Skocz do zawartości

Re: [e90] Beata 335d by FIDO (wymiana zarowki w ringach s12


FIDOOO

Rekomendowane odpowiedzi

No faktycznie wszystko na 5+

 

Praktycznie mamy identyczne auta tylko kolory rozne , no i Ty masz stan duzo lepszy.

 

Moje zaniedbane strasznie...Ale da sie naprostwoać :D

 

Mi sie podobają tylko srebrne i czarne :cool2:

 

Nie myślałeś , aby wymienic tył na polift? Mnie wyszły koszta 800 klapa z lampami + 150 malowanie ... Nie wiem ile jeszcze zgranie z kompem wyjdzie , ale chyba 1000zł warto wydac tym bardziej ,że bedziesz miał stare graty na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No faktycznie wszystko na 5+

 

Praktycznie mamy identyczne auta tylko kolory rozne , no i Ty masz stan duzo lepszy.

 

Moje zaniedbane strasznie...Ale da sie naprostwoać :D

 

Mi sie podobają tylko srebrne i czarne :cool2:

 

Nie myślałeś , aby wymienic tył na polift? Mnie wyszły koszta 800 klapa z lampami + 150 malowanie ... Nie wiem ile jeszcze zgranie z kompem wyjdzie , ale chyba 1000zł warto wydac tym bardziej ,że bedziesz miał stare graty na sprzedaż.

 

Polift mi sie podoba ale niechce miec zbieraniny przed i po lift w jednym aucie ;) ogolnie wizualnie mi odpowiada , swiatla tylne sa brzydkie ale jakos mam wrazenie ze nie wygladaja az tak zle w wersji srebnej ;) zamiast tego wole np dodac ta kase do CiC lub jakis inny fajny gaget ;) ktory by mi sie bardziej przydal jak np skladana tylna kanapa :| strasznie mnie wnerwia ze jej nie ma :( , niedlugo musze zrobic cos z kierownica bo u gory zaczyna wygladac juz niezbyt ladnie oraz pare detali ktore fajnie bylo by wypiescic... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale akurat tylnie lampy takie mocno czerwoniutkie do srebrnego by megas pasowały.

O co chodzi z tą tylnią kanapą? Jak to sie nie składa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale akurat tylnie lampy takie mocno czerwoniutkie do srebrnego by megas pasowały.

O co chodzi z tą tylnią kanapą? Jak to sie nie składa?

 

no mam na stale bez skladanego oparcia tylnej kanapy , :( czasem cos dluzszego chce przewiesc i nie moge rozlozyc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za chora jazda? to składane fotele tylnie to tez dodatek? :evil: To juz naprawde robi sie skandal...

 

No niestety tak jest i niestety nie mozna przerobic tych co sie ma tylko trzeba kupic te ktore sa juz przystosowane do rozkladania , i dokupic pare dodatkoch gratow... i serio bylem zalamany jak sie okazalo ze nie moge ich rozlozyc bo jak jechalem po auto facet mowil ze sie rozkladaja :mad2: nie wspomne o tym ze w starej E36 mialem rozkladane , potem sie zdrzwilem jak chcialem zlozyc w e46 (po zakupie) a teraz kupilem swiadomie ale myslalem ze przerobienie bedzie mozliwe dokladajac jakies mocowania itp.. okazalo sie jednak odwrotnie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To składnanie foteli było opcja nawet w e46? Boze świety . Niebawem bedzie na opcje otwieranie okien :/ kpina to mało powiedziane.

 

To ale miałem farta, bo ja kilka dni po zakupie dopiero szukałem jak to sie otwiera te tylnie fotele.Często woze sporo gratów i sie martwiłem czy sedan zamiast kombi mi wystarczy...

A moze spróbuj jakos to samemu przerobic , aby sie składały. Wywal kanape i wykombinuj cos wstawiając zawiasy i moze sie uda. Nie takie cuda ludzie robili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To składnanie foteli było opcja nawet w e46? Boze świety . Niebawem bedzie na opcje otwieranie okien :/ kpina to mało powiedziane.

 

To ale miałem farta, bo ja kilka dni po zakupie dopiero szukałem jak to sie otwiera te tylnie fotele.Często woze sporo gratów i sie martwiłem czy sedan zamiast kombi mi wystarczy...

A moze spróbuj jakos to samemu przerobic , aby sie składały. Wywal kanape i wykombinuj cos wstawiając zawiasy i moze sie uda. Nie takie cuda ludzie robili

 

 

Niby masz racje ale raczej ciezko bedzie bo w bmw siedzenie zostaje a oparcie sie sklada ciut wyzej nad siedziskiem a w przypadku standardowego siedzenia mysialy by byc zawiasy ponizej siedziska i przeszkadzalo by przy probie pelnego otwarcia...

