Skocz do zawartości

E87 Tylny spryskiwacz.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam taki problem, tylny spryskiwacz nie dostaje płynu. Słychać jak pompka próbuje pchnąć lecz nie widać ani kropelki.

 

Czy w 1 są 2 zbiorniki osobne ? Czy to może jakaś wada ?

Opublikowano
mam ten sam problem. Zbiornik jest jeden. Wada to zaworek w klapie bagażnika lub zapchane sitko na pompce w zbiorniku. Albo ty jesteś inny i przewód Ci padł :wink:

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Opublikowano
rozbieraj mechanizm wycieraczki tylnej tam najczesciej sie zatyka. banalny temat....
Opublikowano
Też miałam taki problem i był problem z wężykiem... mechanik mi naprawił i działa. W sumie to była błachostka i podobno każdy sam może to sobie zrobić jak się zna... ale mój mąż w tej kwestii jest ciemny ;)
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
podłącze się pod temat, też u mnie płyn nie leciał, ale przeczyściłem tylną dyszę i jest ok. Mam tylko pytanie, bo u u mnie jest tak, że jak odepchnę manetkę aby włączyć spryskiwacz, to słychać że silniczek pracuje tylko cyklicznie (tzn 3sek pracy przerwa 3sek i znów praca i tak kilak razy) a nie tak jak przednie ciągle. Czy to normalne w tym typie? Trochę mnie to denerwuje, bo zanim płyn wyleci na szybę to wycieraczka zdąży zrobić "kurs" na sucho...
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Ten temat był już kiedyś poruszany...

Warto regularnie używać spryskiwacza (raz dziennie). Inaczej problem będzie powracał jak bumerang. Czyli będzie nas czekać notoryczne czyszczenie dyszy, przewodów itd.

 

Natomiast co do zaworka... jest on tak skonstruowany, że płyn raczej nie ma szans na powrót. Działanie tego elementu do złudzenia przypomina wentyl rowerowy.

Być może płyn na odcinku zaworek - dysza, szybko odparowuje, zwłaszcza latem.

 

Jeszcze się nie spotkałem, by w naszych jedynkach przy pierwszym naciśnięciu manetki, pojawił się płyn na szybie.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Fakt, po czyszczeniu używam spryskiwacza coraz częściej i jest lepiej, ale najczęściej pierwsza mgiełka pojawia się podczas końca pierwszego ruchu wycieraczki i napływ płynu rośnie z każdym kolejnym ruchem... ale fakt szału nie ma. Mam w domu też swifta 2008r i tam jest fajna opcja, można puścić sam płyn na szybę bez ruchu wycieraczki (o tył chodzi).
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Fakt, po czyszczeniu używam spryskiwacza coraz częściej i jest lepiej, ale najczęściej pierwsza mgiełka pojawia się podczas końca pierwszego ruchu wycieraczki i napływ płynu rośnie z każdym kolejnym ruchem... ale fakt szału nie ma. Mam w domu też swifta 2008r i tam jest fajna opcja, można puścić sam płyn na szybę bez ruchu wycieraczki (o tył chodzi).

 

Myślę, że zaworek jest za daleko od dyszy. Zanim ten dystans przebędzie płyn, wycieraczka zdąży wykonać ruch.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
Byłem przekonany ze cos sie zepsuło ale po przeczytaniu rzeczywiście okazało sie ze wystarczyło przedmuchac dyszę i płyn leci ;)
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Moi drodzy,

 

Wiec Zonka w swojej 1 zglosila mi problem niedzialajacego spryskiwacza. Wiem, ze niedzialna praca w g... sie obraca, ale postanowilem tam zajrzec.

 

Zdemontowalem plastik i teraz pytanie. Gdzie konkretnie sie zapycha ?? Oczywiscie silniczek sprawny. Czy wystarczy to przedmuchac od strony dyszy na klapie czy gdzies od srodka ??

 

Chyba jednak w niedziele sie odpoczywa :evil:

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

  • 8 lat później...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Od tamtej pory kiedy zlikwidowałem nieszczelność, zdarza się że dysza się przytka jak w każdej e87. :(

W takim przypadku wyciągam dyszę i przetykam zazwyczaj miedzianym drucikiem. Przed wciśnięciem tej dyszy na miejsce, wykonuję ruch manetką, by z wężyka wyleciało to co mogło by być powodem kolejnego niedomagania spryskiwacza.

Minęło sporo lat, co jakiś czas ''odtykam'' ten spryskiwacz.

Zbiornik zawsze uzupełniam płynem a jednak ciągle muszę pamiętać, by profilaktycznie utrzymywać w sprawności to ustrojstwo.

Teraz to oczywista oczywistość, że e87 już tak ma, ale ja jako że nie jestem pierwszym właścicielem auta, upatrywałem zaniedbania przez poprzednich właścicieli.

Wierzyć się nie chce, że BMW odwaliło taką "bryndzę". To powinno być objęte akcją serwisową. :(

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Dzień dobry , jestem nowy na forum, wymieniony został mechanizm tylnej wycieraczki na nowy, problem w tym że dysza nie rusza się z całym ramieniem wycieraczki jak to było w starym mechanizmie, reklamować czy ja po prostu źle zmontowałem 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.