Skocz do zawartości

Zbyt lekko działające wspomaganie...


qlimax85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam od 3 lat bmw e90. Zawieszenie obniżone, pakiet AC Schnitzer, na kolach 19.

Auto prowadziło się zawsze wyśmienicie. Trzymało świetnie na zakrętach przy sporych prędkościach.

Niestety ostatnio zauważyłem że kierownica chodzi jakby dużo dużo lżej... Auto nie prowadzi się już tak pewnie jak to było wcześniej. Strach jechać ponad 100km/h na drodze dwukierunkowej jeszcze gdy z przeciwka jadą Tiry. Nie wiem czy to wina bezpośrednio układu kierowniczego czy może problem leży w czymś innym ? Dodam iż zawsze na postoju czy jadać wolno kierownica szla dosyć ciężko. Docenić to można było właśnie przy większych prędkościach. Pewnie można było czuć auto.

Miał ktoś podobny problem ?

Edytowane przez qlimax85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trochę dziwne, ale podaj więcej szczegółów takich jak: czy coś ostatnio było zmieniane w samochodzie, jaki typ wspomagania (elektryczne czy hydrauliczne), rodzaj opon RFT czy zwykłe, itp. Dodatkowo czy problem jest zawsze czy tylko czasem na niektórych odcinkach dróg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie było zmieniane w samochodzie. Wspomaganie hydrauliczne, opony zwykle 235/35 19

Ostatnio zrobiłem dłuższa trasę. Włoskie dolomity i z powrotem. Dosyć długi odcinek przejechany bo bardzo nierównej autostradzie( Ostrawa- Brno płyty betonowe). Problem jest zawsze, powiedziałbym nawet że kierownica chodzi coraz lżej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 19 po płytach betonowych to trzeba mieć mocne nerwy :). co do bicia przy hamowaniu albo tarcze albo felgi pokrzywiłeś ( choc przy felgach to by biło też podczas normalnej jazdy ), co do wspomagania to trochę absurdalny przypadek :), raczej jak coś ZDYCHA to coraz gorzej a nie coraz lżej chodzi :)

 

pzdr.Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze iż przy wyhamowaniu na nierównej nawierzchni kierownicą rzuca dosyć mocno na prawo i lewo. Kiedyś też było to odczuwalne ,ale nie aż w takim stopniu jak teraz gdy kierownica chodzi lekko.

Może gałka lub drązek masz wybity w układzie kierowniczym, bicie przy hamowaniu to tylko od pokrzywionych tarcz hamulcowych w najgorszym wypadku magiel do roboty :(

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak sam sobie nie mozesz albo nie umiesz sprawdzic to jedz do mechanika, widze ze kazdy strzela pytanie czy celnie, zanitrygowala mnie ta galka w wypowiedzi jednego z kolegow, czerwony330d moze napisac co kryje sie pod ta galka ???
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie pojechał bym do mechanika wiedząc że mam do czynienia naprawdę z fachowcem.

Zapomniałem dodać iż przy maksymalnym skręcie na postoju w prawo lub w lewo słychać dziwne "chrobotanie". Jednak wcześniej też to występowało i nie miało żadnego wpływu podczas normalnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sam sobie nie mozesz albo nie umiesz sprawdzic to jedz do mechanika, widze ze kazdy strzela pytanie czy celnie, zanitrygowala mnie ta galka w wypowiedzi jednego z kolegow, czerwony330d moze napisac co kryje sie pod ta galka ???

Kolego jeśli chodzi o gałkę to miałem na myśli końcówkę drążka kierowniczego bo przy wybitej końcówce (gałce) objawy niestabilnej jazdy są możliwe a jeśli chodzi o magiel to wiadomo że przy kołach 19 cali szybciej się kończy.

Chętnie pojechał bym do mechanika wiedząc że mam do czynienia naprawdę z fachowcem.

Zapomniałem dodać iż przy maksymalnym skręcie na postoju w prawo lub w lewo słychać dziwne "chrobotanie". Jednak wcześniej też to występowało i nie miało żadnego wpływu podczas normalnej jazdy.[/quote}

Przy maksymalnym skręcie występuje wycie pompy zależy jak to nazwiesz i to normalne zjawisko, najlepiej podjedź do mechanika niech obada ci maglownicę i cały układ kierowniczy bo raczej tam trzeba szukać przyczyny.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony330d widzę że mieszkasz w moim regionie. Mógłbyś polecić konkretnego fachowca w tej dziedzinie czy tylko serwis zostaje ?

A skąd dokładnie jesteś?

Bo szczerze powiedziawszy to wszystko w autku sam sobie naprawiam :D

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem wspomagania "Servotronic"? Ono dopasowuje siłę wspomagania, do prędkości jazdy. Realizuje to dzięki elektrozaworowi, który zmniejsza ciśnienie w układzie i tym samym wpływa na osłabienie siły wspomagania przy większych prędkościach. Wpływa też, na mniejsze spalanie w trasie.

 

Nie jestem tylko pewien i nie mogę się doszukać, czy w M47TU2 już był on dostępny jako opcja. Rozkoduj VIN. Jeżeli go masz, to uszkodzeniu uległ zawór lub połączenia elektryczne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.