Teraz mam jeszcze jeden problem do rozwiazania :/ moja navigacja juz dzis chyba calkiem umarla :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem? Ale co sie stało? Nie domagała juz wcześniej?

 

Miala czasem problem z odczytem DVD ale bardzo zadko to sie dzialo, potem nagle zaczela sie restartowac i po tygodniu juz nie ma mozliwosci by gadzina sie wlaczyla, caly czas restartuje sie i wisi na ekranie BMW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Typowa usterka, którą da się naprawić.

Miałem podobny problem. Gość wziął za naprawę 500zł i wszystko działało jak należy.

Mówił, że poprawiał luty na płycie i wgrał nowy program.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa usterka, którą da się naprawić.

Miałem podobny problem. Gość wziął za naprawę 500zł i wszystko działało jak należy.

Mówił, że poprawiał luty na płycie i wgrał nowy program.

 

Wlasnie udalo mi sie wczoraj znalesc faceta na slasku ktory za 500zl to zrobi :) w niedziele nawigacja bedzie w PL i potem jedzie do naprawy :) jak bede mial szczescie to do kolejnej soboty bedzie u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze konkretniejsze mycie po zimie ;)

20150402_192016.jpg

 

20150402_191836.jpg

 

20150402_193524.jpg

 

20150402_193405.jpg

 

Bylem tez robic przeglad techniczny :) i wszystko bardzo dobrze wyszlo :) i mam "podbite" na kolejny rok :)

 

IMG-20150409-WA0004.jpeg

 

IMG-20150409-WA0000.jpeg

 

No i na koniec zdjecie po tym jak wyciagnalem navigacje ktora sobie umarla ze starosci ;) i pojechala do mechanikow na reanimacje ;)

 

20150510_140930.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NIedawno umarla mi navigacja i wyslalem ja do naprawy do PL, navigacja zostala zrobiona oraz zamontowany zostal nowy laser, po wlozeniu do samochodu zauwazylem zerowniez zostal zrobiony update i musialem kodowac od nowa moje dodatkowe rzeczy np: DAB czy tez dodatkowe opcje ktore mialem zalaczone np swiatla dzienn,

I problem sie dziwny pojawil bo w opcjach mam juz zakodowane moje opcje , ale nie moge ich zmienic, np wlaczyc lub wylaczyc swiatel dziennych czy dzwiekowego wlaczenia alarmu itp. nie moge tez zmienic jednostek np z mil na km, tzn zmienia sie ale nie zmienia sie na liczniku jedynie na ekranie nawigacji

Rowniez moje glosowe komendy nie dzialaja..

O co tu chodzi jak to naprawic?? gdzie lezy problem??

Film ponizej: i ja odznaczam opcje a one same sie spowrotem wlaczaja..

https://goo.gl/photos/jnbNB1sLSck9etTPA

 

:cool2: problem rozwiazany: wystarczylo zakodowac do seri i zaczac wszystko od poczatku, niestety komendy glosowe nie dzialaja bo trzeba miec kod ktorego nie posiadam a podobno bmw chce majatek za ten kod wiec olewam ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam :)

Od momentu jak urodzila mi sie corka nie bylo zbytnio czasu na grzebanie :) ale niedawno musialem troche go znalesc bo auto zaczynalo byc nudne i schodzilo na zla droge ;)

Plann:

1.zaciski - malowanie

2. obdarcia ranow felg (cos z tym zrobic trzeba)

3. blenda na kierownicy oraz uchwyt zamykania drzwi

 

Kolejna sprwa byly moje obtarcia na felgach :) do tego uzywalem szpachli oraz pistoletu do malowania modeli, airbrush

http://www.missing-lynx.com/reviews/other/tamair/hgs.jpg

 

efekt bardzo zadawalajacy :) bardzo malo widosczne roznice, trzeba sie przygladac z bliska a z pozycji stojacej kolo wyglada wszedzie tak samo :) polecam taki zabieg na uszkodzone (delikatnie) felgi :)

 

Ponizej blenda przed w trakcie oraz po zrobieniu plus raczka przed i po , lecz niestety na raczke trzeba uzyc chyba innego preparatu bo zaczelo schodzic od krawedzi :(

ale plan juz jest co z tym zrobic wiec nie ma co plakac ;)

 

By zalozyc blende bez uszkodzenia nalepiej sciagnac tez poduszke... Kolejnosc , scigamy blende dopiero potem poduszke i nie trzeba nic dziurawic w kierownicy jak na wszystkich filmach ludzie pokazuja... sciagniecia poduszki najlepiej uzyc wygietego srubowkreta..

