Skocz do zawartości

E39 Kopci na biało M52B25


Maniek12341

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od jakiegoś czasu zauważyłem,że zaczęła kopcić na biało,ciepły czy zimny silnik. Nie zdziwiło by mnie to jakby była zima,ponieważ to para wodna ,ale w lecie przy +30 stopniach to się trochę mi podejrzane wydaje. Czy to uszczelka pod głowicą będzie do wymiany czy coś innego? Silnik M52B25. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jak by był jakiś filmik.

Masz gaz? Może zatankowałeś chrzczone paliwo. Praca silnika się nie zmieniła? Nie pali gorzej?

Odkręć na zimnym zbiorniczek i niech ktoś odpali silnik. Obserwuj czy nie ma bąbelków. Sprawdz jaki kolor jest oleju.

Nie przegrzewa się? Jeśli nie będzie bąbelków to zakręć zbiorniczek i sprawdź czy szybko węże nie puchną.

 

Ale niestety w takich temp kopcenie to może wskazywać na uszczelkę bądź głowicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwko to tylko Verve leje,gazu nigdy nie widziało. Tak powyżej 4tyś obrotów przestaje ciągnąc tak dobrze. Silnik się nie grzeje,nawet nie dogrzewa się,jak się spokojnie jedzie to ciężko dobija do 90stopni,jak się przyciśnie to dopiero,potem spada przy jeździe z górki albo przy nawet spokojnej jeździe. Olej nie dawno był zmieniany,nie jest czarny tylko już ciemny się zrobił,kolor ciężko jest mi określić na bagnecie jak czarny wygląda a na ściereczce jak brązowy. Zrobiłem kreske na bagnecie i tak jakby trochę oleju przybyło :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź to co mówiłem. Te bańki w układzie chłodzenia. Jeśli nic nie zauważysz jedź zrób test na obezność co2 w układzie i będziesz miał głowe spokojną. Jeśli wyjdzie ok to jedź kup termostat, ale było by to dziwne jeśli był by winowajcą. Będziesz miał szczęście :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bąbelków nie ma ,węże nie puchną a i tak kopci. Po odpaleniu nie kopci dopiero jak się przegazuje po np 2-3 min to zaczyna kopcić. Podjadę i zrobię analizę spalin jak będę miał chwilę czasu. A możecie powiedzieć jaka jest dopuszczalna norma co2 dla tego silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Termostat wymieniony,kopcenie ustało :) Okazało się,że stary za wcześnie się otwierał(gdzieś tak 60-70 stopni) i miał pęknięte jedno to ramię co trzyma sprężynę. Teraz jak wryta wskazówka stoi w połowie i nie opada podczas wolnej lub z górki jazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.