z interfejsem Bluetooth oraz Audio USB (SA 6NK)

- Przygotowanie do instalacji telefonu komórkowego z interfejsem Bluetooth oraz Audio USB, zawiera BMW Assist (SA 6NL)

- Usługi ConnectedDrive (SA 6AK)

- Inteligentne Połączenie Alarmowe (SA 6AC)

- Komfortowe telefonowanie z rozszerzoną integracją ze smartfonami (SA 6NS)

- Apps (6NR)

 

Ta aktualizacja jest przeznaczona dla samochodów wyprodukowanych w okresie 07.2012 do 06.2013

 

Tutaj znajdą Państwo dalsze informacje nt. kompatybilności:

 

- http://www.bmw.pl/bluetooth: Interfejs BMW Bluetooth – sprawdzone urządzenia

- http://www.bmw.com/usb: Interfejs audio USB – sprawdzone urządzenia

UPD05011 (Najnowsza wersja, 29,9 MB)

Aktualizacja dla samochodów wyprodukowanych w okresie 07.2012 do 06.2013

 

Pobierz informację na temat aktualizacji oprogramowania (PDF, 53 kb)

UPD05004 (11,3 MB)

Aktualizacja dla samochodów wyprodukowanych w okresie 11.2012 do 02.2013

 

którą wybrać? :mad2:

 

UPD05011 czy UPD05004? obie pasują do mojej F10 bo jest z lutego 2013 :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StepByStep

- Sprawdź którą wersje softu masz na pokładzie - zanotuj,

- Wgraj na PenDrive UPD05004,

- Wykonaj aktualizację jeśli na pokładzie jest niższa wersja (podczas aktualizacji podana będzie wersja docelowa),

- Sprawdź wersje na pokładzie po aktualizacji - zanotuj

- Wgraj na PenDrive UPD05011 i wykonaj aktualiżację jeśli po poprzedniej aktualiżacji na pokładzie masz niższą wersje,

Dasz radę :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki - zrobiłem tak jak napisałeś - wszystko się udało jedynie nie dało to żadnego efektu:D w sensie - idrive nadal nie widzi iphona w snapin :mad2:

a co za tym idzie nie moge korzystać z funkcji connecteddrive…poddaje się…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez walki iPhone działa przez Bluetooth lub kabelek USB. SnapIn'a nie używam, za często zmieniają sie telefony aby sie do rego przywiązywać :duh:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bluetooth'em nie mam problemów - łączy się, przesyła muzyke etc. nie działa przesył danych tzn. internet w connecteddrive.

Przy okazji życzę Wam Zdrowych Pogodnych Świat i zadowolenia z Waszych BMW.

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam może głupie pytanie. Czy posiadasz usługę transmisji danych w telefonie ?

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wlaczyc hotspot osobisty w ustawieniach. Dopiero wtedy iPhone przesle dane do samochodu.

 

Dokładnie tak :cool2:

HowTo jak skonfigurować hotspot'a w swoim telefonie u Twojego operatora znajdziesz w sieci odpytując dr Google'a :D

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiem jak włączyć hotspot w swoim telefonie. NIe wiedziałem, że idrive ma wbudowaną karte wifi. Jeśli tak jest to zastapienie snapin'a oryginalnym modemem LTE to też będzie się z nim łączyć? Dobrze kombinuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiem jak włączyć hotspot w swoim telefonie. NIe wiedziałem, że idrive ma wbudowaną karte wifi. Jeśli tak jest to zastapienie snapin'a oryginalnym modemem LTE to też będzie się z nim łączyć? Dobrze kombinuje?

 

Raczej nie jest tak dobrze :wink: Podłączyłbym własnego BTS'a gdyby były wersje USB :mrgreen:

Hotspot jest tylko wykorzystywany do zapięcia połączenia jako mechanizm komunikacji a nie medium transmisyjne.

Medium pozostaje Bluetooth lub USB. Analogicznie gdy podłączysz iPhone'a do komputera po USB lub bluetooth telefon pokazuje iż ma podłączonego klienta na hotspocie. Przynajmniej u mnie tak jest na MAC'u. Co do PC'tow nie wypowiem się ale powinno być tak samo. :search:

 

Podaj jeszcze wersje IOS'a :?:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam IOS 7.0.4. Ale czytając to: http://www.bmw.com/com/en/insights/technology/connecteddrive/2013/connectivity_technologies/index.html

BMW Hot Spot LTE wydaje mi się, że to działa jak router z wifi tylko ma wbudowany modem LTE i może być uzywane poza samochodem do 30 minut! Cena u delaera: niespełna 3000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czytając to: http://www.bmw.com/com/en/insights/technology/connecteddrive/2013/connectivity_technologies/index.html

BMW Hot Spot LTE wydaje mi się, że to działa jak router z wifi tylko ma wbudowany modem LTE i może być uzywane poza samochodem do 30 minut! Cena u delaera: niespełna 3000zł.

 

To jest rozwiązanie które zapewnia dostęp do internetu dla pasażerów. Instaluje się to w miejsce snap-in'a zapewniając w ten sposób zasilanie. Działa jak router wi-fi dla klientów ktorzy podłączają się po wi-fi aby skorzystać z połączenia do internetu czyli działa analogicznie jak np. router wi-fi w domu :wink:

Nie wiem czy to urządzenie może zostać wykorzystane jako wyjście do internetu dla usług ConnectedDrive w aucie :search:

Na pewno system pokładowy auta nie podłączy sie do tego router'a po wi-fi. Być może za pośrednictwem snap-in'a jest to możliwe. Poszperam w specyfkacji ... :search:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak na dobrą sprawę, samochód jest z uwagi na obecność tej karty możliwy do zlokalizowania, tak jak telefon komórkowy :?:

 

Jeżeli tak jest, to zastanawia mnie jakie trzeba mieć "plecy", by odpowiednie służby namierzyły samochód np. w sytuacji kradzieży ???

Edytowane przez antalya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.