 

Google cos namieszalo i nie moge juz zamiescic zdjec takim sposobem jak kiedys wiec narzie daje zdjecia w linku ponizej:

https://goo.gl/photos/NpcDHEPWUJKKb7Ca8

 

 

 

Nie dawno tez musialem zmienic buty ;)

https://goo.gl/photos/4d6vG82eR21zWV6BA

Edytowane przez FIDOOO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne plany:

1.poprawa raczki

2.farbowanie skory kierownicy

3.wyciagnac wgniotke na blotniku

4.na dalszym planie naprawa uszkodzonego lakieru na tylnym zderzaku :( (szkoda gadac)

 

 

jakies pomysly jak to zrobic na wlasna reke nie oddajac do lakiernika?? moze da sie zniwelowac by bylo mniej widoczne?? chce poczekac do lata z naprawa tego ;)

https://goo.gl/photos/eFBHwHnpVayVoZMv5

 

niezbyt dobrze widac na tym zdjeciu ale jest paskudna :(

https://goo.gl/photos/FUoaWgncstwztEJu8

Edytowane przez FIDOOO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dawno nie bylo mnie :) troche sie dzialo ostatnio:

najwiekszym szczesciem w nieszczesciu , ktos chyba chcial mi ukrasc auto bo szyba wybita i zlacze diagnostyczne otwarte, na szczescie nie odjechali samochodem :)

Kupilem uzywana szybe na szybko bo w ASO na zamowienie a potrzebowalem auto i niestety szyba jest porysowana i bardzo mnie denerwuje...

 

https://goo.gl/photos/bxjd3ALUg5rPioG56

zdjecia w linku powinny byc widoczne..

 

A6Nk3bULciNqFp8WRv7Zn-5TwZ0TwzbrSFbUJ1vx2ss6aHZt2lbglkarDMGA3Zm4C0LQRde5rP9tB434BDGbGL-aiRIEOEKaQLHjsBWKKhjvxt8DMDCGeVyJ18EriDLXYyw8-BN0cLfCP0u77T7zcDdjwZiK4_y275xXEfYdhOiJC6e2surxSmoKdVnKG9B2pxEsFLH4JS6iHw8e457psf8N1Z3fgEM3SNX577MozMQFB_wUDkOVP6KfrETXWAdRv6CorGD_8j75jWrM4IHafK5E1MIzQqelJ7dJyfQ9wCUfeIUntpve9qnPoaQ-yhfeI_KoroSfP2M50c4egrZ6mqukqnbthPtiBoUwpaNCWUbXV_Kaq3WgqNU4EEuV6CYEmWE_AqhTYR80WrTRhcHeR1wahIM8vKWpvYn3g0qBV0xodqiIGn9aB3VTkXONSJyfH513liuWo_i9h-poa6JinUpPobenX8JwgVQZ2MSflvutL60PbEIKfjVW8f8GW1sDBzL7xKYyuVFMBCWGOzq62GBC2JmyejUPpjKjmHgtjNoKLhGRIFojq9uwE26C8Jzp7OtD2A=w1357-h763-no

 

0X4W67rTwYNqdU_JNq_qiAghwKjd0wrDxbFhBgVdewY9HSK9m55lX_R_zvevVGUmxPf0mz8ZGt0apVsXtvWC4Kzf3qYOH2um5WDKDrEhDlV98zizekBk_1zWSEHvmcObk8dY7CrNxcxwiThHcbByBlej2cCkWoVdOowU2QrVsDrGBP2xsqbEptrZ1JpMsojSRXhzhGyUZoS4RKBRxV6VbLV4Ob7JhCwdDMYscCCJ6XmJZo5tTR9GFkMTuRCjlwTN1U_n7mmSkDm46enjJRF1sDtEf-Hy_gJJT5nhL7VyNT7atapgHipOKdAbegFNBIowMlYey5WUajIYTND47jQiIZk9NvYkRlvBfC6lzGt-IbpNXT9LQCKiNcIVeFVzrOhdf-c1-g_DOHtBxupSll9ux-HF3jMe_ocQ04nCKRQSmkM9y_CYNWGn69tA6tMHbQ31Gr_juWNL2l-nRECvwJzjIzC_EMWuNe2UJGY6xvwz8JRwKM8XjGwEsMlHVId1CIyS0D7_bIGAbisz9UyQMiCVgVHn1Oa_f1da-QBS6zV2_07qF2Zj-sGxO9TqTg06S-ftUM6x6w=w1080-h608-no

 

