Skocz do zawartości

nie zapala


dentysta1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam bmw e46 318d z 2002 r. Niestety w dniu dzisiejszym autko odmówiło mi posłuszeństwa, mianowicie postanowiło nie odpalić.

Po przekręceniu kluczyka wszystkie lampki się palą, ale w ogóle nie kręci.

 

Od jakiegoś miesiąca były podobne problemy, ale po kilku próbach z reguły zaskakiwał. No niestety dzisiaj nie. Ktoś sugerował mi , że przyczyną może być bendiks.

 

Czy ktoś może podpowiedzieć mi, w którym kierunku mam iść z naprawą?

 

Z góry dziękuję:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bendiks nie, on wstrzeliwuje zębatke rozrusznika na silnik , bez niego rozrusznik by kręcił normalnie tyle że w "powietrzu"

 

Natomiast przy zawieszonych szczotkach rozrusznika przy próbie odpalenia słyszał byś tylko "klikniecie" bendiksa i nic wiecej "cyk cyk" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie niestety nie było nic słychać echo tylko, i okazał się rozrusznik dodatkowo ja miałem automat i musieliśmy zaciągnąć i rozpędzić bume do 70km/h i wtedy odpaliła i dla tego od razu wiedziałem ,że rozrusznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak nie odpalił był zimny czy rozgrzany?

Dopisz 318d do tytułu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzięki wszystkim za porady.

 

Jak nie odpalił to był zimny. W zasadzie, to chyba jak był zimny to bywało gorzej - trzeba było wcześniej więcej razy kręcić kluczykiem, żeby odpalił. W ciągu dnia, już po porannym rozruchy też się "zacinał", ale z reguły odpalenie wymagało tylko dwu-trzykrotnego przekręcenia.

 

PS A gdzie mam szukać rozrusznika, żeby w niego stuknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A zagladasz pod maske czasami u siebie w aucie? :twisted: rozrusznik to nie igla. Edytowane przez feel_x

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A kobita to zwracam honor :hand:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=EU51&mospid=47629&btnr=12_0630&hg=12&fg=25

Tak to wyglada nie wiem jak w dieslu czy po prawej czy po lewej stronie, ale powinien byc po prawej nisko i w tyle silnika.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze...stukałam, mam nadzieję, że w odpowiednią część, czyli w rozrusznik. Niestety samochód nie zapalił. Natomiast wyraźnie słyszałam takie "cyk cyk" przy próbie odpalania.

 

Nie próbowałam jeszcze zapalić go z popychu, bo nie miał mi kto pomóc. Może jutro się uda.

 

W każdym bądź razie czy ktoś mógłby mi polecić rozsądny warsztat w Wawie lub okolicach, który mógłby mi zdiagnozować przyczynę i naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zeby wykluczyc rozrusznik to trzeba probowac na popych. Nie wiem tylko jak jest w dieslu z popychem. Bo benzyniak spokojnie zlapie po przepchaniu 3 - 4 metrow byle by troche sie toczyl. Nie wiem jak to jest z ropniakiem czy nie trzeba go na line i rozbujac do tych 20 czy 30km/h. Jak na zaciag nie zlapie i po stukaniu nie zlapal to moze byc cos innego niz rozrusznik. A czym stukalas? Bo jak reka to raczej nie pomoze. Kawalek rurki albo mlotek i palnac go :-D

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam bmw e46 318d z 2002 r. Niestety w dniu dzisiejszym autko odmówiło mi posłuszeństwa, mianowicie postanowiło nie odpalić.

Po przekręceniu kluczyka wszystkie lampki się palą, ale w ogóle nie kręci.

 

Od jakiegoś miesiąca były podobne problemy, ale po kilku próbach z reguły zaskakiwał. No niestety dzisiaj nie. Ktoś sugerował mi , że przyczyną może być bendiks.

 

Czy ktoś może podpowiedzieć mi, w którym kierunku mam iść z naprawą?

 

Z góry dziękuję:-)

 

Prawdopodobnie EWS Ci figle plata. Albo wina EWSa albo kluczyka. Oj napisałem to, nie czytając, że już ktoś potwierdził. Trudno...

 

Dużo. Z alledrogo komputer z EWSem i kluczykiem zakupiłem za 200zł. Kwestia dorobienia grotu za 30zł i przełożenia bebechów kluczyka.

Opcja 2 = Sam EWS pewnie koło 30-50zł, do tego czysty kluczyk z allegro 200zł plus kodowanie 100zł i grot 30zł to i tak taniej.

 

No ale jak za kompleks (wymiany nie dokonywałaś sama), to nie tragedia. Ważne, że działa.

Zastanawia trochę, co ten gość tak naprawdę zrobił. Bo jeśli wymienił EWSa to nie ma szans, że zakodował do nowego EWSa stary kluczyk z pilotem, bo się fizycznie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.