Skocz do zawartości

[E91] Głośna praca silnika po wymianie oleju


friday69

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

mam pewien problem z głośną praca silnika. W zeszłym tygodniu wymieniłem filtr paliwa, filtr oleju, olej w silniku na MOTUL 8100 X-CLEAN + 5W30 (wcześniej Mobil z normą LL04), olej w skrzyni biegów oraz simering skrzyni biegów - mały wyciek oleju ze skrzyni.

Od czasu wymiany zauważyłem, że silnik głośniej pracuje, podobnie trochę jak w zimie na zimnym silniku. Termostat sprawny, szybko łapie temperaturę 88-90 st.

Pokrywa silnika dobrze zamontowana. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, na nowym oleju silnik zaczął glosniej pracowac - nawet przez mysl mi przeszlo ze podrobioby kupilem.

Z tym ze u mnie to Castrol.

Mam dobry sluch i napewno mi sie nie wydaje - rozrzad mam zaplanowany na za 2 tygodnie.

Dziwne tylko ze po wymianie sie zrobilo glosniej - bo w samochodach ktore do tej pory mialem raczej sie ciszej robilo po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie u mnie tuz przed wymiana rozrzadu, auto stalo sie bardzo glosnie. Wiedzialem ,ze nie moglo to byc od starego oleju, ktory wtedy mial jakies 14kkm.

Jak sie okazalo halasowal prawdopodobnie peknieta prowadnic lancucha.

 

Troche niepotrzebnie wymieniales olej , jak z 2 tygodnie masz robic remont silnika. Pewnie trzeba bedzie spuscic olej :| .

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz 2 miesiące wczesniej umowielm sie na robote rozrzadu - mechanik nie mogl mnie przyjac wczesniej bo sam mial urlop i musial powypychac zalegle roboty, a potem ja mialem.

Ale wyjezdzalem na wakacje gdzie mialem przejechac okolo 4500km.

Mialem na oleju 19tys. Tak wiec stwierdziłem ze lepiej jechac w trase na nowym pomimo ze za 5-6tys bedzie do zlewki.

Wielkie bylo moje zdziwienie jak po wymianie motor zaczął glosniej pracowac.

Nic, w trase pojechalem,bo nie chcialem sie tluc leonem zony i zrobilem 4200km na wczasach i ok1000km po.

Auto pracuje glosniej - na zimnym tak jak kolega napisal jak w zimie.

Jakby ten olej byl zagęsty.

Teraz staram sie mniej jezdzic bo najprawdopodobniej słysze łancuch - bede wiedzial po robocie czy to to.

Słychac go tylko jak auto schodzi z obrotów, nie jest to szuranie takie jak na filmikach na youtube.

U mnie jest bardziej grzechotanie przy schodzeniu z obrotów.

Nie moge zrozumiec tylko dlaczego jest gorzej po wymianie oleju.

Jak bym wiedzial ze tak będzie to bym pojechal na wakacje na starym oleju - komp pokazywal jeszcze chyba 17000 to wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trafiłeś jakiś podrobiony olej i dlatego silnik chodzi głośniej. Mój benzyniak chodzi nie tyle głośniej, co po wymianie oleju stracił kilkanaście koni mocy (dosyć mocno odczuwalne)m a po zlaniu dziadostwa i wlaniu nowego z InterCarsu, moc nie wróciła. Teraz bujam się z problemem i nie wiem gdzie są moje KM...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto zmienia olej co tyle km, ostatnio bmw oficjalnie zmieniło wymiany na 10k mil czyli jakies 15kkm... ja zawsze zemianim olej co 14-15k..... mimo że leję wypasiony olej......

 

Co tyle kilometrów zmienia większość niemieckiego spoleczenstwa - tak jak wskazuje komputer.

 

Czy informacja która podajesz z Usa nie dotyczy czasem tylko silnikow benzynowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Juz 2 miesiące wczesniej umowielm sie na robote rozrzadu - mechanik nie mogl mnie przyjac wczesniej bo sam mial urlop i musial powypychac zalegle roboty, a potem ja mialem.

Ale wyjezdzalem na wakacje gdzie mialem przejechac okolo 4500km.

Mialem na oleju 19tys. Tak wiec stwierdziłem ze lepiej jechac w trase na nowym pomimo ze za 5-6tys bedzie do zlewki.

Wielkie bylo moje zdziwienie jak po wymianie motor zaczął glosniej pracowac.

Nic, w trase pojechalem,bo nie chcialem sie tluc leonem zony i zrobilem 4200km na wczasach i ok1000km po.

Auto pracuje glosniej - na zimnym tak jak kolega napisal jak w zimie.

Jakby ten olej byl zagęsty.

Teraz staram sie mniej jezdzic bo najprawdopodobniej słysze łancuch - bede wiedzial po robocie czy to to.

Słychac go tylko jak auto schodzi z obrotów, nie jest to szuranie takie jak na filmikach na youtube.

U mnie jest bardziej grzechotanie przy schodzeniu z obrotów.

Nie moge zrozumiec tylko dlaczego jest gorzej po wymianie oleju.

Jak bym wiedzial ze tak będzie to bym pojechal na wakacje na starym oleju - komp pokazywal jeszcze chyba 17000 to wymiany.

 

Jaki masz przebieg, że musisz zaglądać do rozrządu?

Jesteś pewien, że to grzechotanie podczas schodzenia z obrotow to rozrząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a czy przy wymianie oleju nie bawiles sie innymi "urzadzeniami" :?:

 

Kiedys krzywo zalozylem filtr paliwa i tez silnik dawal jak stare TDI :norty:

Innym razem ,w poprzednim aucie, przedni tlumik byl juz troche nie halo i tez jakby mocniej halasowal silnik. Nie dalo sie z kabiny ani kolo samochodu jednoznacznie tego stwierdzic.

Dopiero po wjechaniu na kanal i dodaniu gazu okazalo sie ,ze mocniej od silnika halasuje tlumik, wlasnie ten pierwszy :duh:

 

Ale... albo kupiles podrabiany olej, albo ten co miales wczesniej byl po prostu gestszy, a Motul jest troche rzadszy.

 

Najpierw obadaj silnik od dolu ... A wogole to sie nie przejmuj, masz niedlugo wymiane rozrzad, wiec olej pewnie do wymiany :cool2:

Tym razem wlej mobila 1 :wink:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja akurat nie wymieniam rozrządu tylko inny kolega :]

Mój mechanik wszystko robił, dodatkowo zmieniał simering przy skrzyni biegów z powodu wycieku oleju. Może tam coś nie zagrało i dlatego jest głosniej...

Za 500km mam jechac na kontrolę i powiem, aby zajrzał czy wszystko gra na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.