Skocz do zawartości

Białe żarówki F10


patryk1491

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam lampy soczewkowe, chciałem doposażyć auto w ksenony, ale za duże koszty. Znajomy polecił mi założenie żarówek świecących białym światłem, podobno efekt bardzo dobry. Teraz moje pytania: Czy faktycznie efekt jest podobny do ksenonu? Jakie żarówki spełnią moje wymagania? (typ, firma, model)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki, które świecą jaśniej, bardziej białym światłem, to raczej podobnego efektu do xenonów to nie dają. Mogą dawać więcej luxów, bardziej doświetlać drogę. Swego czasu próbowałem w innej marce tego rodzaju wynalazków, ale efekt był niezauważalny dla mnie. Za to na pewno mają niższą wytrzymałość. Co pół roku, góra rok, musiałem zmieniać.

Nie wspominam oczywiście, o tych wszystkich żarówkach w niebieskich tonacjach a la xenon, bo tego to w życiu bym nie założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

Posiadam lampy soczewkowe, chciałem doposażyć auto w ksenony, ale za duże koszty. Znajomy polecił mi założenie żarówek świecących białym światłem, podobno efekt bardzo dobry. Teraz moje pytania: Czy faktycznie efekt jest podobny do ksenonu? Jakie żarówki spełnią moje wymagania? (typ, firma, model)

 

Pozdrawiam!

 

Rozumiem, że celem są kompleksy i nic więcej? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W Twoim przypadku możesz założyć tylko ksenony nieskrętne. Kupisz ładne za około 4 tys zł. Swoje lampy sprzedasz pewnie za 1000 zł co najmniej. Dopłata wychodzi 3 tys zł. Nie wiem czy masz spryskiwacze, bo samopoziomowanie możesz odpuścić, nikt Ci tego na przeglądzie nie będzie sprawdzał. Jeżeli spryskiwacze masz to w sumie Twoja przeróbka ograniczy się do wymiany lamp i zaprogramowania (myślę, że za 100-200 zł ktoś Ci to zrobi). Podejrzewam, że taka kwota Cię nie przeraża, więc jak już faktycznie musisz mieć ksenony to je po prostu załóż i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw sprawdziłbym kilka żarówek typu cool white, night breaker, blue vision, X-treme Vision etc... oczywiście tych dobrych autorów i nie z alledrogo tylko ze sklepu. Najpopularniejsze to: Philips, Osram, Bosch. Jeśli dalej będzie źle, to wtedy można myśleć nad wymiana lamp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Problem w tym że nie znam nikogo w okolicy kto by mi takie coś zrobił.

 

Mogę prosić o podanie typu żarówki do F10?

 

Kolego szukaj uzywek jest tego duzo na alle i pisz do kolegi Prmax on wszystko Ci ogarnie od A do Z, z żarówkami daj sobie spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam Kolegow !

Posiadam F10 zwykle lampy na zarowkach H7 chcialem je wymienic na biala/niebieska barwe wiec kupilem zarowki 4x Philips Diamond Vision 5000k po wymianie okazalo sie ze swiatla mijania (soczewka) po wlaczeniu zapala sie na okolo 1 min po tej chwili mrugna i juz zgasna na dobre pojawia sie komunikat o uszkodzeniu lewej zarowki mijania po przelozeniu zarowek na te co byly przed wymiana jest ok natomiast na swiatlach drogowych te same zarowki sprawuja sie dobrze.

Dodam ze moc zarowek Philips Diamond Vision 5000k to 55W o tej samej mocy zarowki byly przed wymiana.

Domyslam sie ze jest to problem wiekszego poboru pradu niz podaje producent moze ktorys z kolegow pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafal1975

wiesz zastanawialem sie przez chwile nad kojejna wymiana H7 w low beam moim typem jest "H7 Osram Cool Blue Intense Low Beam Bulbs" mysle ze tym razem bedzie ok.

Moze jeszcze ktorys z kolegow ma inne sugestie ?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam Panowie

 

nie wiem czy slyszeliscie o zestawach HID u mnie taki zestaw kosztuje 52 funty i zmnienia kazde auto nie wazne z jakimi zarowkami na xenonki

 

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-5-Series-F10-F11-HID-XENON-LIGHTS-CONVERSION-KIT-H7-XENON-BULBS-WHITE-KIT-/251464435976?fits=Car+Make%3ABMW%7CModel%3A5+Series%7CCars+Year%3A2011%7CPlat_Gen%3AF10%7CCars+Type%3A520d&hash=item3a8c72c908:g:0uwAAOxyni9TEjcg

 

tu macie przyklad ten jest ciut drozszy ale nie trzeba wymieniac lamp mozna to samemu zrobic pod domem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że zmienią, jak wiązka światłą nigdy nie będzie taka jak w xenonie, jedynie barwa.

 

Widzę, że już się zaczynają kombinatoryki w f10-tkach z hidami, całe szczęście, że polift miał xenon w podstawie.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A kto w Polsce kupuje ksenony żeby mieć skuteczniejsze światła? Statystyczny Polak kupuje samochód koniecznie z ksenonami, żeby inni widzieli, że ma. Bo BMW bez ksenonów to niby taka lipa. Co z tego, że z miasta raz w roku wyjeżdża, więc ten ksenon mu potrzebny jak łysemu grzebień. Niestety nadal większość Polaków leczy kompleksy samochodami. Przykre to jest ale prawdziwe. Tylko część nabywców BMW kupuje je, bo to po prostu najlepsze samochody w swojej klasie i ten ktoś potrafi to odczuć i docenić. Większość nadal kupuje te auta dla pokazania się. No więc i ksenon musi być, nawet jak ledwie świeci. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Panowie, Panowie spokojnie. Oczywiście polak polakowi nie równy, i zawsze oceny, cebule itd... Ale wróćmy do tematu. Miałem w e46 h7 ale założyłem hidy, i różnica kosmos taka prawda... teraz mam f10 od dwóch lat jeżdżę w nich na h7 racing philips i tragedia chce sobie doposażyć w hidy, ale możne ktoś już montował zakładał... jakieś rady? zdjęcie ponieważ nie chciał bym rozszczelnić lampy z tylu ta zaślepka ze względu na to ze raz jej nie dokręciłem i zalałem moduł tms droga sprawa nie chciał bym tego powtórzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, Panowie spokojnie. Oczywiście polak polakowi nie równy, i zawsze oceny, cebule itd... Ale wróćmy do tematu. Miałem w e46 h7 ale założyłem hidy, i różnica kosmos taka prawda... teraz mam f10 od dwóch lat jeżdżę w nich na h7 racing philips i tragedia chce sobie doposażyć w hidy, ale możne ktoś już montował zakładał... jakieś rady? zdjęcie ponieważ nie chciał bym rozszczelnić lampy z tylu ta zaślepka ze względu na to ze raz jej nie dokręciłem i zalałem moduł tms droga sprawa nie chciał bym tego powtórzyć.

Dlaczego hidy a nie od razu LED'y ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.