1BmeVij0tyYOaEwjwE_jsxoCk2kXzvOwVD6XHGFMFx-RwkI7nzt248Mi16UWJO_bu_DEHCG1sttDZotyyU32JJMEeesRgr1sZKcgmIdcQxR-zPBgNSBTAxpaYtXB3kl38oCDDBYBVQ-E3g0gdx7afJDKohRHruuE-nVehp_SXYCw48yc745_nRDrgQr6f4XfU0LAnE3jHmC12b0yxEUNxM7atXT7drMse_GcIu3k5KlsBBPdQzr5vzRgHM1yjEt5v8QgpI-JWxr8LD9F2bq4DDEKVOA3GgSz21D8sssB7POff8pPmRBEHnRPt3RJ93h30Ee4sCtlcIDI-OTgfHjh7oSn7i53PH_r7_Hx2BkzCcNdOMd-RI3TFsJgcfZBdEOn_VvXvovjgUvfN1XIjq7i-rOSkuyd9bytnDbC_lWrWwEqfe_qHq1CAfyjMWssfwmxhGz5LX6zaWbl7Pav69X8cirOzZiOP6RiBLARRVw1RqEojCPndJ5saFR7FKij0JR6Rtwi_NzodzIErVw0iDit-W77UUCCV9iwN3lGVafI_e0LjIDvxLU-ZNqVdWx-mYtq8_Gx1A=w430-h763-no

 

zllbghxTcqqLTBN-6K83_5CwPXXQ-6gos7k9_OhRej3lveGwtLvgDXZ0tl7kXJoHEKHXC1-pJVt_817PIuZlttqV0Znh8534856YucmXVS6-sHVj-3oX5zdiZpWLPTV2HbNG-yD056OpWZOE3UEelP0Rsd1CeaOu2-aZIM8ES6huDc3wm41WhsoYiKE8jKBdIbYJY0iZcT_pX91CSHhcRkuwffwB-26kDk0S75e5yEz9jqelIA71yeDjZ1FZNDYawxm_Bibqmgcyukdw7fvpZhtPKYgrrn5w0RwyOg-ICGxe5chlh-wz3fFb_qsaY5t-n8vVfWSVx4tfSNVyshbibXNkFNG7dWMCI3B8v0OnGFOvO9uwe8OjklmEwoIteCYKWFan4_8UOYQVWEaEN7MVb3cUR72YBq6gxm5PABroN98pwEyB0ix-zCbRVIJM2l7NrXAuuBCU140qW695dckpBDIhlP1-ZfAzs3A4R8IUaqkgejWNREMajDOnorst82SSuej3rC0yM_uf0cgyA6iBJnqZnWGcUVj0JuPpAuVF4wuozJ8QgbcOGlOSB-rPykLrp7EaJQ=w1080-h608-no

i wczoraj po tym wszystkim sprawdzilem bledy w aucie i troche sie zdziwilem ile bledow sie pokazalo.. co myslicie ??

 

Motor Control:

Engine / Motor

Glow plug cylinder 5

Code: 004252

Glow plug cylinder 3

Code: 004232

Cylinder 4 glow plug control

Code: 004242

Glow plug cylinder 6

Code: 004262

 

swiece zmienialem 3 lata temu , ale czemu np pokazuje na cylindrze 4 ze to control unit problem ma??

co myslicie trzeba zmienic?

 

Central info display / Zentrales Display

Central control timeout

Code: 00A468

 

Nie mam pojecia skad ten blad ?

 

Air conditioning / Klimaanlage

Fresh air / recirculation / air flow flap LIN

Code: 009C4A

 

Tego tez nie rozumie ?? gdzie szukac ??

 

Immobilizer System:

CAS

brake light

Code: 00A0B0

CAS Supply Error

Code: 00A0B2

Signal detection error rate

Code: 00A0B5

Signal detection error rate

Code: 00A118

 

Mam wrazenie ze po probie kradziezy to moglo wyjsc...

 

Audio/Navi/Communication:

Phone / Telefon

Long and / or frequent Unlocks

Code: 00D691

 

nie wiem gdzie tego szukac??

 

Fussraummodul /FRM

Communication with the driver's side mirror disturbed

Code: 009CC1

LIN communication

Code: 009CCF

 

No i ten tez mnie zastanawia bo nie widze zadnego problemu

 

 

Dodatkowo mam dwa zderzaki uszkodzone i grazki stabilizatora, ktore mam zamiar zrobic na dniach.

w planach mam:

1.skonczyc splitery i zalozyc

2.zrobic porzadek z bledami i naprawic wszystko

3.glinkowanie auta

4.woskowanie

5.naprawa rantow felg :(

6.malowanie skory kierownicy /(regeneracja)

7.zderzaki jak bedzie jakis normalny lakiernik

8.zmiana koncowek wydechu

9.zmiana szyby z porysowanej na ladna i moze jakas lekka folie sciemniajaca by trzymala sie szyba w razie kolejnego wlamania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszystkie błędy poza DDE po skasowaniu raczej nie wrócą i są związane z tym że ktoś grzebał. Te z DDE są związane z padniętym sterownikiem i/lub świecami żarowymi, trzy lata wystarczą żeby niektóre siadły a te sterowniki też są usterkowe - poszukaj na forum można je regenerować. Dobrze że im się nie udało odjechać, wybita szyba świadczy o tym że to jacyś amatorzy.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.