Skocz do zawartości

Poduszki pod silnik 530xd objawy zużycia ???


zyga49

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

jakie moga byc objawy zużycia poduszek pod silnikiem ??? u mnie jak depne konkret to w pewnych momentach wyczuwam wibrations ale mysłałem że takie ma pier..niecie ;-) ze az sie trzęsie ale mój mech sugeruje poduszki które do XD serwis only ;-) MOze ktos juz to miał i robił i zna czy to napewno to ????

 

 

Z góry wielkie dzieki .... a i przeglądałem forum żeby niebyło ale w tym temacie jakos nie znalazłem za dużo ;-) i :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że w mojej okolicy jest tylko jeden który mówi że jest pewien że to właśnie to ... jutro wymieniam tarcze bo na 100% krzywe biły przy hamowaniu klocki też out

 

 

 

a jak można zdiagnozowac żużyte poduchy ??? może jest jakiś sposób żeby to wykluczyć ? jak bede wiedział że to one na bank to oczywiscie podjade do ASO bo tylko tam sa dostepne ale zanim to zorbie wolałbym miec pewność i ulokowac kase w prawdziwa usterkę ..sam rozumiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

No to Cię zasmucę bo poduszki są zamienne z tymi z 530d, i nie musisz wydawać pieniążków w ASO...

 

Sam wymieniałem u siebie poduchy jakiś miesiąc temu, u mnie objawem był basowy rezonans na postoju ( w sumie po wymianie i tak do końca nie zniknął) i właśnie takie wibracje delikatne podczas przyspieszania i do tego podczas ostrego ruszania potrafiło cos stuknąć pod maską, wielu mechaniorów obstawiało wachacze, drażki , maglownicę a mój prywatny mechanik z zakładu jak mu się nidziło wziął łom polazł pod auto wylazł stwierdził że to poduchy no to wymieniłem, jak je wyjął i wziąłem do ręki starą i nową to masakra była, w starej można było fiutkiem ruszać w każdą stronę bez oporów w nowej praktycznie wcale...

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO kurcze to ciekawą rzecz napisałeś bo własnie dzis wymieniałem tarcze i klocki i przy okazji mech zajżał pod auto i breszką sprawdził poduchy i faktycznie są juz zmęczone ale jendocześnie stwierdził że sa zupełenie inne nic w 530 d ...... kurcze mówisz że pasuja bez problemu ??? ale co generalnie jest poprawa tak ??? ja tylko mam tzw mrówki przy deptaniu na gaz ;-) na postoju spokój cisza ....

 

Jeśli faktycznie pasuja i jest oki to byłoby superowo ;-) bo w Aso chyba 1300zł komplet ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

No nie wiem w jakim ASO zamawiasz ale ja mam komplet po 610zł po rabacie a 680 bez rabatów w ASO Wroclaw więc nie ma tragedii :twisted:

 

Ale spokojnie z 530d podejda tylko musisz szukac z fiutkiem do podcisnienia

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgania były najbardziej odczuwalne na R i P, na D praktycznie nie odczuwalne i na N to samo. Sprawdzaliśmy po kolei poduszki organoleptycznie i wychodziło że to one są zużyte ale przy okazji wymiany konwertera wyszło że to jednak koło pasowe,które wcześniej sprawdzaliśmy i wyglądało dobrze a największe pęknięcia gumy były od strony bloku silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic u mnie wychodzi metoda wspomnianą przez ciebie że to własnie poduszki ale i też jakis przegubik na wale lub podpora wału , czas na wymiane wszystkich tych elementów i sie zobaczy czy zabawa trwa dalej czy narazie wystarczy .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.